H2H

GeForce RTX 5050 vs Radeon Vega 11CU 3400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 5050 i Vega 11CU 3400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 5050 wyprzedza Vega 11CU 3400G o 2% według zbiorczego indeksu Head to Head.+2%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 5050 vs Radeon Vega 11CU 3400G: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 5050 i Vega 11CU 3400G pokazuje przewagę 2% dla RTX 5050 w «wydajność w grach», ale Vega 11CU 3400G może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4544
Cena / wydajność
81100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 5050 to najlepszy wybór ogólny

RTX 5050 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Vega 11CU 3400G oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

RTX 5050 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1123 zł

Vega 11CU 3400G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 75–80z 317
RTX 5050#77pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 3400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon Vega 11CU 3400G

135 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega 11CU 3400G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 5050Vega 11CU 3400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
45Lepsze
44
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
39Lepsze
38
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
36
36
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
51
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 5050Vega 11CU 3400G
DisplayPortDisplayPort 2.1bDisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS13.17Lepsze1.97
Pobór mocy130 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania8 pin
Data premiery20252019
ArchitekturaBlackwell 2.0Not publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 12.0
Cena premierowa$399
Jednostki shader / rdzenie2560Not publicly specified
Taktowanie2317 - 2572 MHzLepsze300 - 1400 MHz
Taktowanie bazowe2317 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2572 MHzLepsze1400 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci20 GHz
Magistrala pamięci128 bit
Przepustowość pamięci320 GB/s
InterfejsPCIe 5x8IGP
Pobór mocy130 W
Proces technologiczny5 nmLepsze12 nm
Zalecany zasilacz300 WVaries by board
Rozmiar rdzenia149 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 128 KB, L2 24 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów16900 millionNot publicly specified
Maks. liczba monitorów4Varies by board
DługośćVaries by boardVaries by board
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 5050Vega 11CU 3400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
15 FPSSzacowane 65%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 57%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 505025 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 505021 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 505015 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 50505 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 505025 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 505021 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 505015 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 50505 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 5050211 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G179 FPSSzacowane 74%RTX 5050149 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G126 FPSSzacowane 74%RTX 5050110 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 3400G98 FPSSzacowane 74%RTX 505033 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G49 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 5050136 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G116 FPSSzacowane 74%RTX 5050117 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G100 FPSSzacowane 74%RTX 505080 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 3400G71 FPSSzacowane 74%RTX 505022 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G33 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 5050172 FPSSzacowane 80%Vega 11CU 3400G146 FPSSzacowane 80%RTX 5050111 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G95 FPSSzacowane 74%RTX 505099 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 3400G88 FPSSzacowane 74%RTX 505048 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G72 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 505025 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 505021 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 505015 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 50505 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 5050111 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G95 FPSSzacowane 74%RTX 505093 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 3400G79 FPSSzacowane 74%RTX 505071 FPSSzacowane 73%Vega 11CU 3400G64 FPSSzacowane 74%RTX 505022 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 505025 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 505021 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 505015 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 50505 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 505025 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 505021 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 505015 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 50505 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 505025 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G21 FPSSzacowane 66%RTX 505021 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 3400G18 FPSSzacowane 66%RTX 505015 FPSSzacowane 65%Vega 11CU 3400G14 FPSSzacowane 66%RTX 50505 FPSSzacowane 57%Vega 11CU 3400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 505078 FPSVega 11CU 3400G66 FPSRTX 505060 FPSVega 11CU 3400G51 FPSRTX 505045 FPSVega 11CU 3400G41 FPSRTX 505016 FPSVega 11CU 3400G24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 5050Vega 11CU 3400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10045442%
H2H Compute IndexH2H Index / 100554422%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100524417%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100680200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 5050Vega 11CU 3400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100554422%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100544420%
H2H Inference IndexH2H Index / 100524417%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100584427%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100524417%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5050Vega 11CU 3400G
DirectX12.212.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 4
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 12.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5050Vega 11CU 3400G
ArchitekturaBlackwell 2.0Not publicly specified
Proces technologiczny5 nmLepsze12 nm
Data premiery20252019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5050Vega 11CU 3400G
Liczba tranzystorów16900 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia149 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie2560Not publicly specified
Taktowanie bazowe2317 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2572 MHzLepsze1400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5050Vega 11CU 3400G
InterfejsPCIe 5x8IGP
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz300 WVaries by board
Złącze zasilania8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5050Vega 11CU 3400G
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1bDisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 5050 i Vega 11CU 3400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5050Vega 11CU 3400G
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci128 bit
TFLOPS13.17Lepsze1.97
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 505062
Urządzenie BVega 11CU 3400G58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 5050 or Vega 11CU 3400G?

RTX 5050 has the higher overall gaming score, while Vega 11CU 3400G offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 5050 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 5050 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 5050 offers more overall performance, while RTX 5050 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 5050 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Vega 11CU 3400G is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 5050 leads in combined 1440p performance. RTX 5050 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 5050 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 5050 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 5050 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 5050 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.