H2H

Radeon RX 6600 vs Radeon RX 6400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6600 i RX 6400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6600 wyprzedza RX 6400 o 27% według zbiorczego indeksu Head to Head.+27%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6600 vs Radeon RX 6400: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6600 i RX 6400 pokazuje przewagę 27% dla RX 6600 w «wydajność w grach», ale RX 6400 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4233
Efektywność
100100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6860
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 6600 to najlepszy wybór ogólny

RX 6600 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6600 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

RX 6600 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY225 zł

RX 6400 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 66–71z 317
RX 6600#68pozycja w rankingu GPU
RX 6400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6600

180 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6400

100/100 · Cena $159

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6600RX 6400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
42Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
34Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
64Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6600RX 6400
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS8.928Lepsze3.565
Pobór mocy132 W53 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pinNone
Data premiery20212022
ArchitekturaRDNA 2.0RDNA 2.0
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.2
Cena premierowa$329$159Lepsze
Jednostki shader / rdzenie1792Lepsze768
Taktowanie1626 - 2491 MHz1923 - 2321 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1626 MHz1923 MHzLepsze
Taktowanie boost2491 MHzLepsze2321 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHz16 GHz
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci256 GB/sLepsze128 GB/s
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x4
Pobór mocy132 W53 WLepsze
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz300 W250 WLepsze
Długość190 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia237 mm²107 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 1 MB
Liczba tranzystorów11060 millionLepsze5400 million
Maks. liczba monitorów42
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6600 i RX 6400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6600RX 6400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
14 FPSSzacowane 64%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 660024 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 64009 FPSSzacowane 58%RX 66005 FPSSzacowane 56%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 660024 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 64009 FPSSzacowane 58%RX 66005 FPSSzacowane 56%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 6600201 FPSSzacowane 74%RX 6400168 FPSSzacowane 72%RX 6600141 FPSSzacowane 74%RX 6400118 FPSSzacowane 72%RX 660098 FPSSzacowane 72%RX 640063 FPSSzacowane 66%RX 660029 FPSSzacowane 64%RX 640023 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RX 6600130 FPSSzacowane 74%RX 6400109 FPSSzacowane 72%RX 6600112 FPSSzacowane 74%RX 640093 FPSSzacowane 72%RX 660071 FPSSzacowane 72%RX 640046 FPSSzacowane 66%RX 660019 FPSSzacowane 64%RX 640015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RX 6600164 FPSSzacowane 80%RX 6400137 FPSSzacowane 78%RX 6600106 FPSSzacowane 74%RX 640088 FPSSzacowane 72%RX 660088 FPSSzacowane 72%RX 640057 FPSSzacowane 66%RX 660042 FPSSzacowane 64%RX 640033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRX 660024 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 64009 FPSSzacowane 58%RX 66005 FPSSzacowane 56%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 6600106 FPSSzacowane 74%RX 640089 FPSSzacowane 72%RX 660089 FPSSzacowane 74%RX 640074 FPSSzacowane 72%RX 660064 FPSSzacowane 72%RX 640041 FPSSzacowane 66%RX 660020 FPSSzacowane 64%RX 640016 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 660024 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 64009 FPSSzacowane 58%RX 66005 FPSSzacowane 56%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 660024 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 64009 FPSSzacowane 58%RX 66005 FPSSzacowane 56%RX 64005 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 660024 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%RX 660020 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%RX 660014 FPSSzacowane 64%RX 64009 FPSSzacowane 58%RX 66005 FPSSzacowane 56%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 660075 FPSRX 640062 FPSRX 660057 FPSRX 640048 FPSRX 660041 FPSRX 640026 FPSRX 660014 FPSRX 640012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6600RX 6400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100423324%
H2H Compute IndexH2H Index / 100524417%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100494118%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100686013%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6600RX 6400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100544518%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100534419%
H2H Inference IndexH2H Index / 100494118%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100564815%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100504120%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600RX 6400
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600RX 6400
ArchitekturaRDNA 2.0RDNA 2.0
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Data premiery20212022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600RX 6400
Liczba tranzystorów11060 millionLepsze5400 million
Rozmiar rdzenia237 mm²107 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie1792Lepsze768
Taktowanie bazowe1626 MHz1923 MHzLepsze
Taktowanie boost2491 MHzLepsze2321 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600RX 6400
InterfejsPCIe 4x8PCIe 4x4
Długość190 mmVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz300 W250 WLepsze
Złącze zasilania8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600RX 6400
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów42
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6600 i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600RX 6400
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bitLepsze64 bit
TFLOPS8.928Lepsze3.565
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 660064
Urządzenie BRX 640058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6600 or RX 6400?

RX 6600 has the higher overall gaming score, while RX 6600 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6600 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6600 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6600 offers more overall performance, while RX 6600 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6600 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6600 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6600 leads in combined 1440p performance. RX 6600 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6600 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6600 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.