H2H

Radeon VII vs Radeon RX 6400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy VII i RX 6400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

VII wyprzedza RX 6400 o 58% według zbiorczego indeksu Head to Head.+58%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon VII vs Radeon RX 6400: kluczowy wniosek

Porównanie VII i RX 6400 pokazuje przewagę 58% dla VII w «wydajność w grach», ale RX 6400 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5233
Efektywność
59100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8860
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

VII to najlepszy wybór ogólny

VII prowadzi w łącznej wydajności w grach. VII oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI9%

VII prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY75 zł

RX 6400 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 79–84z 317
VII#81pozycja w rankingu GPU
RX 6400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon VII

121 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 6400

100/100 · Cena $159

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryVIIRX 6400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
52Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
44Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
59
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
63Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationVIIRX 6400
Pobór mocy295 W53 WLepsze
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz600 W250 WLepsze
Długość280 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia331 mm²107 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 16 KB, L2 4 MBL1 128 KB, L2 1 MB
Liczba tranzystorów13230 millionLepsze5400 million
Maks. liczba monitorów42
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
DirectX12.112.2
Vulkan1.31.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS13.44Lepsze3.565
Pobór mocy295 W53 WLepsze
Typ pamięciHBM2GDDR6
Złącze zasilania8+8 pinNone
Data premiery20192022
ArchitekturaGCN 5.1LepszeRDNA 2.0
GrubośćDual-slotSingle-slot
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.2
Cena premierowa$399$159Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze768
Taktowanie1400 - 1800 MHz1923 - 2321 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1400 MHz1923 MHzLepsze
Taktowanie boost1800 MHz2321 MHzLepsze
Pamięć wideo16 GB HBM2Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci2 GHz16 GHzLepsze
Magistrala pamięci4096 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci1024 GB/sLepsze128 GB/s
InterfejsPCIe 3x16PCIe 4x4
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje VII i RX 6400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

VIIRX 6400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
9 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongVII25 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneVII25 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2VII213 FPSSzacowane 74%RX 6400168 FPSSzacowane 72%VII150 FPSSzacowane 74%RX 6400118 FPSSzacowane 72%VII117 FPSSzacowane 74%RX 640063 FPSSzacowane 66%VII58 FPSSzacowane 74%RX 640023 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077VII138 FPSSzacowane 74%RX 6400109 FPSSzacowane 72%VII119 FPSSzacowane 74%RX 640093 FPSSzacowane 72%VII85 FPSSzacowane 74%RX 640046 FPSSzacowane 66%VII39 FPSSzacowane 74%RX 640015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5VII174 FPSSzacowane 80%RX 6400137 FPSSzacowane 78%VII112 FPSSzacowane 74%RX 640088 FPSSzacowane 72%VII105 FPSSzacowane 74%RX 640057 FPSSzacowane 66%VII85 FPSSzacowane 74%RX 640033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökVII25 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyVII112 FPSSzacowane 74%RX 640089 FPSSzacowane 72%VII94 FPSSzacowane 74%RX 640074 FPSSzacowane 72%VII76 FPSSzacowane 74%RX 640041 FPSSzacowane 66%VII40 FPSSzacowane 74%RX 640016 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024VII25 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsVII25 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%RX 64005 FPSSzacowane 55%
StarfieldVII25 FPSSzacowane 66%RX 640020 FPSSzacowane 64%VII22 FPSSzacowane 66%RX 640017 FPSSzacowane 64%VII16 FPSSzacowane 66%RX 64009 FPSSzacowane 58%VII9 FPSSzacowane 66%RX 64005 FPSSzacowane 55%
Average FPSVII79 FPSRX 640062 FPSVII61 FPSRX 640048 FPSVII48 FPSRX 640026 FPSVII28 FPSRX 640012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksVIIRX 6400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100523345%
H2H Compute IndexH2H Index / 100594429%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100624141%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100886038%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1005910052%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksVIIRX 6400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100684541%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100664440%
H2H Inference IndexH2H Index / 100624141%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100724840%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100634142%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVIIRX 6400
DirectX12.112.2
Vulkan1.31.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVIIRX 6400
ArchitekturaGCN 5.1LepszeRDNA 2.0
Proces technologiczny7 nm6 nmLepsze
Data premiery20192022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVIIRX 6400
Liczba tranzystorów13230 millionLepsze5400 million
Rozmiar rdzenia331 mm²107 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3840Lepsze768
Taktowanie bazowe1400 MHz1923 MHzLepsze
Taktowanie boost1800 MHz2321 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVIIRX 6400
InterfejsPCIe 3x16PCIe 4x4
Długość280 mmVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz600 W250 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVIIRX 6400
HDMIHDMI 2.0bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów42
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje VII i RX 6400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVIIRX 6400
Pamięć wideo16 GB HBM2Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciHBM2GDDR6
Magistrala pamięci4096 bitLepsze64 bit
TFLOPS13.44Lepsze3.565
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AVII63
Urządzenie BRX 640058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: VII or RX 6400?

VII has the higher overall gaming score, while VII offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

VII is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

VII is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

VII offers more overall performance, while VII offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

VII is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

VII is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

VII leads in combined 1440p performance. VII can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

VII is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 6400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 6400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to VII if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.