H2H

Radeon RX 6600 XT vs Radeon Vega II 7CU 5600G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G według specyfikacji oraz istotnych testów.

Vega II 7CU 5600G wyprzedza RX 6600 XT o 2% według zbiorczego indeksu Head to Head.+2%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6600 XT vs Radeon Vega II 7CU 5600G: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G pokazuje przewagę 2% dla Vega II 7CU 5600G w «wydajność w grach», ale RX 6600 XT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4344
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 6600 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 6600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6600 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI9%

RX 6600 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY2434 zł

Vega II 7CU 5600G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 218–223z 319
RX 6600 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Vega II 7CU 5600Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon Vega II 7CU 5600G

173 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega II 7CU 5600G

100/100 · Cena $119

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
43
44Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
38Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
35
36Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
90Lepsze
51
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
63Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS10.6Lepsze1.9
Pobór mocy160 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania8 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20212021
ArchitekturaRDNA 2.0Not publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 3.0
Cena premierowa$379
Jednostki shader / rdzenie2048Not publicly specified
Taktowanie1968 - 2589 MHzLepsze300 - 1900 MHz
Taktowanie bazowe1968 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2589 MHzLepsze1900 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci16 GHz
Magistrala pamięci128 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci256 GB/s
InterfejsPCIe 4x8IGP
Pobór mocy160 W
Proces technologiczny7 nm7 nm
Zalecany zasilacz450 WVaries by board
Długość190 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia237 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów11060 millionNot publicly specified
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6600 XTVega II 7CU 5600G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
14 FPSSzacowane 64%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G18 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G14 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%Vega II 7CU 5600G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G18 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G14 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%Vega II 7CU 5600G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 6600 XT205 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G183 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT144 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G128 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT100 FPSSzacowane 72%Vega II 7CU 5600G100 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT29 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G50 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 6600 XT133 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G118 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT114 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G101 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT73 FPSSzacowane 72%Vega II 7CU 5600G72 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT20 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G33 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 6600 XT167 FPSSzacowane 80%Vega II 7CU 5600G149 FPSSzacowane 80%RX 6600 XT108 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G96 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT90 FPSSzacowane 72%Vega II 7CU 5600G90 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT43 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G73 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G18 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G14 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%Vega II 7CU 5600G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 6600 XT108 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G96 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT91 FPSSzacowane 74%Vega II 7CU 5600G80 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT65 FPSSzacowane 72%Vega II 7CU 5600G65 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT20 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G34 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G18 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G14 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%Vega II 7CU 5600G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G18 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G14 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%Vega II 7CU 5600G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%Vega II 7CU 5600G18 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%Vega II 7CU 5600G14 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%Vega II 7CU 5600G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 6600 XT76 FPSVega II 7CU 5600G68 FPSRX 6600 XT58 FPSVega II 7CU 5600G51 FPSRX 6600 XT41 FPSVega II 7CU 5600G41 FPSRX 6600 XT14 FPSVega II 7CU 5600G24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6600 XTVega II 7CU 5600GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10043442%
H2H Compute IndexH2H Index / 100534712%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100504413%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100680200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100900200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6600 XTVega II 7CU 5600GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100544420%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100534419%
H2H Inference IndexH2H Index / 100504413%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100574426%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100514415%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
ArchitekturaRDNA 2.0Not publicly specified
Proces technologiczny7 nm7 nm
Data premiery20212021
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
Liczba tranzystorów11060 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia237 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie2048Not publicly specified
Taktowanie bazowe1968 MHzLepsze300 MHz
Taktowanie boost2589 MHzLepsze1900 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
InterfejsPCIe 4x8IGP
Długość190 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz450 WVaries by board
Złącze zasilania8 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6600 XT i Vega II 7CU 5600G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVega II 7CU 5600G
Pamięć wideo8 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci128 bitSystem memory interface
TFLOPS10.6Lepsze1.9
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 6600 XT63
Urządzenie BVega II 7CU 5600G58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6600 XT or Vega II 7CU 5600G?

RX 6600 XT has the higher overall gaming score, while RX 6600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6600 XT offers more overall performance, while RX 6600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6600 XT leads in combined 1440p performance. RX 6600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.