H2H

GeForce GTX 1050 vs Radeon Vega 11CU 2400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy GTX 1050 i Vega 11CU 2400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

Vega 11CU 2400G wyprzedza GTX 1050 o 34% według zbiorczego indeksu Head to Head.+34%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce GTX 1050 vs Radeon Vega 11CU 2400G: kluczowy wniosek

Porównanie GTX 1050 i Vega 11CU 2400G pokazuje przewagę 34% dla Vega 11CU 2400G w «wydajność w grach», ale GTX 1050 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
3243
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

GTX 1050 to najlepszy wybór ogólny

GTX 1050 prowadzi w łącznej wydajności w grach. GTX 1050 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

GTX 1050 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY372 zł

GTX 1050 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 164–169z 319
GTX 1050poza TOP100pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 2400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce GTX 1050

154 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce GTX 1050

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryGTX 1050Vega 11CU 2400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
32
43Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
29
37Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
27
35Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
50
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
58Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationGTX 1050Vega 11CU 2400G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
USB Type-CNieNie
DirectX12.112.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS1.862Lepsze1.76
Pobór mocy75 W
Data premiery20162018
Maks. liczba monitorów3Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
ArchitekturaPascalNot publicly specified
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 6.1
Cena premierowa$119
Jednostki shader / rdzenie640Not publicly specified
Typ pamięciGDDR5SMA
Złącze zasilaniaNoneIntegrated (shared power)
GrubośćDual-slotVaries by board
Rozmiar rdzenia132 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 48 KB, L2 1 MBNot publicly specified
Taktowanie1354 - 1455 MHzLepsze300 - 1250 MHz
Taktowanie bazowe1354 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1455 MHzLepsze1250 MHz
Pamięć wideo2 GB GDDR5- SMA
Taktowanie pamięci7 GHz
Magistrala pamięci128 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci112 GB/s
InterfejsPCIe 3x16IGP
Pobór mocy75 W
Proces technologiczny14 nm14 nm
Zalecany zasilacz250 WVaries by board
Długość145 mmVaries by board
Liczba tranzystorów3300 millionNot publicly specified
UpscalingNot supportedAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

GTX 1050Vega 11CU 2400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
20 FPSSzacowane 64%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
16 FPSSzacowane 64%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
9 FPSSzacowane 58%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongGTX 105020 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneGTX 105020 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2GTX 1050164 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G178 FPSSzacowane 74%GTX 1050114 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G125 FPSSzacowane 74%GTX 105063 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G97 FPSSzacowane 74%GTX 105022 FPSSzacowane 62%Vega 11CU 2400G48 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077GTX 1050106 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G115 FPSSzacowane 74%GTX 105090 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G99 FPSSzacowane 74%GTX 105045 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%GTX 105015 FPSSzacowane 62%Vega 11CU 2400G32 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5GTX 1050134 FPSSzacowane 78%Vega 11CU 2400G145 FPSSzacowane 80%GTX 105085 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%GTX 105056 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G88 FPSSzacowane 74%GTX 105032 FPSSzacowane 62%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökGTX 105020 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyGTX 105087 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%GTX 105071 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 2400G79 FPSSzacowane 74%GTX 105041 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G63 FPSSzacowane 74%GTX 105015 FPSSzacowane 62%Vega 11CU 2400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024GTX 105020 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsGTX 105020 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldGTX 105020 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%GTX 105016 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%GTX 10509 FPSSzacowane 58%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%GTX 10505 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSGTX 105061 FPSVega 11CU 2400G66 FPSGTX 105046 FPSVega 11CU 2400G51 FPSGTX 105026 FPSVega 11CU 2400G40 FPSGTX 105011 FPSVega 11CU 2400G23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksGTX 1050Vega 11CU 2400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100324329%
H2H Compute IndexH2H Index / 100384312%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100394310%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100560200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksGTX 1050Vega 11CU 2400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10043430%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10041435%
H2H Inference IndexH2H Index / 100394310%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10045435%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100394310%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsGTX 1050Vega 11CU 2400G
DirectX12.112.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingNot supportedAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 6.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsGTX 1050Vega 11CU 2400G
ArchitekturaPascalNot publicly specified
Proces technologiczny14 nm14 nm
Data premiery20162018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsGTX 1050Vega 11CU 2400G
Liczba tranzystorów3300 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia132 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie640Not publicly specified
Taktowanie bazowe1354 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1455 MHzLepsze1250 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsGTX 1050Vega 11CU 2400G
InterfejsPCIe 3x16IGP
Długość145 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz250 WVaries by board
Złącze zasilaniaNoneIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsGTX 1050Vega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów3Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje GTX 1050 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsGTX 1050Vega 11CU 2400G
Pamięć wideo2 GB GDDR5- SMA
Typ pamięciGDDR5SMA
Magistrala pamięci128 bitSystem memory interface
TFLOPS1.862Lepsze1.76
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AGTX 105058
Urządzenie BVega 11CU 2400G57
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: GTX 1050 or Vega 11CU 2400G?

GTX 1050 has the higher overall gaming score, while GTX 1050 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

GTX 1050 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

GTX 1050 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

GTX 1050 offers more overall performance, while GTX 1050 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

GTX 1050 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

GTX 1050 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

GTX 1050 leads in combined 1440p performance. GTX 1050 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

GTX 1050 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

GTX 1050 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

GTX 1050 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to GTX 1050 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.