H2H

Radeon RX 7700 vs GeForce RTX 3090

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7700 i RTX 3090 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 3090 wyprzedza RX 7700 o 13% według zbiorczego indeksu Head to Head.+13%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7700 vs GeForce RTX 3090: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7700 i RTX 3090 pokazuje przewagę 13% dla RTX 3090 w «wydajność w grach», ale RX 7700 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6068
Efektywność
10065
Cena / wydajność
7974
Pojemność pamięci
88100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7700 to najlepszy wybór ogólny

RX 7700 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7700 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI3%

RX 7700 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY692 zł

RX 7700 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 26–31z 317
RX 7700#28pozycja w rankingu GPU
RTX 3090#38pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 3090

180 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7700

79/100 · Cena $549

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7700RTX 3090
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60
68Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50
55Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47
53Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
65
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
71Lepsze
69
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7700RTX 3090
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRDLSS 2
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS26.6235.58Lepsze
Pobór mocy200 WLepsze350 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6X
Złącze zasilania8 pin16 pin
Data premiery20252020
ArchitekturaRDNA 3.0Ampere
GrubośćDual-slotTriple-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0, CUDA 8.6
Cena premierowa$549Lepsze$1499
Maks. liczba monitorów44
Jednostki shader / rdzenie256010496Lepsze
Taktowanie1900 - 2600 MHzLepsze1395 - 1695 MHz
Taktowanie bazowe1900 MHzLepsze1395 MHz
Taktowanie boost2600 MHzLepsze1695 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR624 GB GDDR6XLepsze
Taktowanie pamięci19,4 GHz19,5 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
Przepustowość pamięci621 GB/s936 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy200 WLepsze350 W
Proces technologiczny5 nmLepsze8 nm
Zalecany zasilacz550 WLepsze750 W
Długość267 mmLepsze336 mm
Rozmiar rdzenia346 mm²Lepsze628 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 6 MB
Liczba tranzystorów28100 million28300 millionLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7700 i RTX 3090 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7700RTX 3090
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
33 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
28 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 770029 FPSSzacowane 66%RTX 309033 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RTX 309028 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RTX 309021 FPSSzacowane 66%RX 770011 FPSSzacowane 66%RTX 309012 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 770029 FPSSzacowane 66%RTX 309033 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RTX 309028 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RTX 309021 FPSSzacowane 66%RX 770011 FPSSzacowane 66%RTX 309012 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 7700246 FPSSzacowane 74%RTX 3090281 FPSSzacowane 74%RX 7700173 FPSSzacowane 74%RTX 3090197 FPSSzacowane 74%RX 7700134 FPSSzacowane 74%RTX 3090153 FPSSzacowane 74%RX 770067 FPSSzacowane 74%RTX 309076 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 7700159 FPSSzacowane 74%RTX 3090181 FPSSzacowane 74%RX 7700137 FPSSzacowane 74%RTX 3090156 FPSSzacowane 74%RX 770097 FPSSzacowane 74%RTX 3090111 FPSSzacowane 74%RX 770045 FPSSzacowane 74%RTX 309051 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 7700200 FPSSzacowane 80%RTX 3090229 FPSSzacowane 80%RX 7700130 FPSSzacowane 74%RTX 3090148 FPSSzacowane 74%RX 7700121 FPSSzacowane 74%RTX 3090138 FPSSzacowane 74%RX 770098 FPSSzacowane 74%RTX 3090112 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 770029 FPSSzacowane 66%RTX 309033 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RTX 309028 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RTX 309021 FPSSzacowane 66%RX 770011 FPSSzacowane 66%RTX 309012 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 7700130 FPSSzacowane 74%RTX 3090148 FPSSzacowane 74%RX 7700108 FPSSzacowane 74%RTX 3090124 FPSSzacowane 74%RX 770087 FPSSzacowane 74%RTX 3090100 FPSSzacowane 74%RX 770046 FPSSzacowane 74%RTX 309052 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 770029 FPSSzacowane 66%RTX 309033 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RTX 309028 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RTX 309021 FPSSzacowane 66%RX 770011 FPSSzacowane 66%RTX 309012 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 770029 FPSSzacowane 66%RTX 309033 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RTX 309028 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RTX 309021 FPSSzacowane 66%RX 770011 FPSSzacowane 66%RTX 309012 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 770029 FPSSzacowane 66%RTX 309033 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RTX 309028 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RTX 309021 FPSSzacowane 66%RX 770011 FPSSzacowane 66%RTX 309012 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 770091 FPSRTX 3090104 FPSRX 770070 FPSRTX 309079 FPSRX 770055 FPSRTX 309063 FPSRX 770032 FPSRTX 309036 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700RTX 3090Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100606813%
H2H Compute IndexH2H Index / 10068714%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100687712%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1008810013%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001006542%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700RTX 3090Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100738212%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100718113%
H2H Inference IndexH2H Index / 100687712%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100758614%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100687814%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700RTX 3090
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0, CUDA 8.6

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700RTX 3090
ArchitekturaRDNA 3.0Ampere
Proces technologiczny5 nmLepsze8 nm
Data premiery20252020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700RTX 3090
Liczba tranzystorów28100 million28300 millionLepsze
Rozmiar rdzenia346 mm²Lepsze628 mm²
Jednostki shader / rdzenie256010496Lepsze
Taktowanie bazowe1900 MHzLepsze1395 MHz
Taktowanie boost2600 MHzLepsze1695 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700RTX 3090
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość267 mmLepsze336 mm
GrubośćDual-slotTriple-slot
Zalecany zasilacz550 WLepsze750 W
Złącze zasilania8 pin16 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700RTX 3090
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7700 i RTX 3090 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700RTX 3090
Pamięć wideo16 GB GDDR624 GB GDDR6XLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6X
Magistrala pamięci256 bit384 bitLepsze
TFLOPS26.6235.58Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 770071
Urządzenie BRTX 309069
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7700 or RTX 3090?

RX 7700 has the higher overall gaming score, while RX 7700 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3090 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3090 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7700 offers more overall performance, while RX 7700 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3090 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7700 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7700 leads in combined 1440p performance. RX 7700 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7700 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7700 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7700 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7700 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.