H2H

GeForce RTX 4060 vs Radeon Vega 11CU 3400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 4060 i Vega 11CU 3400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 4060 wyprzedza Vega 11CU 3400G o 5% według zbiorczego indeksu Head to Head.+5%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 4060 vs Radeon Vega 11CU 3400G: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 4060 i Vega 11CU 3400G pokazuje przewagę 5% dla RTX 4060 w «wydajność w grach», ale Vega 11CU 3400G może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4644
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 4060 to najlepszy wybór ogólny

RTX 4060 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 4060 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI16%

RTX 4060 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY430 zł

Vega 11CU 3400G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 49–54z 317
RTX 4060#51pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 3400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon Vega 11CU 3400G

135 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega 11CU 3400G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 4060Vega 11CU 3400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
46Lepsze
44
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40Lepsze
38
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
37Lepsze
36
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
51
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
67Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 4060Vega 11CU 3400G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 3
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
Pobór mocy115 W
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS15.11Lepsze1.97
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania8 pin
Data premiery20232019
ArchitekturaAda LovelaceNot publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.9
Cena premierowa$299
Jednostki shader / rdzenie3072Not publicly specified
Taktowanie1830 - 2460 MHzLepsze300 - 1400 MHz
Taktowanie bazowe1830 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2460 MHzLepsze1400 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci17 GHz
Magistrala pamięci128 bit
Przepustowość pamięci272 GB/s
InterfejsPCIe 4x8IGP
Pobór mocy115 W
Proces technologiczny5 nmLepsze12 nm
Zalecany zasilacz300 WVaries by board
Długość240 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia159 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 128 KB, L2 24 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów18900 millionNot publicly specified
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 4060Vega 11CU 3400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
15 FPSSzacowane 64%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 406026 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 406022 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 406015 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 40605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 406026 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 406022 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 406015 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 40605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 4060216 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G179 FPSSzacowane 74%RTX 4060152 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G126 FPSSzacowane 74%RTX 4060107 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 3400G98 FPSSzacowane 74%RTX 406032 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G49 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 4060139 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G116 FPSSzacowane 74%RTX 4060120 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G100 FPSSzacowane 74%RTX 406078 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 3400G71 FPSSzacowane 74%RTX 406021 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G33 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 4060176 FPSSzacowane 80%Vega 11CU 3400G146 FPSSzacowane 80%RTX 4060114 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G95 FPSSzacowane 74%RTX 406097 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 3400G88 FPSSzacowane 74%RTX 406046 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G72 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 406026 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 406022 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 406015 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 40605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 4060114 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G95 FPSSzacowane 74%RTX 406095 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G79 FPSSzacowane 74%RTX 406070 FPSSzacowane 72%Vega 11CU 3400G64 FPSSzacowane 74%RTX 406022 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 406026 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 406022 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 406015 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 40605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 406026 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 406022 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 406015 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 40605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 406026 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 406022 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 406015 FPSSzacowane 64%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 40605 FPSSzacowane 56%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 406080 FPSVega 11CU 3400G66 FPSRTX 406061 FPSVega 11CU 3400G51 FPSRTX 406044 FPSVega 11CU 3400G41 FPSRTX 406015 FPSVega 11CU 3400G24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 4060Vega 11CU 3400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10046444%
H2H Compute IndexH2H Index / 100554422%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100524417%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100680200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 4060Vega 11CU 3400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100564424%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100554422%
H2H Inference IndexH2H Index / 100524417%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100584427%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100534419%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4060Vega 11CU 3400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 3
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.9

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4060Vega 11CU 3400G
ArchitekturaAda LovelaceNot publicly specified
Proces technologiczny5 nmLepsze12 nm
Data premiery20232019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4060Vega 11CU 3400G
Liczba tranzystorów18900 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia159 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie3072Not publicly specified
Taktowanie bazowe1830 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2460 MHzLepsze1400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4060Vega 11CU 3400G
InterfejsPCIe 4x8IGP
Długość240 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz300 WVaries by board
Złącze zasilania8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4060Vega 11CU 3400G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 4060 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4060Vega 11CU 3400G
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci128 bit
TFLOPS15.11Lepsze1.97
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 406067
Urządzenie BVega 11CU 3400G58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 4060 or Vega 11CU 3400G?

RTX 4060 has the higher overall gaming score, while RTX 4060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 4060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 4060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 4060 offers more overall performance, while RTX 4060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 4060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 4060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 4060 leads in combined 1440p performance. RTX 4060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 4060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 4060 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 4060 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 4060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.