H2H

Radeon RX 9060 vs Radeon RX 6750 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 9060 i RX 6750 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 9060 wyprzedza RX 6750 XT o 1% według zbiorczego indeksu Head to Head.+1%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 9060 vs Radeon RX 6750 XT: kluczowy wniosek

Porównanie RX 9060 i RX 6750 XT pokazuje przewagę 0% dla RX 9060 w «wydajność w grach», ale RX 6750 XT może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5050
Efektywność
10067
Cena / wydajność
10091
Pojemność pamięci
6880
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 9060 to najlepszy wybór ogólny

RX 9060 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 9060 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI13%

RX 9060 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY318 zł

RX 9060 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 40–45z 317
RX 9060#42pozycja w rankingu GPU
RX 6750 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6750 XT

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 9060

100/100 · Cena $269

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 9060RX 6750 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
50
50
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
42
42
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
40
40
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
67
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
69Lepsze
61
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 9060RX 6750 XT
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x16
Pobór mocy132 WLepsze250 W
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
DługośćVaries by board267 mm
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS21.43Lepsze13.31
Pobór mocy132 WLepsze250 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin6+8 pin
Data premiery20252022
ArchitekturaRDNA 4.0LepszeRDNA 2.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1
Cena premierowa$269Lepsze$549
Jednostki shader / rdzenie17922560Lepsze
Taktowanie1700 - 2990 MHz2150 - 2600 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost2990 MHzLepsze2600 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR612 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci18 GHz18 GHz
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
Przepustowość pamięci288 GB/s432 GB/sLepsze
Proces technologiczny4 nmLepsze7 nm
Zalecany zasilacz300 WLepsze600 W
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze335 mm²
Cache pamięciL2 4 MBLepszeL1 128 KB, L2 3 MB
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze17200 million
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 9060 i RX 6750 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 9060RX 6750 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
28 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 64%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 56%
8 FPSSzacowane 64%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Call of Duty: WarzoneRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Counter-Strike 2RX 9060233 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT211 FPSSzacowane 74%RX 9060164 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT149 FPSSzacowane 74%RX 9060118 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT116 FPSSzacowane 74%RX 906035 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT51 FPSSzacowane 72%
Cyberpunk 2077RX 9060150 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT136 FPSSzacowane 74%RX 9060129 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT118 FPSSzacowane 74%RX 906085 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT84 FPSSzacowane 74%RX 906023 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT34 FPSSzacowane 72%
Forza Horizon 5RX 9060190 FPSSzacowane 80%RX 6750 XT172 FPSSzacowane 80%RX 9060123 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%RX 9060106 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT104 FPSSzacowane 74%RX 906051 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT76 FPSSzacowane 72%
God of War RagnarökRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Hogwarts LegacyRX 9060123 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%RX 9060103 FPSSzacowane 74%RX 6750 XT93 FPSSzacowane 74%RX 906076 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT75 FPSSzacowane 74%RX 906024 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT35 FPSSzacowane 72%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 906028 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Monster Hunter WildsRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
StarfieldRX 906028 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%RX 906024 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%RX 906016 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%RX 90606 FPSSzacowane 56%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Average FPSRX 906086 FPSRX 6750 XT78 FPSRX 906066 FPSRX 6750 XT60 FPSRX 906048 FPSRX 6750 XT48 FPSRX 906017 FPSRX 6750 XT24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060RX 6750 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10050500%
H2H Compute IndexH2H Index / 10060600%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10055585%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100688016%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001006740%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060RX 6750 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10058638%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10057628%
H2H Inference IndexH2H Index / 10055585%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100606610%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10055597%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 6750 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 6750 XT
ArchitekturaRDNA 4.0LepszeRDNA 2.0
Proces technologiczny4 nmLepsze7 nm
Data premiery20252022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 6750 XT
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze17200 million
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze335 mm²
Jednostki shader / rdzenie17922560Lepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost2990 MHzLepsze2600 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 6750 XT
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x16
DługośćVaries by board267 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz300 WLepsze600 W
Złącze zasilania8 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 6750 XT
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 9060 i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060RX 6750 XT
Pamięć wideo8 GB GDDR612 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
TFLOPS21.43Lepsze13.31
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 906069
Urządzenie BRX 6750 XT61
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 9060 or RX 6750 XT?

RX 9060 has the higher overall gaming score, while RX 9060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 9060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 9060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 9060 offers more overall performance, while RX 9060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 9060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 9060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 9060 leads in combined 1440p performance. RX 9060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 9060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 9060 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 9060 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 9060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.