H2H

GeForce RTX 2080 vs Radeon Vega 11CU 2400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 2080 i Vega 11CU 2400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 2080 wyprzedza Vega 11CU 2400G o 7% według zbiorczego indeksu Head to Head.+7%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 2080 vs Radeon Vega 11CU 2400G: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 2080 i Vega 11CU 2400G pokazuje przewagę 7% dla RTX 2080 w «wydajność w grach», ale Vega 11CU 2400G może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4643
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 2080 to najlepszy wybór ogólny

RTX 2080 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 2080 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

RTX 2080 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY372 zł

Vega 11CU 2400G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 105–110z 319
RTX 2080poza TOP100pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 2400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 2080

171 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega 11CU 2400G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 2080Vega 11CU 2400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
46Lepsze
43
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40Lepsze
37
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
37Lepsze
35
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
71Lepsze
50
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
61Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 2080Vega 11CU 2400G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
Maks. liczba monitorów5Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS10.07Lepsze1.76
Pobór mocy215 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania6+8 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20182018
ArchitekturaTuringNot publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5
Cena premierowa$699
Jednostki shader / rdzenie2944Not publicly specified
Taktowanie1515 - 1710 MHzLepsze300 - 1250 MHz
Taktowanie bazowe1515 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1710 MHzLepsze1250 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci14 GHz
Magistrala pamięci256 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci448 GB/s
InterfejsPCIe 3x16IGP
Pobór mocy215 W
Proces technologiczny12 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz550 WVaries by board
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia545 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 64 KB, L2 4 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów13600 millionNot publicly specified
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 2080Vega 11CU 2400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
15 FPSSzacowane 66%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
7 FPSSzacowane 60%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 208024 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RTX 208020 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RTX 208015 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20807 FPSSzacowane 60%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 208024 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RTX 208020 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RTX 208015 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20807 FPSSzacowane 60%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 2080201 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G178 FPSSzacowane 74%RTX 2080141 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G125 FPSSzacowane 74%RTX 2080110 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G97 FPSSzacowane 74%RTX 208041 FPSSzacowane 68%Vega 11CU 2400G48 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 2080130 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G115 FPSSzacowane 74%RTX 2080112 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G99 FPSSzacowane 74%RTX 208080 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%RTX 208027 FPSSzacowane 68%Vega 11CU 2400G32 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 2080163 FPSSzacowane 80%Vega 11CU 2400G145 FPSSzacowane 80%RTX 2080106 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%RTX 208099 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G88 FPSSzacowane 74%RTX 208060 FPSSzacowane 68%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 208024 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RTX 208020 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RTX 208015 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20807 FPSSzacowane 60%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 2080106 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%RTX 208088 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G79 FPSSzacowane 74%RTX 208071 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G63 FPSSzacowane 74%RTX 208028 FPSSzacowane 68%Vega 11CU 2400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 208024 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RTX 208020 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RTX 208015 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20807 FPSSzacowane 60%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 208024 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RTX 208020 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RTX 208015 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20807 FPSSzacowane 60%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 208024 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RTX 208020 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RTX 208015 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RTX 20807 FPSSzacowane 60%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 208074 FPSVega 11CU 2400G66 FPSRTX 208057 FPSVega 11CU 2400G51 FPSRTX 208045 FPSVega 11CU 2400G40 FPSRTX 208020 FPSVega 11CU 2400G23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2080Vega 11CU 2400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10046437%
H2H Compute IndexH2H Index / 100514317%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100524319%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100680200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100710200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2080Vega 11CU 2400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100564326%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100554324%
H2H Inference IndexH2H Index / 100524319%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100584330%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100534321%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080Vega 11CU 2400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2AMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080Vega 11CU 2400G
ArchitekturaTuringNot publicly specified
Proces technologiczny12 nmLepsze14 nm
Data premiery20182018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080Vega 11CU 2400G
Liczba tranzystorów13600 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia545 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie2944Not publicly specified
Taktowanie bazowe1515 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1710 MHzLepsze1250 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080Vega 11CU 2400G
InterfejsPCIe 3x16IGP
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz550 WVaries by board
Złącze zasilania6+8 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080Vega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów5Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 2080 i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080Vega 11CU 2400G
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci256 bitSystem memory interface
TFLOPS10.07Lepsze1.76
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 208061
Urządzenie BVega 11CU 2400G57
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 2080 or Vega 11CU 2400G?

RTX 2080 has the higher overall gaming score, while RTX 2080 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2080 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2080 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 2080 offers more overall performance, while RTX 2080 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2080 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 2080 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 2080 leads in combined 1440p performance. RTX 2080 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 2080 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 2080 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 2080 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 2080 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.