H2H

GeForce RTX 2060 vs Radeon RX 590 GME

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 2060 i RX 590 GME według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 590 GME wyprzedza RTX 2060 o 3% według zbiorczego indeksu Head to Head.+3%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 2060 vs Radeon RX 590 GME: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 2060 i RX 590 GME pokazuje przewagę 3% dla RX 590 GME w «wydajność w grach», ale RTX 2060 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4041
Efektywność
8378
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6068
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 2060 to najlepszy wybór ogólny

RTX 2060 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 2060 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

RTX 2060 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY37 zł

RTX 2060 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 142–147z 317
RTX 2060poza TOP100pozycja w rankingu GPU
RX 590 GMEpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 2060

137 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 590 GME

100/100 · Cena $229

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 2060RX 590 GME
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40
41Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35
36Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33
34Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
83Lepsze
78
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60Lepsze
59
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 2060RX 590 GME
Jednostki shader / rdzenie19202304Lepsze
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2FSR
Maks. liczba monitorów54
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS6.4516.543Lepsze
Pobór mocy160 WLepsze175 W
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Złącze zasilania8 pin8 pin
Data premiery20192020
ArchitekturaTuringGCN 4.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 2.1
Cena premierowa$349$229Lepsze
InterfejsPCIe 3x16PCIe 3x16
Taktowanie1365-1680 MHzLepsze1257 - 1380 MHz
Taktowanie bazowe1365 MHzLepsze1257 MHz
Taktowanie boost1680 MHzLepsze1380 MHz
Pamięć wideo6 GB GDDR68 GB GDDR5Lepsze
Taktowanie pamięci14 GHzLepsze8 GHz
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci336 GB/sLepsze256 GB/s
Pobór mocy160 WLepsze175 W
Proces technologiczny12 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz450 W450 W
Długość229 mmLepsze241 mm
Rozmiar rdzenia445 mm²232 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 64 KB, L2 3 MBL1 16 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów10800 millionLepsze5700 million
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 2060 i RX 590 GME w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 2060RX 590 GME
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
13 FPSSzacowane 63%
13 FPSSzacowane 64%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 57%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 206023 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%RTX 20605 FPSSzacowane 56%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Call of Duty: WarzoneRTX 206023 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%RTX 20605 FPSSzacowane 56%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Counter-Strike 2RTX 2060192 FPSSzacowane 74%RX 590 GME189 FPSSzacowane 74%RTX 2060135 FPSSzacowane 74%RX 590 GME133 FPSSzacowane 74%RTX 206092 FPSSzacowane 71%RX 590 GME96 FPSSzacowane 72%RTX 206028 FPSSzacowane 64%RX 590 GME31 FPSSzacowane 65%
Cyberpunk 2077RTX 2060124 FPSSzacowane 74%RX 590 GME122 FPSSzacowane 74%RTX 2060107 FPSSzacowane 74%RX 590 GME105 FPSSzacowane 74%RTX 206067 FPSSzacowane 71%RX 590 GME70 FPSSzacowane 72%RTX 206019 FPSSzacowane 64%RX 590 GME21 FPSSzacowane 65%
Forza Horizon 5RTX 2060156 FPSSzacowane 80%RX 590 GME154 FPSSzacowane 80%RTX 2060101 FPSSzacowane 74%RX 590 GME100 FPSSzacowane 74%RTX 206083 FPSSzacowane 71%RX 590 GME86 FPSSzacowane 72%RTX 206042 FPSSzacowane 64%RX 590 GME46 FPSSzacowane 65%
God of War RagnarökRTX 206023 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%RTX 20605 FPSSzacowane 56%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Hogwarts LegacyRTX 2060101 FPSSzacowane 74%RX 590 GME100 FPSSzacowane 74%RTX 206085 FPSSzacowane 74%RX 590 GME84 FPSSzacowane 74%RTX 206060 FPSSzacowane 71%RX 590 GME62 FPSSzacowane 72%RTX 206019 FPSSzacowane 64%RX 590 GME21 FPSSzacowane 65%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 206023 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%RTX 20605 FPSSzacowane 56%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Monster Hunter WildsRTX 206023 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%RTX 20605 FPSSzacowane 56%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
StarfieldRTX 206023 FPSSzacowane 66%RX 590 GME23 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%RX 590 GME19 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%RX 590 GME13 FPSSzacowane 64%RTX 20605 FPSSzacowane 56%RX 590 GME5 FPSSzacowane 57%
Average FPSRTX 206071 FPSRX 590 GME70 FPSRTX 206054 FPSRX 590 GME54 FPSRTX 206038 FPSRX 590 GME39 FPSRTX 206014 FPSRX 590 GME15 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2060RX 590 GMERóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10040412%
H2H Compute IndexH2H Index / 10045462%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10046496%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100606813%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10083786%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2060RX 590 GMERóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10049538%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10048528%
H2H Inference IndexH2H Index / 10046496%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10051569%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10046496%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060RX 590 GME
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2FSR
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060RX 590 GME
ArchitekturaTuringGCN 4.0
Proces technologiczny12 nmLepsze14 nm
Data premiery20192020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060RX 590 GME
Liczba tranzystorów10800 millionLepsze5700 million
Rozmiar rdzenia445 mm²232 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie19202304Lepsze
Taktowanie bazowe1365 MHzLepsze1257 MHz
Taktowanie boost1680 MHzLepsze1380 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060RX 590 GME
InterfejsPCIe 3x16PCIe 3x16
Długość229 mmLepsze241 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W450 W
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060RX 590 GME
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów54
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 2060 i RX 590 GME na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060RX 590 GME
Pamięć wideo6 GB GDDR68 GB GDDR5Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR5
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
TFLOPS6.4516.543Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 206060
Urządzenie BRX 590 GME59
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 2060 or RX 590 GME?

RTX 2060 has the higher overall gaming score, while RTX 2060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 2060 offers more overall performance, while RTX 2060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 2060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 2060 leads in combined 1440p performance. RTX 2060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 2060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 2060 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 2060 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 2060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.