H2H

Intel Arc B570 vs Radeon RX 5600 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B570 i RX 5600 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B570 wyprzedza RX 5600 XT o 18% według zbiorczego indeksu Head to Head.+18%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B570 vs Radeon RX 5600 XT: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B570 i RX 5600 XT pokazuje przewagę 18% dla Arc B570 w «wydajność w grach», ale RX 5600 XT może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4740
Efektywność
10089
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
7460
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B570 to najlepszy wybór ogólny

Arc B570 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B570 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

Arc B570 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY298 zł

RX 5600 XT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 42–47z 317
Arc B570#44pozycja w rankingu GPU
RX 5600 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B570

87 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B570

100/100 · Cena $219

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B570RX 5600 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
47Lepsze
40
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40Lepsze
35
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
38Lepsze
33
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
89
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
67Lepsze
61
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B570RX 5600 XT
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSFSR
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS11.52Lepsze7.188
Pobór mocy150 W150 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin8 pin
Data premiery20252020
ArchitekturaXe2-HPGLepszeRDNA 1.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Cena premierowa$219Lepsze$299
Jednostki shader / rdzenie23042304
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Taktowanie2500 - 2500 MHzLepsze1130 - 1560 MHz
Taktowanie bazowe2500 MHzLepsze1130 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze1560 MHz
Pamięć wideo10 GB GDDR6Lepsze6 GB GDDR6
Taktowanie pamięci19 GHzLepsze12 GHz
Magistrala pamięci160 bit192 bitLepsze
Przepustowość pamięci380 GB/sLepsze288 GB/s
Pobór mocy150 W150 W
Proces technologiczny5 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz450 W450 W
Długość272 mm267 mmLepsze
Rozmiar rdzenia272 mm²251 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 250 KB, L2 18 MBL2 3 MBLepsze
Liczba tranzystorów19600 millionLepsze10300 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B570 i RX 5600 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B570RX 5600 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 63%
4K Ultra
7 FPSSzacowane 60%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc B570208 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT193 FPSSzacowane 74%Arc B570146 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT135 FPSSzacowane 74%Arc B570114 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT89 FPSSzacowane 71%Arc B57041 FPSSzacowane 68%RX 5600 XT27 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077Arc B570134 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT124 FPSSzacowane 74%Arc B570116 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT107 FPSSzacowane 74%Arc B57082 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT64 FPSSzacowane 71%Arc B57028 FPSSzacowane 68%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5Arc B570169 FPSSzacowane 80%RX 5600 XT157 FPSSzacowane 80%Arc B570110 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%Arc B570102 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT80 FPSSzacowane 71%Arc B57061 FPSSzacowane 68%RX 5600 XT40 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc B570110 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%Arc B57092 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT85 FPSSzacowane 74%Arc B57074 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT58 FPSSzacowane 71%Arc B57028 FPSSzacowane 68%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B57025 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc B57077 FPSRX 5600 XT71 FPSArc B57059 FPSRX 5600 XT54 FPSArc B57047 FPSRX 5600 XT36 FPSArc B57020 FPSRX 5600 XT13 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B570RX 5600 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100474016%
H2H Compute IndexH2H Index / 100574524%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100554618%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100746021%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008912%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B570RX 5600 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100594919%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100584819%
H2H Inference IndexH2H Index / 100554618%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100625119%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100554618%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 5600 XT
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 5600 XT
ArchitekturaXe2-HPGLepszeRDNA 1.0
Proces technologiczny5 nmLepsze7 nm
Data premiery20252020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 5600 XT
Liczba tranzystorów19600 millionLepsze10300 million
Rozmiar rdzenia272 mm²251 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie23042304
Taktowanie bazowe2500 MHzLepsze1130 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze1560 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 5600 XT
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x16
Długość272 mm267 mmLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 5600 XT
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B570 i RX 5600 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 5600 XT
Pamięć wideo10 GB GDDR6Lepsze6 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci160 bit192 bitLepsze
TFLOPS11.52Lepsze7.188
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B57067
Urządzenie BRX 5600 XT61
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B570 or RX 5600 XT?

Arc B570 has the higher overall gaming score, while Arc B570 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc B570 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc B570 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B570 offers more overall performance, while Arc B570 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc B570 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B570 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B570 leads in combined 1440p performance. Arc B570 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B570 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B570 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B570 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B570 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.