H2H

Radeon RX 9060 XT 8GB vs Radeon RX 7400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 9060 XT 8GB i RX 7400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 9060 XT 8GB wyprzedza RX 7400 o 30% według zbiorczego indeksu Head to Head.+30%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 9060 XT 8GB vs Radeon RX 7400: kluczowy wniosek

Porównanie RX 9060 XT 8GB i RX 7400 pokazuje przewagę 30% dla RX 9060 XT 8GB w «wydajność w grach», ale RX 7400 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5240
Efektywność
100100
Cena / wydajność
10088
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 9060 XT 8GB to najlepszy wybór ogólny

RX 9060 XT 8GB prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 9060 XT 8GB oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI17%

RX 9060 XT 8GB prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY0 zł

Ceny są identyczne

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 32–37z 317
RX 9060 XT 8GB#34pozycja w rankingu GPU
RX 7400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 7400

94 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 9060 XT 8GB

100/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 9060 XT 8GBRX 7400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
52Lepsze
40
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
44Lepsze
35
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
33
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100
100
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
70Lepsze
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 9060 XT 8GBRX 7400
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1a
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSRFSR
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DługośćVaries by boardVaries by board
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS25.64Lepsze8
Pobór mocy160 W55 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin1x 6-pin
Data premiery20252025
ArchitekturaRDNA 4.0LepszeRDNA 3.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.2
Cena premierowa$299$299
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze1792
Taktowanie1700 - 3130 MHzLepsze1452 - 2300 MHz
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze1452 MHz
Taktowanie boost3130 MHzLepsze2300 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Taktowanie pamięci20 GHzLepsze10,8 GHz
Magistrala pamięci128 bit128 bit
Przepustowość pamięci320 GB/sLepsze173 GB/s
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x8
Pobór mocy160 W55 WLepsze
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze204 mm²
Cache pamięciL2 4 MBLepszeL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze13300 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 9060 XT 8GBRX 7400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 65%
12 FPSSzacowane 61%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 57%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 9060 XT 8GB243 FPSSzacowane 74%RX 7400197 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB171 FPSSzacowane 74%RX 7400139 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB127 FPSSzacowane 73%RX 740085 FPSSzacowane 69%RX 9060 XT 8GB38 FPSSzacowane 65%RX 740027 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077RX 9060 XT 8GB157 FPSSzacowane 74%RX 7400127 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB135 FPSSzacowane 74%RX 7400110 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB92 FPSSzacowane 73%RX 740062 FPSSzacowane 69%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 65%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5RX 9060 XT 8GB198 FPSSzacowane 80%RX 7400161 FPSSzacowane 80%RX 9060 XT 8GB128 FPSSzacowane 74%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB114 FPSSzacowane 73%RX 740077 FPSSzacowane 69%RX 9060 XT 8GB55 FPSSzacowane 65%RX 740040 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 9060 XT 8GB128 FPSSzacowane 74%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB107 FPSSzacowane 74%RX 740087 FPSSzacowane 74%RX 9060 XT 8GB82 FPSSzacowane 73%RX 740055 FPSSzacowane 69%RX 9060 XT 8GB26 FPSSzacowane 65%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%RX 74005 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 9060 XT 8GB29 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB25 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RX 9060 XT 8GB18 FPSSzacowane 65%RX 740012 FPSSzacowane 61%RX 9060 XT 8GB6 FPSSzacowane 57%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 9060 XT 8GB90 FPSRX 740073 FPSRX 9060 XT 8GB69 FPSRX 740056 FPSRX 9060 XT 8GB52 FPSRX 740035 FPSRX 9060 XT 8GB18 FPSRX 740013 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060 XT 8GBRX 7400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100524026%
H2H Compute IndexH2H Index / 100625021%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100574817%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001001000%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 9060 XT 8GBRX 7400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100595311%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100595115%
H2H Inference IndexH2H Index / 100574817%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10061569%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100574817%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBRX 7400
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRFSR
API obliczenioweOpenCL 2.2OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBRX 7400
ArchitekturaRDNA 4.0LepszeRDNA 3.0
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Data premiery20252025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBRX 7400
Liczba tranzystorów29700 millionLepsze13300 million
Rozmiar rdzenia199 mm²Lepsze204 mm²
Jednostki shader / rdzenie2048Lepsze1792
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze1452 MHz
Taktowanie boost3130 MHzLepsze2300 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBRX 7400
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x8
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Złącze zasilania8 pin1x 6-pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBRX 7400
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 2.1aDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 9060 XT 8GB i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 9060 XT 8GBRX 7400
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci128 bit128 bit
TFLOPS25.64Lepsze8
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 9060 XT 8GB70
Urządzenie BRX 740060
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 9060 XT 8GB or RX 7400?

RX 9060 XT 8GB has the higher overall gaming score, while RX 9060 XT 8GB offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RX 9060 XT 8GB is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RX 9060 XT 8GB is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 9060 XT 8GB offers more overall performance, while RX 9060 XT 8GB offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RX 9060 XT 8GB is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 9060 XT 8GB is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 9060 XT 8GB leads in combined 1440p performance. RX 9060 XT 8GB can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 9060 XT 8GB is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 9060 XT 8GB if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.