H2H

Radeon RX 7700 XT vs Radeon RX 7700

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 7700 XT i RX 7700 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 7700 XT wyprzedza RX 7700 o 3% według zbiorczego indeksu Head to Head.+3%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 7700 XT vs Radeon RX 7700: kluczowy wniosek

Porównanie RX 7700 XT i RX 7700 pokazuje przewagę 3% dla RX 7700 XT w «wydajność w grach», ale RX 7700 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6260
Efektywność
84100
Cena / wydajność
10079
Pojemność pamięci
8088
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 7700 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 7700 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 7700 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

RX 7700 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY842 zł

RX 7700 XT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 17–22z 317
RX 7700 XT#19pozycja w rankingu GPU
RX 7700#28pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7700

109 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7700 XT

100/100 · Cena $449

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 7700 XTRX 7700
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
62Lepsze
60
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
51Lepsze
50
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
49Lepsze
47
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
84
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
74Lepsze
71
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 7700 XTRX 7700
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1a
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
USB Type-CTakTak
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS35.17Lepsze26.62
Pobór mocy245 W200 WLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pin8 pin
Data premiery20232025
ArchitekturaRDNA 3.0RDNA 3.0
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.2
Cena premierowa$449Lepsze$549
Jednostki shader / rdzenie3456Lepsze2560
Taktowanie1700 - 2544 MHz1900 - 2600 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz1900 MHzLepsze
Taktowanie boost2544 MHz2600 MHzLepsze
Pamięć wideo12 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci18 GHz19,4 GHzLepsze
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci432 GB/s621 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy245 W200 WLepsze
Proces technologiczny5 nm5 nm
Zalecany zasilacz550 W550 W
Długość267 mm267 mm
Rozmiar rdzenia346 mm²346 mm²
Cache pamięciL1 128 KB, L2 2 MBL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów28100 million28100 million
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 7700 XT i RX 7700 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 7700 XTRX 7700
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
31 FPSSzacowane 66%
29 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
27 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
20 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 64%
11 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 770029 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 770011 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 770029 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 770011 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 7700 XT264 FPSSzacowane 74%RX 7700246 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT186 FPSSzacowane 74%RX 7700173 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT144 FPSSzacowane 74%RX 7700134 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT64 FPSSzacowane 72%RX 770067 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 7700 XT171 FPSSzacowane 74%RX 7700159 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT147 FPSSzacowane 74%RX 7700137 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT105 FPSSzacowane 74%RX 770097 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT43 FPSSzacowane 72%RX 770045 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 7700 XT215 FPSSzacowane 80%RX 7700200 FPSSzacowane 80%RX 7700 XT139 FPSSzacowane 74%RX 7700130 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT130 FPSSzacowane 74%RX 7700121 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT94 FPSSzacowane 72%RX 770098 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 770029 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 770011 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 7700 XT139 FPSSzacowane 74%RX 7700130 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT117 FPSSzacowane 74%RX 7700108 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT94 FPSSzacowane 74%RX 770087 FPSSzacowane 74%RX 7700 XT44 FPSSzacowane 72%RX 770046 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 770029 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 770011 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 770029 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 770011 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 7700 XT31 FPSSzacowane 66%RX 770029 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT27 FPSSzacowane 66%RX 770025 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT20 FPSSzacowane 66%RX 770019 FPSSzacowane 66%RX 7700 XT10 FPSSzacowane 64%RX 770011 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 7700 XT98 FPSRX 770091 FPSRX 7700 XT75 FPSRX 770070 FPSRX 7700 XT59 FPSRX 770055 FPSRX 7700 XT31 FPSRX 770032 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700 XTRX 7700Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10062603%
H2H Compute IndexH2H Index / 10068680%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10067681%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100808810%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008410017%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 7700 XTRX 7700Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10070734%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10069713%
H2H Inference IndexH2H Index / 10067681%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10072754%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10067681%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 7700
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 7700
ArchitekturaRDNA 3.0RDNA 3.0
Proces technologiczny5 nm5 nm
Data premiery20232025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 7700
Liczba tranzystorów28100 million28100 million
Rozmiar rdzenia346 mm²346 mm²
Jednostki shader / rdzenie3456Lepsze2560
Taktowanie bazowe1700 MHz1900 MHzLepsze
Taktowanie boost2544 MHz2600 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 7700
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Długość267 mm267 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W550 W
Złącze zasilania8+8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 7700
HDMIHDMI 2.1aHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1
USB Type-CTakTak
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 7700 XT i RX 7700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 7700 XTRX 7700
Pamięć wideo12 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
TFLOPS35.17Lepsze26.62
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 7700 XT74
Urządzenie BRX 770071
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 7700 XT or RX 7700?

RX 7700 XT has the higher overall gaming score, while RX 7700 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 7700 XT is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 7700 XT is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 7700 XT offers more overall performance, while RX 7700 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 7700 XT is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 7700 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 7700 XT leads in combined 1440p performance. RX 7700 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 7700 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7700 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7700 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 7700 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.