H2H

GeForce 8800 GT vs Radeon RX 7400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8800 GT i RX 7400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7400 wyprzedza 8800 GT o 3% według zbiorczego indeksu Head to Head.+3%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8800 GT vs Radeon RX 7400: kluczowy wniosek

Porównanie 8800 GT i RX 7400 pokazuje przewagę 3% dla RX 7400 w «wydajność w grach», ale 8800 GT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3940
Efektywność
100100
Cena / wydajność
10088
Pojemność pamięci
1368
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8800 GT to najlepszy wybór ogólny

8800 GT prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8800 GT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI3%

8800 GT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1141 zł

8800 GT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 82–87z 317
8800 GT#84pozycja w rankingu GPU
RX 7400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7400

94 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 GT

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8800 GTRX 7400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
39
40Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
34
35Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
32
33Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62Lepsze
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8800 GTRX 7400
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.3368Lepsze
Pobór mocy125 W55 WLepsze
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilania6 pin1x 6-pin
Taktowanie600 MHz1452 - 2300 MHzLepsze
Taktowanie bazowe600 MHz1452 MHzLepsze
Taktowanie boost600 MHz2300 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci1,8 GHz10,8 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
Przepustowość pamięci58 GB/s173 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x8
Pobór mocy125 W55 WLepsze
Proces technologiczny65 nm6 nmLepsze
Data premiery20072025
ArchitekturaTeslaRDNA 3.0
GrubośćSingle-slotDual-slot
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.2
Cena premierowa$79Lepsze$299
Jednostki shader / rdzenie1121792Lepsze
Zalecany zasilacz300 W200 WLepsze
Długość229 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia324 mm²204 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 0.06 MBLepszeL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów754 million13300 millionLepsze
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8800 GT i RX 7400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8800 GTRX 7400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
11 FPSSzacowane 58%
12 FPSSzacowane 61%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 GT23 FPSSzacowane 64%RX 740023 FPSSzacowane 66%8800 GT20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%8800 GT11 FPSSzacowane 58%RX 740012 FPSSzacowane 61%8800 GT5 FPSSzacowane 55%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone8800 GT23 FPSSzacowane 64%RX 740023 FPSSzacowane 66%8800 GT20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%8800 GT11 FPSSzacowane 58%RX 740012 FPSSzacowane 61%8800 GT5 FPSSzacowane 55%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 28800 GT195 FPSSzacowane 72%RX 7400197 FPSSzacowane 74%8800 GT137 FPSSzacowane 72%RX 7400139 FPSSzacowane 74%8800 GT77 FPSSzacowane 66%RX 740085 FPSSzacowane 69%8800 GT29 FPSSzacowane 63%RX 740027 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 20778800 GT126 FPSSzacowane 72%RX 7400127 FPSSzacowane 74%8800 GT108 FPSSzacowane 72%RX 7400110 FPSSzacowane 74%8800 GT56 FPSSzacowane 66%RX 740062 FPSSzacowane 69%8800 GT19 FPSSzacowane 63%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 58800 GT159 FPSSzacowane 78%RX 7400161 FPSSzacowane 80%8800 GT103 FPSSzacowane 72%RX 7400104 FPSSzacowane 74%8800 GT69 FPSSzacowane 66%RX 740077 FPSSzacowane 69%8800 GT43 FPSSzacowane 63%RX 740040 FPSSzacowane 63%
God of War Ragnarök8800 GT23 FPSSzacowane 64%RX 740023 FPSSzacowane 66%8800 GT20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%8800 GT11 FPSSzacowane 58%RX 740012 FPSSzacowane 61%8800 GT5 FPSSzacowane 55%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy8800 GT103 FPSSzacowane 72%RX 7400104 FPSSzacowane 74%8800 GT86 FPSSzacowane 72%RX 740087 FPSSzacowane 74%8800 GT50 FPSSzacowane 66%RX 740055 FPSSzacowane 69%8800 GT20 FPSSzacowane 63%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 20248800 GT23 FPSSzacowane 64%RX 740023 FPSSzacowane 66%8800 GT20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%8800 GT11 FPSSzacowane 58%RX 740012 FPSSzacowane 61%8800 GT5 FPSSzacowane 55%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds8800 GT23 FPSSzacowane 64%RX 740023 FPSSzacowane 66%8800 GT20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%8800 GT11 FPSSzacowane 58%RX 740012 FPSSzacowane 61%8800 GT5 FPSSzacowane 55%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Starfield8800 GT23 FPSSzacowane 64%RX 740023 FPSSzacowane 66%8800 GT20 FPSSzacowane 64%RX 740020 FPSSzacowane 66%8800 GT11 FPSSzacowane 58%RX 740012 FPSSzacowane 61%8800 GT5 FPSSzacowane 55%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Average FPS8800 GT72 FPSRX 740073 FPS8800 GT55 FPSRX 740056 FPS8800 GT32 FPSRX 740035 FPS8800 GT14 FPSRX 740013 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GTRX 7400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10039403%
H2H Compute IndexH2H Index / 100325044%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100324840%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001368136%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GTRX 7400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100275365%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100285158%
H2H Inference IndexH2H Index / 100324840%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100245680%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100314843%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTRX 7400
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTRX 7400
ArchitekturaTeslaRDNA 3.0
Proces technologiczny65 nm6 nmLepsze
Data premiery20072025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTRX 7400
Liczba tranzystorów754 million13300 millionLepsze
Rozmiar rdzenia324 mm²204 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie1121792Lepsze
Taktowanie bazowe600 MHz1452 MHzLepsze
Taktowanie boost600 MHz2300 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTRX 7400
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x8
Długość229 mmVaries by board
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz300 W200 WLepsze
Złącze zasilania6 pin1x 6-pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTRX 7400
HDMIHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8800 GT i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTRX 7400
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
TFLOPS0.3368Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8800 GT62
Urządzenie BRX 740060
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 GT or RX 7400?

8800 GT has the higher overall gaming score, while 8800 GT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 GT offers more overall performance, while 8800 GT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 GT leads in combined 1440p performance. 8800 GT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 GT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 GT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.