H2H

Radeon RX 9060 XT 8GB vs Intel Arc A770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 9060 XT 8GB i Arc A770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A770 wyprzedza RX 9060 XT 8GB o 6% według zbiorczego indeksu Head to Head.+6%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 9060 XT 8GB vs Intel Arc A770: kluczowy wniosek

Porównanie RX 9060 XT 8GB i Arc A770 pokazuje przewagę 6% dla Arc A770 w «wydajność w grach», ale RX 9060 XT 8GB może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5255
Efektywność
10081
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 9060 XT 8GB to najlepszy wybór ogólny

RX 9060 XT 8GB prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 9060 XT 8GB oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI1%

RX 9060 XT 8GB prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY374 zł

Arc A770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 32–37z 317
RX 9060 XT 8GB#34pozycja w rankingu GPU
Arc A770#35pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A770

118 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 9060 XT 8GB

100/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 9060 XT 8GBArc A770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
52
55Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
44
46Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41
44Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
81
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
70Lepsze
69
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 9060 XT 8GBArc A770
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRXeSS
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DługośćVaries by boardVaries by board
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS25.64Lepsze19.66
Pobór mocy160 WLepsze225 W
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin8+8 pin
Data premiery20252022
ArchitekturaRDNA 4.0Xe-HPG
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0
Cena premierowa$299Lepsze$329
Jednostki shader / rdzenie20484096Lepsze
Taktowanie1700 - 3130 MHz2100 - 2400 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost3130 MHzLepsze2400 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci20 GHzLepsze16 GHz
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci320 GB/s512 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x16
Pobór mocy160 WLepsze225 W
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz450 WLepsze550 W
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze406 mm²
Cache pamięciL2 4 MBL2 16 MB
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze21700 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 9060 XT 8GBArc A770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 65%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 57%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RX 9060 XT 8GB243 FPSSzacowane 74%Arc A770228 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB171 FPSSzacowane 74%Arc A770160 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB127 FPSSzacowane 73%Arc A770125 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB38 FPSSzacowane 65%Arc A77062 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RX 9060 XT 8GB157 FPSSzacowane 74%Arc A770147 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB135 FPSSzacowane 74%Arc A770127 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB92 FPSSzacowane 73%Arc A77090 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 65%Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RX 9060 XT 8GB198 FPSSzacowane 80%Arc A770186 FPSSzacowane 80%RX 9060 XT 8GB128 FPSSzacowane 74%Arc A770120 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB114 FPSSzacowane 73%Arc A770112 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB55 FPSSzacowane 65%Arc A77091 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRX 9060 XT 8GB128 FPSSzacowane 74%Arc A770120 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB107 FPSSzacowane 74%Arc A770101 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB82 FPSSzacowane 73%Arc A77081 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB26 FPSSzacowane 65%Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
StarfieldRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%Arc A77017 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Average FPSRX 9060 XT 8GB90 FPSArc A77084 FPSRX 9060 XT 8GB69 FPSArc A77065 FPSRX 9060 XT 8GB52 FPSArc A77051 FPSRX 9060 XT 8GB18 FPSArc A77030 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060 XT 8GBArc A770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10052556%
H2H Compute IndexH2H Index / 10062643%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100576412%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100688826%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008121%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060 XT 8GBArc A770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100597017%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100596814%
H2H Inference IndexH2H Index / 100576412%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100617318%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100576513%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBArc A770
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRXeSS
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBArc A770
ArchitekturaRDNA 4.0Xe-HPG
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Data premiery20252022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBArc A770
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze21700 million
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze406 mm²
Jednostki shader / rdzenie20484096Lepsze
Taktowanie bazowe1700 MHz2100 MHzLepsze
Taktowanie boost3130 MHzLepsze2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBArc A770
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 WLepsze550 W
Złącze zasilania8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBArc A770
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 9060 XT 8GB i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBArc A770
Pamięć wideo8 GB GDDR616 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS25.64Lepsze19.66
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 9060 XT 8GB70
Urządzenie BArc A77069
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 9060 XT 8GB or Arc A770?

RX 9060 XT 8GB has the higher overall gaming score, while RX 9060 XT 8GB offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 9060 XT 8GB is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 9060 XT 8GB is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 9060 XT 8GB offers more overall performance, while RX 9060 XT 8GB offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 9060 XT 8GB is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 9060 XT 8GB is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 9060 XT 8GB leads in combined 1440p performance. RX 9060 XT 8GB can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 9060 XT 8GB is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 9060 XT 8GB is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 9060 XT 8GB is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 9060 XT 8GB if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.