H2H

Intel Arc A310 vs Radeon RX 560 4GB

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A310 i RX 560 4GB według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A310 wyprzedza RX 560 4GB o 1% według zbiorczego indeksu Head to Head.+1%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A310 vs Radeon RX 560 4GB: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A310 i RX 560 4GB pokazuje przewagę 0% dla Arc A310 w «wydajność w grach», ale RX 560 4GB może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3333
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6056
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

Arc A310 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A310 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY225 zł

RX 560 4GB kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 154–159z 317
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 560 4GBpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 560 4GB

128 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A310RX 560 4GB
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
33
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
30
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
28
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
58
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A310RX 560 4GB
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0DisplayPort 1.4
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS2.688Lepsze2.611
Pobór mocy75 W75 W
GrubośćSingle-slotVaries by board
Typ pamięciGDDR6GDDR5
UpscalingXeSS
Złącze zasilaniaNone6 pin
Data premiery20222017
ArchitekturaXe-HPGPolaris
Taktowanie1750 - 2000 MHzLepsze1175 - 1275 MHz
Taktowanie bazowe1750 MHzLepsze1175 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze1275 MHz
Pamięć wideo4 GB GDDR64 GB GDDR5
Taktowanie pamięci15,5 GHzLepsze7 GHz
Magistrala pamięci64 bit128 bitLepsze
Przepustowość pamięci124 GB/sLepsze112 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x8
Pobór mocy75 W75 W
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0
Cena premierowa$169
Jednostki shader / rdzenie768896Lepsze
Rozmiar rdzenia157 mm²123 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 4 MBLepszeL1 16 KB, L2 1 MB
Liczba tranzystorów7200 millionLepsze3000 million
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
DługośćVaries by boardVaries by board
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A310 i RX 560 4GB w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A310RX 560 4GB
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
20 FPSSzacowane 64%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
17 FPSSzacowane 64%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
9 FPSSzacowane 58%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc A310165 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB165 FPSSzacowane 72%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB114 FPSSzacowane 72%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB63 FPSSzacowane 66%Arc A31022 FPSSzacowane 62%RX 560 4GB22 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077Arc A310106 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB107 FPSSzacowane 72%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB90 FPSSzacowane 72%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB46 FPSSzacowane 66%Arc A31015 FPSSzacowane 62%RX 560 4GB15 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5Arc A310134 FPSSzacowane 78%RX 560 4GB135 FPSSzacowane 78%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB86 FPSSzacowane 72%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB57 FPSSzacowane 66%Arc A31033 FPSSzacowane 62%RX 560 4GB32 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc A31087 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB87 FPSSzacowane 72%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RX 560 4GB72 FPSSzacowane 72%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RX 560 4GB41 FPSSzacowane 66%Arc A31015 FPSSzacowane 62%RX 560 4GB15 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB20 FPSSzacowane 64%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 560 4GB16 FPSSzacowane 64%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 560 4GB9 FPSSzacowane 58%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 560 4GB5 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc A31061 FPSRX 560 4GB61 FPSArc A31047 FPSRX 560 4GB46 FPSArc A31026 FPSRX 560 4GB26 FPSArc A31012 FPSRX 560 4GB11 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A310RX 560 4GBRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10033330%
H2H Compute IndexH2H Index / 100423810%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10041395%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10060567%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A310RX 560 4GBRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10045435%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10044425%
H2H Inference IndexH2H Index / 10041395%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10048456%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10041402%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 560 4GB
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 560 4GB
ArchitekturaXe-HPGPolaris
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Data premiery20222017
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 560 4GB
Liczba tranzystorów7200 millionLepsze3000 million
Rozmiar rdzenia157 mm²123 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie768896Lepsze
Taktowanie bazowe1750 MHzLepsze1175 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze1275 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 560 4GB
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x8
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćSingle-slotVaries by board
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
Złącze zasilaniaNone6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 560 4GB
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0DisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A310 i RX 560 4GB na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 560 4GB
Pamięć wideo4 GB GDDR64 GB GDDR5
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci64 bit128 bitLepsze
TFLOPS2.688Lepsze2.611
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A31058
Urządzenie BRX 560 4GB58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A310 or RX 560 4GB?

Arc A310 has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A310 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A310 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A310 offers more overall performance, while Arc A310 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A310 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A310 leads in combined 1440p performance. Arc A310 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A310 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A310 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.