H2H

Intel Arc A310 vs Radeon RX 590

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A310 i RX 590 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 590 wyprzedza Arc A310 o 24% według zbiorczego indeksu Head to Head.+24%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A310 vs Radeon RX 590: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A310 i RX 590 pokazuje przewagę 24% dla RX 590 w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3341
Efektywność
10061
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6068
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A310 to najlepszy wybór ogólny

Arc A310 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A310 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

Arc A310 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY56 zł

RX 590 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 154–159z 317
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 590poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 590

101 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A310RX 590
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
33
41Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
30
36Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
28
34Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
61
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
58Lepsze
56
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A310RX 590
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS2.6887.119Lepsze
Pobór mocy75 WLepsze225 W
GrubośćSingle-slotDual-slot
Typ pamięciGDDR6GDDR5
UpscalingXeSS
Złącze zasilaniaNone8 pin
Data premiery20222018
ArchitekturaXe-HPGGCN 4.0
Taktowanie1750 - 2000 MHzLepsze1469 - 1545 MHz
Taktowanie bazowe1750 MHzLepsze1469 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze1545 MHz
Pamięć wideo4 GB GDDR68 GB GDDR5Lepsze
Taktowanie pamięci15,5 GHzLepsze8 GHz
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci124 GB/s256 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x16
Pobór mocy75 WLepsze225 W
Proces technologiczny6 nmLepsze12 nm
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Cena premierowa$169Lepsze$309
Jednostki shader / rdzenie7682304Lepsze
Rozmiar rdzenia157 mm²Lepsze232 mm²
Cache pamięciL2 4 MBLepszeL1 16 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów7200 millionLepsze5700 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
DługośćVaries by board241 mm
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A310 i RX 590 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A310RX 590
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
20 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
17 FPSSzacowane 64%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
9 FPSSzacowane 58%
13 FPSSzacowane 64%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 57%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 59023 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 59019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 59013 FPSSzacowane 64%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Call of Duty: WarzoneArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 59023 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 59019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 59013 FPSSzacowane 64%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Counter-Strike 2Arc A310165 FPSSzacowane 72%RX 590191 FPSSzacowane 74%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RX 590134 FPSSzacowane 74%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RX 59097 FPSSzacowane 72%Arc A31022 FPSSzacowane 62%RX 59032 FPSSzacowane 65%
Cyberpunk 2077Arc A310106 FPSSzacowane 72%RX 590123 FPSSzacowane 74%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RX 590106 FPSSzacowane 74%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RX 59070 FPSSzacowane 72%Arc A31015 FPSSzacowane 62%RX 59021 FPSSzacowane 65%
Forza Horizon 5Arc A310134 FPSSzacowane 78%RX 590155 FPSSzacowane 80%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RX 590101 FPSSzacowane 74%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RX 59087 FPSSzacowane 72%Arc A31033 FPSSzacowane 62%RX 59046 FPSSzacowane 65%
God of War RagnarökArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 59023 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 59019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 59013 FPSSzacowane 64%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Hogwarts LegacyArc A31087 FPSSzacowane 72%RX 590101 FPSSzacowane 74%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RX 59084 FPSSzacowane 74%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RX 59063 FPSSzacowane 72%Arc A31015 FPSSzacowane 62%RX 59022 FPSSzacowane 65%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 59023 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 59019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 59013 FPSSzacowane 64%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Monster Hunter WildsArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 59023 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 59019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 59013 FPSSzacowane 64%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 5905 FPSSzacowane 57%
StarfieldArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 59023 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 59019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 59013 FPSSzacowane 64%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 5905 FPSSzacowane 57%
Average FPSArc A31061 FPSRX 59071 FPSArc A31047 FPSRX 59054 FPSArc A31026 FPSRX 59040 FPSArc A31012 FPSRX 59015 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A310RX 590Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100334122%
H2H Compute IndexH2H Index / 100424711%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100414918%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100606813%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001006148%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A310RX 590Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100455316%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100445217%
H2H Inference IndexH2H Index / 100414918%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100485615%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100414918%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 590
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 590
ArchitekturaXe-HPGGCN 4.0
Proces technologiczny6 nmLepsze12 nm
Data premiery20222018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 590
Liczba tranzystorów7200 millionLepsze5700 million
Rozmiar rdzenia157 mm²Lepsze232 mm²
Jednostki shader / rdzenie7682304Lepsze
Taktowanie bazowe1750 MHzLepsze1469 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze1545 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 590
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x16
DługośćVaries by board241 mm
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Złącze zasilaniaNone8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 590
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A310 i RX 590 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 590
Pamięć wideo4 GB GDDR68 GB GDDR5Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
TFLOPS2.6887.119Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A31058
Urządzenie BRX 59056
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A310 or RX 590?

Arc A310 has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A310 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A310 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A310 offers more overall performance, while Arc A310 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A310 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A310 leads in combined 1440p performance. Arc A310 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A310 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A310 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.