H2H

Intel Arc A770 vs GeForce GTX 1050

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A770 i GTX 1050 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A770 wyprzedza GTX 1050 o 72% według zbiorczego indeksu Head to Head.+72%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A770 vs GeForce GTX 1050: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A770 i GTX 1050 pokazuje przewagę 72% dla Arc A770 w «wydajność w grach», ale GTX 1050 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5532
Efektywność
81100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8856
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A770 to najlepszy wybór ogólny

Arc A770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI19%

Arc A770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY711 zł

GTX 1050 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 33–38z 317
Arc A770#35pozycja w rankingu GPU
GTX 1050poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce GTX 1050

154 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce GTX 1050

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A770GTX 1050
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
55Lepsze
32
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
46Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
44Lepsze
27
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
81
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
69Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A770GTX 1050
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS19.66Lepsze1.862
Pobór mocy225 W75 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Złącze zasilania8+8 pinNone
Cache pamięciL2 16 MBLepszeL1 48 KB, L2 1 MB
UpscalingXeSS
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze1354 - 1455 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1354 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1455 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze2 GB GDDR5
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze7 GHz
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze112 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 3x16
Data premiery20222016
ArchitekturaXe-HPGPascal
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 6.1
Cena premierowa$329$119Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4096Lepsze640
Pobór mocy225 W75 WLepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz550 W250 WLepsze
Rozmiar rdzenia406 mm²132 mm²Lepsze
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze3300 million
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
DługośćVaries by board145 mm
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A770 i GTX 1050 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A770GTX 1050
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A77027 FPSSzacowane 66%GTX 105020 FPSSzacowane 64%Arc A77023 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Arc A77017 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Arc A77010 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc A77027 FPSSzacowane 66%GTX 105020 FPSSzacowane 64%Arc A77023 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Arc A77017 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Arc A77010 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc A770228 FPSSzacowane 74%GTX 1050164 FPSSzacowane 72%Arc A770160 FPSSzacowane 74%GTX 1050114 FPSSzacowane 72%Arc A770125 FPSSzacowane 74%GTX 105063 FPSSzacowane 66%Arc A77062 FPSSzacowane 74%GTX 105022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077Arc A770147 FPSSzacowane 74%GTX 1050106 FPSSzacowane 72%Arc A770127 FPSSzacowane 74%GTX 105090 FPSSzacowane 72%Arc A77090 FPSSzacowane 74%GTX 105045 FPSSzacowane 66%Arc A77042 FPSSzacowane 74%GTX 105015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5Arc A770186 FPSSzacowane 80%GTX 1050134 FPSSzacowane 78%Arc A770120 FPSSzacowane 74%GTX 105085 FPSSzacowane 72%Arc A770112 FPSSzacowane 74%GTX 105056 FPSSzacowane 66%Arc A77091 FPSSzacowane 74%GTX 105032 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökArc A77027 FPSSzacowane 66%GTX 105020 FPSSzacowane 64%Arc A77023 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Arc A77017 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Arc A77010 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc A770120 FPSSzacowane 74%GTX 105087 FPSSzacowane 72%Arc A770101 FPSSzacowane 74%GTX 105071 FPSSzacowane 72%Arc A77081 FPSSzacowane 74%GTX 105041 FPSSzacowane 66%Arc A77042 FPSSzacowane 74%GTX 105015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A77027 FPSSzacowane 66%GTX 105020 FPSSzacowane 64%Arc A77023 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Arc A77017 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Arc A77010 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc A77027 FPSSzacowane 66%GTX 105020 FPSSzacowane 64%Arc A77023 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Arc A77017 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Arc A77010 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc A77027 FPSSzacowane 66%GTX 105020 FPSSzacowane 64%Arc A77023 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Arc A77017 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Arc A77010 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc A77084 FPSGTX 105061 FPSArc A77065 FPSGTX 105046 FPSArc A77051 FPSGTX 105026 FPSArc A77030 FPSGTX 105011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A770GTX 1050Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100553253%
H2H Compute IndexH2H Index / 100643851%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100643949%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100885644%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008110021%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A770GTX 1050Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100704348%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100684150%
H2H Inference IndexH2H Index / 100643949%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100734547%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100653950%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770GTX 1050
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 6.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770GTX 1050
ArchitekturaXe-HPGPascal
Proces technologiczny6 nmLepsze14 nm
Data premiery20222016
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770GTX 1050
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze3300 million
Rozmiar rdzenia406 mm²132 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4096Lepsze640
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1354 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1455 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770GTX 1050
InterfejsPCIe 4x16PCIe 3x16
DługośćVaries by board145 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W250 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770GTX 1050
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A770 i GTX 1050 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A770GTX 1050
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze2 GB GDDR5
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
TFLOPS19.66Lepsze1.862
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A77069
Urządzenie BGTX 105058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A770 or GTX 1050?

Arc A770 has the higher overall gaming score, while Arc A770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

GTX 1050 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

GTX 1050 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A770 offers more overall performance, while Arc A770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

GTX 1050 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A770 leads in combined 1440p performance. Arc A770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

GTX 1050 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

GTX 1050 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.