H2H

Intel Arc A580 vs Radeon RX 590 GME

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A580 i RX 590 GME według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A580 wyprzedza RX 590 GME o 17% według zbiorczego indeksu Head to Head.+17%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A580 vs Radeon RX 590 GME: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A580 i RX 590 GME pokazuje przewagę 17% dla Arc A580 w «wydajność w grach», ale RX 590 GME może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4841
Efektywność
9178
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A580 to najlepszy wybór ogólny

Arc A580 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A580 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI12%

Arc A580 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY94 zł

RX 590 GME kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 46–51z 317
Arc A580#48pozycja w rankingu GPU
RX 590 GMEpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A580

111 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A580

100/100 · Cena $179

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A580RX 590 GME
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
48Lepsze
41
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
41Lepsze
36
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
39Lepsze
34
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
91Lepsze
78
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
59
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A580RX 590 GME
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze8 GHz
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS12.29Lepsze6.543
Pobór mocy175 W175 W
Data premiery20232020
ArchitekturaXe-HPGGCN 4.0
UpscalingXeSSFSR
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Cena premierowa$179Lepsze$229
Jednostki shader / rdzenie3072Lepsze2304
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Zalecany zasilacz450 W450 W
Rozmiar rdzenia406 mm²232 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 8 MBLepszeL1 16 KB, L2 2 MB
Taktowanie1700 - 2000 MHzLepsze1257 - 1380 MHz
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze1257 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze1380 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR5
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze5700 million
Złącze zasilania8+8 pin8 pin
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze256 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 3x16
Pobór mocy175 W175 W
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Maks. liczba monitorów44
DługośćVaries by board241 mm
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A580 i RX 590 GME w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A580RX 590 GME
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
13 FPSSzacowane 64%
4K Ultra
7 FPSSzacowane 61%
5 FPSSzacowane 57%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A58025 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Arc A5807 FPSSzacowane 61%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Call of Duty: WarzoneArc A58025 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Arc A5807 FPSSzacowane 61%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Counter-Strike 2Arc A580209 FPSSzacowane 74%RX 590 GME189 FPSSzacowane 74%Arc A580147 FPSSzacowane 74%RX 590 GME133 FPSSzacowane 74%Arc A580114 FPSSzacowane 74%RX 590 GME96 FPSSzacowane 72%Arc A58044 FPSSzacowane 69%RX 590 GME31 FPSSzacowane 65%
Cyberpunk 2077Arc A580135 FPSSzacowane 74%RX 590 GME122 FPSSzacowane 74%Arc A580116 FPSSzacowane 74%RX 590 GME105 FPSSzacowane 74%Arc A58083 FPSSzacowane 74%RX 590 GME70 FPSSzacowane 72%Arc A58030 FPSSzacowane 69%RX 590 GME21 FPSSzacowane 65%
Forza Horizon 5Arc A580170 FPSSzacowane 80%RX 590 GME154 FPSSzacowane 80%Arc A580110 FPSSzacowane 74%RX 590 GME100 FPSSzacowane 74%Arc A580103 FPSSzacowane 74%RX 590 GME86 FPSSzacowane 72%Arc A58065 FPSSzacowane 69%RX 590 GME46 FPSSzacowane 65%
God of War RagnarökArc A58025 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Arc A5807 FPSSzacowane 61%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Hogwarts LegacyArc A580110 FPSSzacowane 74%RX 590 GME100 FPSSzacowane 74%Arc A58092 FPSSzacowane 74%RX 590 GME84 FPSSzacowane 74%Arc A58074 FPSSzacowane 74%RX 590 GME62 FPSSzacowane 72%Arc A58030 FPSSzacowane 69%RX 590 GME21 FPSSzacowane 65%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A58025 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Arc A5807 FPSSzacowane 61%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Monster Hunter WildsArc A58025 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Arc A5807 FPSSzacowane 61%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
StarfieldArc A58025 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%Arc A58021 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%Arc A58016 FPSSzacowane 66%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%Arc A5807 FPSSzacowane 61%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Average FPSArc A58077 FPSRX 590 GME70 FPSArc A58059 FPSRX 590 GME54 FPSArc A58047 FPSRX 590 GME39 FPSArc A58021 FPSRX 590 GME15 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A580RX 590 GMERóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100484116%
H2H Compute IndexH2H Index / 100544616%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100544910%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100917815%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A580RX 590 GMERóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10057537%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10056527%
H2H Inference IndexH2H Index / 100544910%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10059565%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100544910%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580RX 590 GME
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580RX 590 GME
ArchitekturaXe-HPGGCN 4.0
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Data premiery20232020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580RX 590 GME
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze5700 million
Rozmiar rdzenia406 mm²232 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3072Lepsze2304
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze1257 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze1380 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580RX 590 GME
InterfejsPCIe 4x16PCIe 3x16
DługośćVaries by board241 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8+8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580RX 590 GME
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A580 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580RX 590 GME
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR5
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS12.29Lepsze6.543
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A58066
Urządzenie BRX 590 GME59
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A580 or RX 590 GME?

Arc A580 has the higher overall gaming score, while Arc A580 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A580 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A580 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A580 offers more overall performance, while Arc A580 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A580 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A580 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A580 leads in combined 1440p performance. Arc A580 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A580 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A580 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A580 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A580 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.