H2H

Intel Arc A310 vs Radeon RX 6900 XT / Liquid Cooled

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6900 XT / Liquid Cooled wyprzedza Arc A310 o 70% według zbiorczego indeksu Head to Head.+70%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A310 vs Radeon RX 6900 XT / Liquid Cooled: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled pokazuje przewagę 70% dla RX 6900 XT / Liquid Cooled w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3356
Efektywność
10053
Cena / wydajność
10054
Pojemność pamięci
6088
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A310 to najlepszy wybór ogólny

Arc A310 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A310 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI5%

Arc A310 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY4004 zł

Arc A310 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 154–159z 317
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 6900 XT / Liquid Cooledpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6900 XT / Liquid Cooled

154 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
33
56Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
30
47Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
28
44Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
53
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
58Lepsze
55
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS2.68823.04Lepsze
Pobór mocy75 WLepsze350 W
GrubośćSingle-slotVaries by board
Typ pamięciGDDR6GDDR6
UpscalingXeSSFSR
Złącze zasilaniaNone8+8 pin
Data premiery20222021
ArchitekturaXe-HPGNot publicly specified
Taktowanie1750 - 2000 MHz2050 - 2435 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1750 MHz2050 MHzLepsze
Taktowanie boost2000 MHz2435 MHzLepsze
Pamięć wideo4 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci15,5 GHz18,4 GHzLepsze
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci124 GB/s589 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Pobór mocy75 WLepsze350 W
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0
Cena premierowa$169
Jednostki shader / rdzenie768Not publicly specified
Rozmiar rdzenia157 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL2 4 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów7200 millionNot publicly specified
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
DługośćVaries by boardVaries by board
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
20 FPSSzacowane 64%
28 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
17 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
9 FPSSzacowane 58%
18 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled28 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled23 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 6900 XT / Liquid Cooled18 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 6900 XT / Liquid Cooled10 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled28 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled23 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 6900 XT / Liquid Cooled18 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 6900 XT / Liquid Cooled10 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc A310165 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled232 FPSSzacowane 74%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled163 FPSSzacowane 74%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RX 6900 XT / Liquid Cooled127 FPSSzacowane 74%Arc A31022 FPSSzacowane 62%RX 6900 XT / Liquid Cooled63 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc A310106 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled150 FPSSzacowane 74%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled129 FPSSzacowane 74%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RX 6900 XT / Liquid Cooled92 FPSSzacowane 74%Arc A31015 FPSSzacowane 62%RX 6900 XT / Liquid Cooled42 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc A310134 FPSSzacowane 78%RX 6900 XT / Liquid Cooled189 FPSSzacowane 80%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled122 FPSSzacowane 74%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RX 6900 XT / Liquid Cooled114 FPSSzacowane 74%Arc A31033 FPSSzacowane 62%RX 6900 XT / Liquid Cooled93 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled28 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled23 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 6900 XT / Liquid Cooled18 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 6900 XT / Liquid Cooled10 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc A31087 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled122 FPSSzacowane 74%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RX 6900 XT / Liquid Cooled102 FPSSzacowane 74%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RX 6900 XT / Liquid Cooled82 FPSSzacowane 74%Arc A31015 FPSSzacowane 62%RX 6900 XT / Liquid Cooled43 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A31020 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled28 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled23 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 6900 XT / Liquid Cooled18 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 6900 XT / Liquid Cooled10 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled28 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled23 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 6900 XT / Liquid Cooled18 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 6900 XT / Liquid Cooled10 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc A31020 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled28 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RX 6900 XT / Liquid Cooled23 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RX 6900 XT / Liquid Cooled18 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%RX 6900 XT / Liquid Cooled10 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc A31061 FPSRX 6900 XT / Liquid Cooled86 FPSArc A31047 FPSRX 6900 XT / Liquid Cooled65 FPSArc A31026 FPSRX 6900 XT / Liquid Cooled52 FPSArc A31012 FPSRX 6900 XT / Liquid Cooled30 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A310RX 6900 XT / Liquid CooledRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100335652%
H2H Compute IndexH2H Index / 100426543%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100416545%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100608838%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001005361%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A310RX 6900 XT / Liquid CooledRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100457043%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100446944%
H2H Inference IndexH2H Index / 100416545%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100487443%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100416647%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
ArchitekturaXe-HPGNot publicly specified
Proces technologiczny6 nmLepsze7 nm
Data premiery20222021
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
Liczba tranzystorów7200 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia157 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie768Not publicly specified
Taktowanie bazowe1750 MHz2050 MHzLepsze
Taktowanie boost2000 MHz2435 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćSingle-slotVaries by board
Zalecany zasilacz200 WVaries by board
Złącze zasilaniaNone8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortmini-DisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A310 i RX 6900 XT / Liquid Cooled na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A310RX 6900 XT / Liquid Cooled
Pamięć wideo4 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci64 bit256 bitLepsze
TFLOPS2.68823.04Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A31058
Urządzenie BRX 6900 XT / Liquid Cooled55
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A310 or RX 6900 XT / Liquid Cooled?

Arc A310 has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A310 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A310 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A310 offers more overall performance, while Arc A310 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A310 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A310 leads in combined 1440p performance. Arc A310 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A310 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A310 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.