H2H

GeForce 8800 GTS vs Radeon RX 6950 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8800 GTS i RX 6950 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6950 XT wyprzedza 8800 GTS o 39% według zbiorczego indeksu Head to Head.+39%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8800 GTS vs Radeon RX 6950 XT: kluczowy wniosek

Porównanie 8800 GTS i RX 6950 XT pokazuje przewagę 39% dla RX 6950 XT w «wydajność w grach», ale 8800 GTS może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4157
Efektywność
9657
Cena / wydajność
10069
Pojemność pamięci
1588
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8800 GTS to najlepszy wybór ogólny

8800 GTS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8800 GTS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

8800 GTS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY2713 zł

8800 GTS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 69–74z 317
8800 GTS#71pozycja w rankingu GPU
RX 6950 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6950 XT

111 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 GTS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8800 GTSRX 6950 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
41
57Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
36
47Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
34
45Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
96Lepsze
57
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
63Lepsze
59
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8800 GTSRX 6950 XT
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.1623.65Lepsze
Pobór mocy143 WLepsze335 W
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilania6 pin8+8 pin
Data premiery20072022
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
GrubośćMXM ModuleTriple-slot
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1
Cena premierowa$79Lepsze$1099
Jednostki shader / rdzenie645120Lepsze
Taktowanie513 MHz1925 - 2324 MHzLepsze
Taktowanie bazowe513 MHz1925 MHzLepsze
Taktowanie boost513 MHz2324 MHzLepsze
Pamięć wideo640 MB GDDR3Lepsze16 GB GDDR6
Taktowanie pamięci1,6 GHz18 GHzLepsze
Magistrala pamięci320 bitLepsze256 bit
Przepustowość pamięci64 GB/s576 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Pobór mocy143 WLepsze335 W
Proces technologiczny90 nm7 nmLepsze
Rozmiar rdzenia324 mm²Lepsze520 mm²
Cache pamięciL2 0.06 MBLepszeL1 128 KB, L2 4 MB
Liczba tranzystorów754 million26800 millionLepsze
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczośćVaries by board7680 × 4320
USB Type-CNieNie
Zalecany zasilaczVaries by board700 W
DługośćVaries by board267 mm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8800 GTSRX 6950 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 64%
28 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 64%
24 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
11 FPSSzacowane 58%
18 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 GTS24 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GTS21 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GTS11 FPSSzacowane 58%RX 6950 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6950 XT10 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: Warzone8800 GTS24 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GTS21 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GTS11 FPSSzacowane 58%RX 6950 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6950 XT10 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 28800 GTS205 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT234 FPSSzacowane 74%8800 GTS144 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT165 FPSSzacowane 74%8800 GTS80 FPSSzacowane 66%RX 6950 XT128 FPSSzacowane 74%8800 GTS30 FPSSzacowane 63%RX 6950 XT64 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 20778800 GTS132 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT151 FPSSzacowane 74%8800 GTS114 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT130 FPSSzacowane 74%8800 GTS58 FPSSzacowane 66%RX 6950 XT93 FPSSzacowane 74%8800 GTS20 FPSSzacowane 63%RX 6950 XT43 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 58800 GTS167 FPSSzacowane 78%RX 6950 XT191 FPSSzacowane 80%8800 GTS108 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT124 FPSSzacowane 74%8800 GTS72 FPSSzacowane 66%RX 6950 XT115 FPSSzacowane 74%8800 GTS45 FPSSzacowane 63%RX 6950 XT94 FPSSzacowane 74%
God of War Ragnarök8800 GTS24 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GTS21 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GTS11 FPSSzacowane 58%RX 6950 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6950 XT10 FPSSzacowane 66%
Hogwarts Legacy8800 GTS108 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT124 FPSSzacowane 74%8800 GTS90 FPSSzacowane 72%RX 6950 XT103 FPSSzacowane 74%8800 GTS52 FPSSzacowane 66%RX 6950 XT83 FPSSzacowane 74%8800 GTS21 FPSSzacowane 63%RX 6950 XT43 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 20248800 GTS24 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GTS21 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GTS11 FPSSzacowane 58%RX 6950 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6950 XT10 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter Wilds8800 GTS24 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GTS21 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GTS11 FPSSzacowane 58%RX 6950 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6950 XT10 FPSSzacowane 66%
Starfield8800 GTS24 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT28 FPSSzacowane 66%8800 GTS21 FPSSzacowane 64%RX 6950 XT24 FPSSzacowane 66%8800 GTS11 FPSSzacowane 58%RX 6950 XT18 FPSSzacowane 66%8800 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6950 XT10 FPSSzacowane 66%
Average FPS8800 GTS76 FPSRX 6950 XT87 FPS8800 GTS58 FPSRX 6950 XT67 FPS8800 GTS33 FPSRX 6950 XT53 FPS8800 GTS15 FPSRX 6950 XT30 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GTSRX 6950 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100415733%
H2H Compute IndexH2H Index / 100346563%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100346664%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001588142%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100965751%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GTSRX 6950 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100297184%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100316976%
H2H Inference IndexH2H Index / 100346664%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100277493%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100336667%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTSRX 6950 XT
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTSRX 6950 XT
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
Proces technologiczny90 nm7 nmLepsze
Data premiery20072022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTSRX 6950 XT
Liczba tranzystorów754 million26800 millionLepsze
Rozmiar rdzenia324 mm²Lepsze520 mm²
Jednostki shader / rdzenie645120Lepsze
Taktowanie bazowe513 MHz1925 MHzLepsze
Taktowanie boost513 MHz2324 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTSRX 6950 XT
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
DługośćVaries by board267 mm
GrubośćMXM ModuleTriple-slot
Zalecany zasilaczVaries by board700 W
Złącze zasilania6 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTSRX 6950 XT
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczośćVaries by board7680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8800 GTS i RX 6950 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTSRX 6950 XT
Pamięć wideo640 MB GDDR3Lepsze16 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci320 bitLepsze256 bit
TFLOPS0.1623.65Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8800 GTS63
Urządzenie BRX 6950 XT59
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 GTS or RX 6950 XT?

8800 GTS has the higher overall gaming score, while 8800 GTS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GTS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GTS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 GTS offers more overall performance, while 8800 GTS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GTS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GTS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 GTS leads in combined 1440p performance. 8800 GTS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 GTS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GTS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GTS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 GTS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.