H2H

Intel Arc B570 vs Radeon RX 6400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B570 i RX 6400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B570 wyprzedza RX 6400 o 42% według zbiorczego indeksu Head to Head.+42%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B570 vs Radeon RX 6400: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B570 i RX 6400 pokazuje przewagę 42% dla Arc B570 w «wydajność w grach», ale RX 6400 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4733
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
7460
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B570 to najlepszy wybór ogólny

Arc B570 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B570 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI16%

Arc B570 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY468 zł

RX 6400 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 42–47z 317
Arc B570#44pozycja w rankingu GPU
RX 6400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B570

87 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6400

100/100 · Cena $159

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B570RX 6400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
47Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
38Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
67Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B570RX 6400
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSFSR
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS11.52Lepsze3.565
Pobór mocy150 W53 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pinNone
Data premiery20252022
ArchitekturaXe2-HPGRDNA 2.0
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.2
Cena premierowa$219$159Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2304Lepsze768
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x4
Taktowanie2500 - 2500 MHzLepsze1923 - 2321 MHz
Taktowanie bazowe2500 MHzLepsze1923 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze2321 MHz
Pamięć wideo10 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci19 GHzLepsze16 GHz
Magistrala pamięci160 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci380 GB/sLepsze128 GB/s
Pobór mocy150 W53 WLepsze
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz450 W250 WLepsze
Długość272 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia272 mm²107 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 250 KB, L2 18 MBL1 128 KB, L2 1 MB
Liczba tranzystorów19600 millionLepsze5400 million
Maks. liczba monitorów42
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B570 i RX 6400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B570RX 6400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
7 FPSSzacowane 60%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc B570208 FPSSzacowane 74%RX 6400168 FPSSzacowane 72%Arc B570146 FPSSzacowane 74%RX 6400118 FPSSzacowane 72%Arc B570114 FPSSzacowane 74%RX 640063 FPSSzacowane 66%Arc B57041 FPSSzacowane 68%RX 640023 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077Arc B570134 FPSSzacowane 74%RX 6400109 FPSSzacowane 72%Arc B570116 FPSSzacowane 74%RX 640093 FPSSzacowane 72%Arc B57082 FPSSzacowane 74%RX 640046 FPSSzacowane 66%Arc B57028 FPSSzacowane 68%RX 640015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5Arc B570169 FPSSzacowane 80%RX 6400137 FPSSzacowane 78%Arc B570110 FPSSzacowane 74%RX 640088 FPSSzacowane 72%Arc B570102 FPSSzacowane 74%RX 640057 FPSSzacowane 66%Arc B57061 FPSSzacowane 68%RX 640033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc B570110 FPSSzacowane 74%RX 640089 FPSSzacowane 72%Arc B57092 FPSSzacowane 74%RX 640074 FPSSzacowane 72%Arc B57074 FPSSzacowane 74%RX 640041 FPSSzacowane 66%Arc B57028 FPSSzacowane 68%RX 640016 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B57025 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 64005 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc B57025 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%Arc B5707 FPSSzacowane 60%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc B57077 FPSRX 640062 FPSArc B57059 FPSRX 640048 FPSArc B57047 FPSRX 640026 FPSArc B57020 FPSRX 640012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B570RX 6400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100473335%
H2H Compute IndexH2H Index / 100574426%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100554129%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100746021%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B570RX 6400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100594527%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100584427%
H2H Inference IndexH2H Index / 100554129%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100624825%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100554129%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 6400
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 6400
ArchitekturaXe2-HPGRDNA 2.0
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Data premiery20252022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 6400
Liczba tranzystorów19600 millionLepsze5400 million
Rozmiar rdzenia272 mm²107 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie2304Lepsze768
Taktowanie bazowe2500 MHzLepsze1923 MHz
Taktowanie boost2500 MHzLepsze2321 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 6400
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x4
Długość272 mmVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz450 W250 WLepsze
Złącze zasilania8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 6400
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów42
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B570 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B570RX 6400
Pamięć wideo10 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci160 bitLepsze64 bit
TFLOPS11.52Lepsze3.565
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B57067
Urządzenie BRX 640058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B570 or RX 6400?

Arc B570 has the higher overall gaming score, while Arc B570 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc B570 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc B570 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B570 offers more overall performance, while Arc B570 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc B570 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B570 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B570 leads in combined 1440p performance. Arc B570 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B570 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B570 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.