H2H

Radeon RX 5600 XT vs Radeon Vega 11CU 2400G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G według specyfikacji oraz istotnych testów.

Vega 11CU 2400G wyprzedza RX 5600 XT o 8% według zbiorczego indeksu Head to Head.+8%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 5600 XT vs Radeon Vega 11CU 2400G: kluczowy wniosek

Porównanie RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G pokazuje przewagę 8% dla Vega 11CU 2400G w «wydajność w grach», ale RX 5600 XT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4043
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 5600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 5600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 5600 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

RX 5600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY4985 zł

Vega 11CU 2400G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 233–238z 319
RX 5600 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Vega 11CU 2400Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 5600 XT

75 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega 11CU 2400G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 5600 XTVega 11CU 2400G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40
43Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35
37Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33
35Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89Lepsze
50
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
61Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 5600 XTVega 11CU 2400G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
DirectX12.112.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS7.188Lepsze1.76
Pobór mocy150 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania8 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20202018
ArchitekturaRDNA 1.0Not publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 2.1
Cena premierowa$299
Jednostki shader / rdzenie2304Not publicly specified
Taktowanie1130 - 1560 MHzLepsze300 - 1250 MHz
Taktowanie bazowe1130 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1560 MHzLepsze1250 MHz
Pamięć wideo6 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci12 GHz
Magistrala pamięci192 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci288 GB/s
InterfejsPCIe 4x16IGP
Pobór mocy150 W
Proces technologiczny7 nmLepsze14 nm
Zalecany zasilacz450 WVaries by board
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia251 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL2 3 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów10300 millionNot publicly specified
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 5600 XTVega 11CU 2400G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 63%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 5600 XT193 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G178 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT135 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G125 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT89 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 2400G97 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT27 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G48 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 5600 XT124 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G115 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT107 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G99 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT64 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G32 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 5600 XT157 FPSSzacowane 80%Vega 11CU 2400G145 FPSSzacowane 80%RX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT80 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 2400G88 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT40 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G71 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 5600 XT102 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G94 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT85 FPSSzacowane 74%Vega 11CU 2400G79 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT58 FPSSzacowane 71%Vega 11CU 2400G63 FPSSzacowane 74%RX 5600 XT18 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G33 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 5600 XT23 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G21 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT19 FPSSzacowane 66%Vega 11CU 2400G18 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT12 FPSSzacowane 63%Vega 11CU 2400G14 FPSSzacowane 66%RX 5600 XT5 FPSSzacowane 55%Vega 11CU 2400G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 5600 XT71 FPSVega 11CU 2400G66 FPSRX 5600 XT54 FPSVega 11CU 2400G51 FPSRX 5600 XT36 FPSVega 11CU 2400G40 FPSRX 5600 XT13 FPSVega 11CU 2400G23 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 5600 XTVega 11CU 2400GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10040437%
H2H Compute IndexH2H Index / 10045435%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10046437%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100600200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100890200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 5600 XTVega 11CU 2400GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100494313%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100484311%
H2H Inference IndexH2H Index / 10046437%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100514317%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10046437%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XTVega 11CU 2400G
DirectX12.112.0
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRAMD FidelityFX Super Resolution (FSR)
API obliczenioweOpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XTVega 11CU 2400G
ArchitekturaRDNA 1.0Not publicly specified
Proces technologiczny7 nmLepsze14 nm
Data premiery20202018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XTVega 11CU 2400G
Liczba tranzystorów10300 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia251 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie2304Not publicly specified
Taktowanie bazowe1130 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost1560 MHzLepsze1250 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XTVega 11CU 2400G
InterfejsPCIe 4x16IGP
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz450 WVaries by board
Złącze zasilania8 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XTVega 11CU 2400G
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów4Varies by board
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 5600 XT i Vega 11CU 2400G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 5600 XTVega 11CU 2400G
Pamięć wideo6 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci192 bitSystem memory interface
TFLOPS7.188Lepsze1.76
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 5600 XT61
Urządzenie BVega 11CU 2400G57
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 5600 XT or Vega 11CU 2400G?

RX 5600 XT has the higher overall gaming score, while RX 5600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 5600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 5600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 5600 XT offers more overall performance, while RX 5600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 5600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 5600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 5600 XT leads in combined 1440p performance. RX 5600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 5600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 5600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 5600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 5600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.