H2H

GeForce 8600 GT vs GeForce 8800 GT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8600 GT i 8800 GT według specyfikacji oraz istotnych testów.

8800 GT wyprzedza 8600 GT o 3% według zbiorczego indeksu Head to Head.+3%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8600 GT vs GeForce 8800 GT: kluczowy wniosek

Porównanie 8600 GT i 8800 GT pokazuje przewagę 3% dla 8800 GT w «wydajność w grach», ale 8600 GT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3839
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1313
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

8600 GT prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8600 GT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY0 zł

Ceny są identyczne

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 80–85z 317
8600 GT#82pozycja w rankingu GPU
8800 GT#84pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8600 GT

151 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GT

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8600 GT8800 GT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
38
39Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
34
34
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
31
32Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62
62
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8600 GT8800 GT
Device classDesktopDesktop
OpenGL3.33.3
TFLOPS0.0760.336Lepsze
HDMI
DisplayPort
DirectX10.010.0
Vulkan
Pobór mocy47 WLepsze125 W
Upscaling
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 1.1, CUDA 1.1
Cena premierowa$79$79
Jednostki shader / rdzenie32112Lepsze
Typ pamięciGDDR3GDDR3
Złącze zasilaniaNone6 pin
Data premiery20072007
ArchitekturaTeslaTesla
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Rozmiar rdzenia169 mm²Lepsze324 mm²
Cache pamięciL2 0.03 MBL2 0.06 MB
Taktowanie540 MHz600 MHzLepsze
Taktowanie bazowe540 MHz600 MHzLepsze
Taktowanie boost540 MHz600 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB GDDR3512 MB GDDR3
Taktowanie pamięci1,4 GHz1,8 GHzLepsze
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci22 GB/s58 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 1x16PCIe 2x16
Pobór mocy47 WLepsze125 W
Proces technologiczny80 nm65 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 WLepsze300 W
Długość170 mmLepsze229 mm
Liczba tranzystorów289 million754 millionLepsze
Maks. liczba monitorów33
Maks. rozdzielczość2560 × 16002560 × 1600
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8600 GT i 8800 GT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8600 GT8800 GT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
10 FPSSzacowane 58%
11 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8600 GT23 FPSSzacowane 64%8800 GT23 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%8800 GT20 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%8800 GT11 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%8800 GT5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone8600 GT23 FPSSzacowane 64%8800 GT23 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%8800 GT20 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%8800 GT11 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%8800 GT5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 28600 GT196 FPSSzacowane 72%8800 GT195 FPSSzacowane 72%8600 GT137 FPSSzacowane 72%8800 GT137 FPSSzacowane 72%8600 GT74 FPSSzacowane 66%8800 GT77 FPSSzacowane 66%8600 GT27 FPSSzacowane 62%8800 GT29 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 20778600 GT126 FPSSzacowane 72%8800 GT126 FPSSzacowane 72%8600 GT109 FPSSzacowane 72%8800 GT108 FPSSzacowane 72%8600 GT54 FPSSzacowane 66%8800 GT56 FPSSzacowane 66%8600 GT18 FPSSzacowane 62%8800 GT19 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 58600 GT159 FPSSzacowane 78%8800 GT159 FPSSzacowane 78%8600 GT103 FPSSzacowane 72%8800 GT103 FPSSzacowane 72%8600 GT67 FPSSzacowane 66%8800 GT69 FPSSzacowane 66%8600 GT39 FPSSzacowane 62%8800 GT43 FPSSzacowane 63%
God of War Ragnarök8600 GT23 FPSSzacowane 64%8800 GT23 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%8800 GT20 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%8800 GT11 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%8800 GT5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy8600 GT103 FPSSzacowane 72%8800 GT103 FPSSzacowane 72%8600 GT86 FPSSzacowane 72%8800 GT86 FPSSzacowane 72%8600 GT48 FPSSzacowane 66%8800 GT50 FPSSzacowane 66%8600 GT18 FPSSzacowane 62%8800 GT20 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 20248600 GT23 FPSSzacowane 64%8800 GT23 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%8800 GT20 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%8800 GT11 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%8800 GT5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds8600 GT23 FPSSzacowane 64%8800 GT23 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%8800 GT20 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%8800 GT11 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%8800 GT5 FPSSzacowane 55%
Starfield8600 GT23 FPSSzacowane 64%8800 GT23 FPSSzacowane 64%8600 GT20 FPSSzacowane 64%8800 GT20 FPSSzacowane 64%8600 GT10 FPSSzacowane 58%8800 GT11 FPSSzacowane 58%8600 GT5 FPSSzacowane 55%8800 GT5 FPSSzacowane 55%
Average FPS8600 GT72 FPS8800 GT72 FPS8600 GT56 FPS8800 GT55 FPS8600 GT30 FPS8800 GT32 FPS8600 GT13 FPS8800 GT14 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GT8800 GTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10038393%
H2H Compute IndexH2H Index / 10031323%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10031323%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10013130%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GT8800 GTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10027270%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10028280%
H2H Inference IndexH2H Index / 10031323%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10024240%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10030313%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GT8800 GT
DirectX10.010.0
Vulkan
OpenGL3.33.3
Upscaling
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 1.1, CUDA 1.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GT8800 GT
ArchitekturaTeslaTesla
Proces technologiczny80 nm65 nmLepsze
Data premiery20072007
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GT8800 GT
Liczba tranzystorów289 million754 millionLepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²Lepsze324 mm²
Jednostki shader / rdzenie32112Lepsze
Taktowanie bazowe540 MHz600 MHzLepsze
Taktowanie boost540 MHz600 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GT8800 GT
InterfejsPCIe 1x16PCIe 2x16
Długość170 mmLepsze229 mm
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz200 WLepsze300 W
Złącze zasilaniaNone6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GT8800 GT
HDMI
DisplayPort
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów33
Maks. rozdzielczość2560 × 16002560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8600 GT i 8800 GT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GT8800 GT
Pamięć wideo512 MB GDDR3512 MB GDDR3
Typ pamięciGDDR3GDDR3
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS0.0760.336Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8600 GT62
Urządzenie B8800 GT62
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8600 GT or 8800 GT?

8600 GT has the higher overall gaming score, while 8600 GT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8600 GT offers more overall performance, while 8600 GT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8600 GT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8600 GT leads in combined 1440p performance. 8600 GT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8600 GT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8600 GT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8600 GT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8600 GT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.