H2H

Radeon RX 6600 XT vs Radeon VII

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6600 XT i VII według specyfikacji oraz istotnych testów.

VII wyprzedza RX 6600 XT o 21% według zbiorczego indeksu Head to Head.+21%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6600 XT vs Radeon VII: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6600 XT i VII pokazuje przewagę 21% dla VII w «wydajność w grach», ale RX 6600 XT może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4352
Efektywność
9059
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

RX 6600 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6600 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY243 zł

VII kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 77–82z 317
RX 6600 XT#79pozycja w rankingu GPU
VII#81pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon VII

121 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6600 XT

100/100 · Cena $379

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6600 XTVII
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
43
52Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
44Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
35
41Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
90Lepsze
59
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
63
63
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6600 XTVII
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS10.613.44Lepsze
Pobór mocy160 WLepsze295 W
Typ pamięciGDDR6HBM2
Złącze zasilania8 pin8+8 pin
Data premiery20212019
ArchitekturaRDNA 2.0GCN 5.1Lepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.1
Cena premierowa$379Lepsze$399
Jednostki shader / rdzenie20483840Lepsze
Taktowanie1968 - 2589 MHzLepsze1400 - 1800 MHz
Taktowanie bazowe1968 MHzLepsze1400 MHz
Taktowanie boost2589 MHzLepsze1800 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR616 GB HBM2Lepsze
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze2 GHz
Magistrala pamięci128 bit4096 bitLepsze
Przepustowość pamięci256 GB/s1024 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x16
Pobór mocy160 WLepsze295 W
Proces technologiczny7 nm7 nm
Zalecany zasilacz450 WLepsze600 W
Długość190 mmLepsze280 mm
Rozmiar rdzenia237 mm²Lepsze331 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 16 KB, L2 4 MB
Liczba tranzystorów11060 million13230 millionLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6600 XT i VII w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6600 XTVII
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
14 FPSSzacowane 64%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
9 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%VII25 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%VII22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%VII9 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%VII25 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%VII22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%VII9 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 6600 XT205 FPSSzacowane 74%VII213 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT144 FPSSzacowane 74%VII150 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT100 FPSSzacowane 72%VII117 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT29 FPSSzacowane 64%VII58 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 6600 XT133 FPSSzacowane 74%VII138 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT114 FPSSzacowane 74%VII119 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT73 FPSSzacowane 72%VII85 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT20 FPSSzacowane 64%VII39 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 6600 XT167 FPSSzacowane 80%VII174 FPSSzacowane 80%RX 6600 XT108 FPSSzacowane 74%VII112 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT90 FPSSzacowane 72%VII105 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT43 FPSSzacowane 64%VII85 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%VII25 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%VII22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%VII9 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 6600 XT108 FPSSzacowane 74%VII112 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT91 FPSSzacowane 74%VII94 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT65 FPSSzacowane 72%VII76 FPSSzacowane 74%RX 6600 XT20 FPSSzacowane 64%VII40 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%VII25 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%VII22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%VII9 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%VII25 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%VII22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%VII9 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 6600 XT24 FPSSzacowane 66%VII25 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT21 FPSSzacowane 66%VII22 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT14 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 6600 XT5 FPSSzacowane 56%VII9 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 6600 XT76 FPSVII79 FPSRX 6600 XT58 FPSVII61 FPSRX 6600 XT41 FPSVII48 FPSRX 6600 XT14 FPSVII28 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6600 XTVIIRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100435219%
H2H Compute IndexH2H Index / 100535911%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100506221%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100688826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100905942%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6600 XTVIIRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100546823%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100536622%
H2H Inference IndexH2H Index / 100506221%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100577223%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100516321%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVII
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVII
ArchitekturaRDNA 2.0GCN 5.1Lepsze
Proces technologiczny7 nm7 nm
Data premiery20212019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVII
Liczba tranzystorów11060 million13230 millionLepsze
Rozmiar rdzenia237 mm²Lepsze331 mm²
Jednostki shader / rdzenie20483840Lepsze
Taktowanie bazowe1968 MHzLepsze1400 MHz
Taktowanie boost2589 MHzLepsze1800 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVII
InterfejsPCIe 4x8PCIe 3x16
Długość190 mmLepsze280 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 WLepsze600 W
Złącze zasilania8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVII
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6600 XT i VII na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6600 XTVII
Pamięć wideo8 GB GDDR616 GB HBM2Lepsze
Typ pamięciGDDR6HBM2
Magistrala pamięci128 bit4096 bitLepsze
TFLOPS10.613.44Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 6600 XT63
Urządzenie BVII63
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6600 XT or VII?

RX 6600 XT has the higher overall gaming score, while RX 6600 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6600 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6600 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6600 XT offers more overall performance, while RX 6600 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6600 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6600 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6600 XT leads in combined 1440p performance. RX 6600 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6600 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6600 XT is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6600 XT is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6600 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.