H2H

Intel Arc B570 vs GeForce 8800 GTX

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B570 i 8800 GTX według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B570 wyprzedza 8800 GTX o 9% według zbiorczego indeksu Head to Head.+9%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B570 vs GeForce 8800 GTX: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B570 i 8800 GTX pokazuje przewagę 9% dla Arc B570 w «wydajność w grach», ale 8800 GTX może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4743
Efektywność
10092
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
7417
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B570 to najlepszy wybór ogólny

Arc B570 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B570 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI6%

Arc B570 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY805 zł

8800 GTX kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 42–47z 317
Arc B570#44pozycja w rankingu GPU
8800 GTX#63pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8800 GTX

118 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 GTX

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B5708800 GTX
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
47Lepsze
43
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
38Lepsze
35
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
92
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
67Lepsze
63
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B5708800 GTX
DisplayPortDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1a
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSS
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS11.52Lepsze0.346
Pobór mocy150 WLepsze155 W
Typ pamięciGDDR6GDDR3
Złącze zasilania8 pin6+6 pin
Data premiery20252006
ArchitekturaXe2-HPGTesla
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.0, CUDA 1.0
Cena premierowa$219$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2304Lepsze128
InterfejsPCIe 4x8PCIe 1x16
Taktowanie2500 - 2500 MHzLepsze576 MHz
Taktowanie bazowe2500 MHzLepsze576 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze576 MHz
Pamięć wideo10 GB GDDR6768 MB GDDR3Lepsze
Taktowanie pamięci19 GHzLepsze1,8 GHz
Magistrala pamięci160 bit384 bitLepsze
Przepustowość pamięci380 GB/sLepsze86 GB/s
Pobór mocy150 WLepsze155 W
Proces technologiczny5 nmLepsze90 nm
Zalecany zasilacz450 W450 W
Długość272 mm270 mmLepsze
Rozmiar rdzenia272 mm²Lepsze484 mm²
Cache pamięciL1 250 KB, L2 18 MBL2 0.1 MBLepsze
Liczba tranzystorów19600 millionLepsze681 million
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B570 i 8800 GTX w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B5708800 GTX
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
7 FPSSzacowane 60%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B57025 FPSSzacowane 66%8800 GTX26 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%8800 GTX22 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%8800 GTX12 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%8800 GTX5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc B57025 FPSSzacowane 66%8800 GTX26 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%8800 GTX22 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%8800 GTX12 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%8800 GTX5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc B570208 FPSSzacowane 74%8800 GTX216 FPSSzacowane 72%Arc B570146 FPSSzacowane 74%8800 GTX152 FPSSzacowane 72%Arc B570114 FPSSzacowane 74%8800 GTX85 FPSSzacowane 66%Arc B57041 FPSSzacowane 68%8800 GTX32 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077Arc B570134 FPSSzacowane 74%8800 GTX140 FPSSzacowane 72%Arc B570116 FPSSzacowane 74%8800 GTX120 FPSSzacowane 72%Arc B57082 FPSSzacowane 74%8800 GTX62 FPSSzacowane 66%Arc B57028 FPSSzacowane 68%8800 GTX22 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5Arc B570169 FPSSzacowane 80%8800 GTX176 FPSSzacowane 78%Arc B570110 FPSSzacowane 74%8800 GTX114 FPSSzacowane 72%Arc B570102 FPSSzacowane 74%8800 GTX77 FPSSzacowane 66%Arc B57061 FPSSzacowane 68%8800 GTX47 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökArc B57025 FPSSzacowane 66%8800 GTX26 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%8800 GTX22 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%8800 GTX12 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%8800 GTX5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc B570110 FPSSzacowane 74%8800 GTX114 FPSSzacowane 72%Arc B57092 FPSSzacowane 74%8800 GTX95 FPSSzacowane 72%Arc B57074 FPSSzacowane 74%8800 GTX55 FPSSzacowane 66%Arc B57028 FPSSzacowane 68%8800 GTX22 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B57025 FPSSzacowane 66%8800 GTX26 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%8800 GTX22 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%8800 GTX12 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%8800 GTX5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc B57025 FPSSzacowane 66%8800 GTX26 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%8800 GTX22 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%8800 GTX12 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%8800 GTX5 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc B57025 FPSSzacowane 66%8800 GTX26 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%8800 GTX22 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%8800 GTX12 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%8800 GTX5 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc B57077 FPS8800 GTX80 FPSArc B57059 FPS8800 GTX61 FPSArc B57047 FPS8800 GTX35 FPSArc B57020 FPS8800 GTX15 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B5708800 GTXRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10047439%
H2H Compute IndexH2H Index / 100573645%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100553642%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1007417125%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100100928%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B5708800 GTXRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100593162%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100583355%
H2H Inference IndexH2H Index / 100553642%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100622973%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100553544%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B5708800 GTX
DirectX12.210.0
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.0, CUDA 1.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B5708800 GTX
ArchitekturaXe2-HPGTesla
Proces technologiczny5 nmLepsze90 nm
Data premiery20252006
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B5708800 GTX
Liczba tranzystorów19600 millionLepsze681 million
Rozmiar rdzenia272 mm²Lepsze484 mm²
Jednostki shader / rdzenie2304Lepsze128
Taktowanie bazowe2500 MHzLepsze576 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze576 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B5708800 GTX
InterfejsPCIe 4x8PCIe 1x16
Długość272 mm270 mmLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin6+6 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B5708800 GTX
HDMIHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43202560 × 1600

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B570 i 8800 GTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B5708800 GTX
Pamięć wideo10 GB GDDR6768 MB GDDR3Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR3
Magistrala pamięci160 bit384 bitLepsze
TFLOPS11.52Lepsze0.346
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B57067
Urządzenie B8800 GTX63
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B570 or 8800 GTX?

Arc B570 has the higher overall gaming score, while Arc B570 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GTX is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GTX is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B570 offers more overall performance, while Arc B570 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GTX is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B570 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B570 leads in combined 1440p performance. Arc B570 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B570 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B570 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B570 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B570 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.