H2H

GeForce RTX 4070 vs Intel Arc B570

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 4070 i Arc B570 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 4070 wyprzedza Arc B570 o 28% według zbiorczego indeksu Head to Head.+28%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 4070 vs Intel Arc B570: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 4070 i Arc B570 pokazuje przewagę 28% dla RTX 4070 w «wydajność w grach», ale Arc B570 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6047
Efektywność
100100
Cena / wydajność
87100
Pojemność pamięci
8074
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 4070 to najlepszy wybór ogólny

RTX 4070 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B570 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI9%

RTX 4070 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY954 zł

Arc B570 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 19–24z 317
RTX 4070#21pozycja w rankingu GPU
Arc B570#44pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc B570

87 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B570

100/100 · Cena $219

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 4070Arc B570
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60Lepsze
47
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50Lepsze
40
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47Lepsze
38
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
67
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 4070Arc B570
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 3XeSS
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS29.15Lepsze11.52
Pobór mocy200 W150 WLepsze
Typ pamięciGDDR6XGDDR6
Złącze zasilania16 pin8 pin
Data premiery20232025
ArchitekturaAda LovelaceXe2-HPG
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.9OpenCL 3.0
Cena premierowa$599$219Lepsze
Jednostki shader / rdzenie5888Lepsze2304
Długość240 mmLepsze272 mm
Taktowanie1920 - 2475 MHz2500 - 2500 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1920 MHz2500 MHzLepsze
Taktowanie boost2475 MHz2500 MHzLepsze
Pamięć wideo12 GB GDDR6XLepsze10 GB GDDR6
Taktowanie pamięci21 GHzLepsze19 GHz
Magistrala pamięci192 bitLepsze160 bit
Przepustowość pamięci504 GB/sLepsze380 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Pobór mocy200 W150 WLepsze
Proces technologiczny5 nm5 nm
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Rozmiar rdzenia294 mm²272 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 36 MBL1 250 KB, L2 18 MB
Liczba tranzystorów35800 millionLepsze19600 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 4070 i Arc B570 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 4070Arc B570
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
30 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 65%
7 FPSSzacowane 60%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 407030 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 407025 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 407019 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 407010 FPSSzacowane 65%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Call of Duty: WarzoneRTX 407030 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 407025 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 407019 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 407010 FPSSzacowane 65%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Counter-Strike 2RTX 4070250 FPSSzacowane 74%Arc B570208 FPSSzacowane 74%RTX 4070176 FPSSzacowane 74%Arc B570146 FPSSzacowane 74%RTX 4070137 FPSSzacowane 74%Arc B570114 FPSSzacowane 74%RTX 407064 FPSSzacowane 73%Arc B57041 FPSSzacowane 68%
Cyberpunk 2077RTX 4070161 FPSSzacowane 74%Arc B570134 FPSSzacowane 74%RTX 4070139 FPSSzacowane 74%Arc B570116 FPSSzacowane 74%RTX 407099 FPSSzacowane 74%Arc B57082 FPSSzacowane 74%RTX 407043 FPSSzacowane 73%Arc B57028 FPSSzacowane 68%
Forza Horizon 5RTX 4070204 FPSSzacowane 80%Arc B570169 FPSSzacowane 80%RTX 4070132 FPSSzacowane 74%Arc B570110 FPSSzacowane 74%RTX 4070123 FPSSzacowane 74%Arc B570102 FPSSzacowane 74%RTX 407094 FPSSzacowane 73%Arc B57061 FPSSzacowane 68%
God of War RagnarökRTX 407030 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 407025 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 407019 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 407010 FPSSzacowane 65%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Hogwarts LegacyRTX 4070132 FPSSzacowane 74%Arc B570110 FPSSzacowane 74%RTX 4070110 FPSSzacowane 74%Arc B57092 FPSSzacowane 74%RTX 407089 FPSSzacowane 74%Arc B57074 FPSSzacowane 74%RTX 407044 FPSSzacowane 73%Arc B57028 FPSSzacowane 68%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 407030 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 407025 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 407019 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 407010 FPSSzacowane 65%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Monster Hunter WildsRTX 407030 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 407025 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 407019 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 407010 FPSSzacowane 65%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
StarfieldRTX 407030 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 407025 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 407019 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 407010 FPSSzacowane 65%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Average FPSRTX 407093 FPSArc B57077 FPSRTX 407071 FPSArc B57059 FPSRTX 407056 FPSArc B57047 FPSRTX 407031 FPSArc B57020 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 4070Arc B570Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100604724%
H2H Compute IndexH2H Index / 100665715%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100665518%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10080748%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 4070Arc B570Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100695916%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100685816%
H2H Inference IndexH2H Index / 100665518%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100716214%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100665518%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4070Arc B570
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 3XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.9OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4070Arc B570
ArchitekturaAda LovelaceXe2-HPG
Proces technologiczny5 nm5 nm
Data premiery20232025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4070Arc B570
Liczba tranzystorów35800 millionLepsze19600 million
Rozmiar rdzenia294 mm²272 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie5888Lepsze2304
Taktowanie bazowe1920 MHz2500 MHzLepsze
Taktowanie boost2475 MHz2500 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4070Arc B570
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Długość240 mmLepsze272 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Złącze zasilania16 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4070Arc B570
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 4070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 4070Arc B570
Pamięć wideo12 GB GDDR6XLepsze10 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6XGDDR6
Magistrala pamięci192 bitLepsze160 bit
TFLOPS29.15Lepsze11.52
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 407073
Urządzenie BArc B57067
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 4070 or Arc B570?

RTX 4070 has the higher overall gaming score, while Arc B570 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 4070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 4070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 4070 offers more overall performance, while RTX 4070 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 4070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B570 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 4070 leads in combined 1440p performance. RTX 4070 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 4070 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B570 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B570 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 4070 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.