H2H

Radeon RX 6800 vs Intel Arc A750

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6800 i Arc A750 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6800 wyprzedza Arc A750 o 4% według zbiorczego indeksu Head to Head.+4%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6800 vs Intel Arc A750: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6800 i Arc A750 pokazuje przewagę 4% dla RX 6800 w «wydajność w grach», ale Arc A750 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5351
Efektywność
7176
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 6800 to najlepszy wybór ogólny

RX 6800 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6800 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

RX 6800 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY393 zł

Arc A750 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 50–55z 317
RX 6800#54pozycja w rankingu GPU
Arc A750#52pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6800

152 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A750

100/100 · Cena $289

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6800Arc A750
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
53Lepsze
51
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
45Lepsze
43
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
42Lepsze
41
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
71
76Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6800Arc A750
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.0
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
Pobór mocy250 W225 WLepsze
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS16.1717.2Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin
Data premiery20202022
ArchitekturaRDNA 2.0Xe-HPG
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 3.0
Cena premierowa$579$289Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze3584
Taktowanie1700 - 2105 MHz2050 - 2400 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2050 MHzLepsze
Taktowanie boost2105 MHz2400 MHzLepsze
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHz16 GHz
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci512 GB/s512 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy250 W225 WLepsze
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz600 W550 WLepsze
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia520 mm²406 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 4 MBL2 16 MBLepsze
Liczba tranzystorów26800 millionLepsze21700 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6800 i Arc A750 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6800Arc A750
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
9 FPSSzacowane 66%
8 FPSSzacowane 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 680026 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Call of Duty: WarzoneRX 680026 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Counter-Strike 2RX 6800218 FPSSzacowane 74%Arc A750221 FPSSzacowane 74%RX 6800153 FPSSzacowane 74%Arc A750156 FPSSzacowane 74%RX 6800119 FPSSzacowane 74%Arc A750121 FPSSzacowane 74%RX 680059 FPSSzacowane 74%Arc A75047 FPSSzacowane 69%
Cyberpunk 2077RX 6800141 FPSSzacowane 74%Arc A750143 FPSSzacowane 74%RX 6800121 FPSSzacowane 74%Arc A750123 FPSSzacowane 74%RX 680086 FPSSzacowane 74%Arc A75088 FPSSzacowane 74%RX 680040 FPSSzacowane 74%Arc A75032 FPSSzacowane 69%
Forza Horizon 5RX 6800177 FPSSzacowane 80%Arc A750180 FPSSzacowane 80%RX 6800115 FPSSzacowane 74%Arc A750117 FPSSzacowane 74%RX 6800107 FPSSzacowane 74%Arc A750109 FPSSzacowane 74%RX 680087 FPSSzacowane 74%Arc A75069 FPSSzacowane 69%
God of War RagnarökRX 680026 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Hogwarts LegacyRX 6800115 FPSSzacowane 74%Arc A750117 FPSSzacowane 74%RX 680096 FPSSzacowane 74%Arc A75098 FPSSzacowane 74%RX 680077 FPSSzacowane 74%Arc A75079 FPSSzacowane 74%RX 680040 FPSSzacowane 74%Arc A75032 FPSSzacowane 69%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 680026 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Monster Hunter WildsRX 680026 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
StarfieldRX 680026 FPSSzacowane 66%Arc A75026 FPSSzacowane 66%RX 680022 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RX 680017 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RX 68009 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%
Average FPSRX 680081 FPSArc A75082 FPSRX 680062 FPSArc A75063 FPSRX 680049 FPSArc A75050 FPSRX 680028 FPSArc A75023 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6800Arc A750Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10053514%
H2H Compute IndexH2H Index / 10061585%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100635612%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10071767%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6800Arc A750Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100695916%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100675814%
H2H Inference IndexH2H Index / 100635612%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100726018%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100645613%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800Arc A750
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800Arc A750
ArchitekturaRDNA 2.0Xe-HPG
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Data premiery20202022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800Arc A750
Liczba tranzystorów26800 millionLepsze21700 million
Rozmiar rdzenia520 mm²406 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze3584
Taktowanie bazowe1700 MHz2050 MHzLepsze
Taktowanie boost2105 MHz2400 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800Arc A750
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz600 W550 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800Arc A750
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.0
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6800 i Arc A750 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800Arc A750
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS16.1717.2Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 680066
Urządzenie BArc A75065
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6800 or Arc A750?

RX 6800 has the higher overall gaming score, while RX 6800 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 6800 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 6800 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6800 offers more overall performance, while RX 6800 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 6800 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6800 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6800 leads in combined 1440p performance. RX 6800 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6800 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A750 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A750 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6800 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.