H2H

Radeon RX 9060 vs Radeon RX 5700

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 9060 i RX 5700 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 9060 wyprzedza RX 5700 o 11% według zbiorczego indeksu Head to Head.+11%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 9060 vs Radeon RX 5700: kluczowy wniosek

Porównanie RX 9060 i RX 5700 pokazuje przewagę 11% dla RX 9060 w «wydajność w grach», ale RX 5700 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5045
Efektywność
10083
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 9060 to najlepszy wybór ogólny

RX 9060 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 9060 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

RX 9060 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY730 zł

RX 5700 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 40–45z 317
RX 9060#42pozycja w rankingu GPU
RX 5700#78pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 5700

176 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 9060

100/100 · Cena $269

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 9060RX 5700
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
50Lepsze
45
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
42Lepsze
39
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
40Lepsze
36
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
83
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
69Lepsze
63
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 9060RX 5700
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x16
Pobór mocy132 WLepsze180 W
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.0b
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
DługośćVaries by board268 mm
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS21.43Lepsze7.949
Pobór mocy132 WLepsze180 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin6+8 pin
Data premiery20252019
ArchitekturaRDNA 4.0LepszeRDNA 1.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$269Lepsze$299
Jednostki shader / rdzenie17922304Lepsze
Taktowanie1700 - 2990 MHzLepsze1465 - 1625 MHz
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze1465 MHz
Taktowanie boost2990 MHzLepsze1625 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Taktowanie pamięci18 GHzLepsze14 GHz
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci288 GB/s448 GB/sLepsze
Proces technologiczny4 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz300 WLepsze450 W
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze251 mm²
Cache pamięciL2 4 MBL2 4 MB
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze10300 million
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 9060 i RX 5700 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 9060RX 5700
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 64%
15 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 56%
6 FPSSzacowane 60%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 570023 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 570020 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 570015 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Call of Duty: WarzoneRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 570023 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 570020 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 570015 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Counter-Strike 2RX 9060233 FPSSzacowane 74%RX 5700196 FPSSzacowane 74%RX 9060164 FPSSzacowane 74%RX 5700138 FPSSzacowane 74%RX 9060118 FPSSzacowane 72%RX 5700107 FPSSzacowane 74%RX 906035 FPSSzacowane 64%RX 570040 FPSSzacowane 68%
Cyberpunk 2077RX 9060150 FPSSzacowane 74%RX 5700126 FPSSzacowane 74%RX 9060129 FPSSzacowane 74%RX 5700109 FPSSzacowane 74%RX 906085 FPSSzacowane 72%RX 570078 FPSSzacowane 74%RX 906023 FPSSzacowane 64%RX 570027 FPSSzacowane 68%
Forza Horizon 5RX 9060190 FPSSzacowane 80%RX 5700159 FPSSzacowane 80%RX 9060123 FPSSzacowane 74%RX 5700103 FPSSzacowane 74%RX 9060106 FPSSzacowane 72%RX 570096 FPSSzacowane 74%RX 906051 FPSSzacowane 64%RX 570058 FPSSzacowane 68%
God of War RagnarökRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 570023 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 570020 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 570015 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Hogwarts LegacyRX 9060123 FPSSzacowane 74%RX 5700103 FPSSzacowane 74%RX 9060103 FPSSzacowane 74%RX 570086 FPSSzacowane 74%RX 906076 FPSSzacowane 72%RX 570069 FPSSzacowane 74%RX 906024 FPSSzacowane 64%RX 570027 FPSSzacowane 68%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 906028 FPSSzacowane 66%RX 570023 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 570020 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 570015 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Monster Hunter WildsRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 570023 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 570020 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 570015 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
StarfieldRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 570023 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 570020 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 570015 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 57006 FPSSzacowane 60%
Average FPSRX 906086 FPSRX 570072 FPSRX 906066 FPSRX 570056 FPSRX 906048 FPSRX 570044 FPSRX 906017 FPSRX 570019 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060RX 5700Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100504511%
H2H Compute IndexH2H Index / 100605018%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10055526%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008319%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060RX 5700Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10058555%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10057545%
H2H Inference IndexH2H Index / 10055526%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10060583%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10055526%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 5700
DirectX12.212.1
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 5700
ArchitekturaRDNA 4.0LepszeRDNA 1.0
Proces technologiczny4 nmLepsze7 nm
Data premiery20252019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 5700
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze10300 million
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze251 mm²
Jednostki shader / rdzenie17922304Lepsze
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze1465 MHz
Taktowanie boost2990 MHzLepsze1625 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 5700
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x16
DługośćVaries by board268 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz300 WLepsze450 W
Złącze zasilania8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 5700
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.0b
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 9060 i RX 5700 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 5700
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS21.43Lepsze7.949
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 906069
Urządzenie BRX 570063
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 9060 or RX 5700?

RX 9060 has the higher overall gaming score, while RX 9060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 9060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 9060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 9060 offers more overall performance, while RX 9060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 9060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 9060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 9060 leads in combined 1440p performance. RX 9060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 9060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 9060 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 9060 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 9060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.