H2H

GeForce RTX 2060 vs Radeon Vega 11CU 3400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 2060 i Vega 11CU 3400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

Vega 11CU 3400G wyprzedza RTX 2060 o 10% według zbiorczego indeksu Head to Head.+10%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 2060 vs Radeon Vega 11CU 3400G: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 2060 i Vega 11CU 3400G pokazuje przewagę 10% dla Vega 11CU 3400G w «wydajność w grach», ale RTX 2060 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4044
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 2060 to najlepszy wybór ogólny

RTX 2060 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 2060 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI3%

RTX 2060 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1526 zł

Vega 11CU 3400G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 215–220z 319
RTX 2060poza TOP100pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 3400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 2060

137 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega 11CU 3400G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 2060Vega 11CU 3400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40
44Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35
38Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33
36Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
83Lepsze
51
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 2060Vega 11CU 3400G
Jednostki shader / rdzenie1920Not publicly specified
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
Maks. liczba monitorów5Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS6.451Lepsze1.97
Pobór mocy160 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania8 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20192019
ArchitekturaTuringNot publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5
Cena premierowa$349
InterfejsPCIe 3x16IGP
Taktowanie1365-1680 MHzLepsze300 - 1400 MHz
Taktowanie bazowe1365 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1680 MHzLepsze1400 MHz
Pamięć wideo6 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci14 GHz
Magistrala pamięci192 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci336 GB/s
Pobór mocy160 W
Proces technologiczny12 nm12 nm
Zalecany zasilacz450 WVaries by board
Długość229 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia445 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 64 KB, L2 3 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów10800 millionNot publicly specified
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 2060Vega 11CU 3400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
13 FPSSzacowane 63%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 206023 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 206023 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 2060192 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G179 FPSSzacowane 74%RTX 2060135 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G126 FPSSzacowane 74%RTX 206092 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 3400G98 FPSSzacowane 74%RTX 206028 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G49 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 2060124 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G116 FPSSzacowane 74%RTX 2060107 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G100 FPSSzacowane 74%RTX 206067 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 3400G71 FPSSzacowane 74%RTX 206019 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G33 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 2060156 FPSSzacowane 80%Vega 11CU 3400G146 FPSSzacowane 80%RTX 2060101 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G95 FPSSzacowane 74%RTX 206083 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 3400G88 FPSSzacowane 74%RTX 206042 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G72 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 206023 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 2060101 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G95 FPSSzacowane 74%RTX 206085 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G79 FPSSzacowane 74%RTX 206060 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 3400G64 FPSSzacowane 74%RTX 206019 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 206023 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 206023 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 206023 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 206013 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 206071 FPSVega 11CU 3400G66 FPSRTX 206054 FPSVega 11CU 3400G51 FPSRTX 206038 FPSVega 11CU 3400G41 FPSRTX 206014 FPSVega 11CU 3400G24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2060Vega 11CU 3400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100404410%
H2H Compute IndexH2H Index / 10045442%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10046444%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100600200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100830200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2060Vega 11CU 3400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100494411%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10048449%
H2H Inference IndexH2H Index / 10046444%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100514415%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10046444%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060Vega 11CU 3400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060Vega 11CU 3400G
ArchitekturaTuringNot publicly specified
Proces technologiczny12 nm12 nm
Data premiery20192019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060Vega 11CU 3400G
Liczba tranzystorów10800 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia445 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie1920Not publicly specified
Taktowanie bazowe1365 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1680 MHzLepsze1400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060Vega 11CU 3400G
InterfejsPCIe 3x16IGP
Długość229 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz450 WVaries by board
Złącze zasilania8 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060Vega 11CU 3400G
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów5Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 2060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060Vega 11CU 3400G
Pamięć wideo6 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci192 bitSystem memory interface
TFLOPS6.451Lepsze1.97
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 206060
Urządzenie BVega 11CU 3400G58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 2060 or Vega 11CU 3400G?

RTX 2060 has the higher overall gaming score, while RTX 2060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 2060 offers more overall performance, while RTX 2060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 2060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 2060 leads in combined 1440p performance. RTX 2060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 2060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 2060 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 2060 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 2060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.