H2H

GeForce 8400 GS vs GeForce RTX 2060

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8400 GS i RTX 2060 według specyfikacji oraz istotnych testów.

8400 GS wyprzedza RTX 2060 o 5% według zbiorczego indeksu Head to Head.+5%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8400 GS vs GeForce RTX 2060: kluczowy wniosek

Porównanie 8400 GS i RTX 2060 pokazuje przewagę 5% dla 8400 GS w «wydajność w grach», ale RTX 2060 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4240
Efektywność
10083
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1360
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8400 GS to najlepszy wybór ogólny

8400 GS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8400 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

8400 GS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY337 zł

8400 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 59–64z 317
8400 GS#61pozycja w rankingu GPU
RTX 2060poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8400 GS

170 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8400 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8400 GSRTX 2060
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
42Lepsze
40
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37Lepsze
35
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
34Lepsze
33
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
83
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
64Lepsze
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8400 GSRTX 2060
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.0296.451Lepsze
Pobór mocy40 WLepsze160 W
Data premiery20072019
ArchitekturaTeslaTuring
Typ pamięciDDR2GDDR6
Złącze zasilaniaNone8 pin
GrubośćSingle-slotDual-slot
UpscalingDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0, CUDA 7.5
Cena premierowa$79Lepsze$349
Proces technologiczny80 nm12 nmLepsze
Taktowanie567 MHz1365-1680 MHzLepsze
Taktowanie bazowe567 MHz1365 MHzLepsze
Taktowanie boost567 MHz1680 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze6 GB GDDR6
Taktowanie pamięci800 MHzLepsze14 GHz
Magistrala pamięci64 bit192 bitLepsze
Przepustowość pamięci6400 GB/sLepsze336 GB/s
InterfejsPCIe 1x16PCIe 3x16
Pobór mocy40 WLepsze160 W
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Długość170 mmLepsze229 mm
Rozmiar rdzenia127 mm²Lepsze445 mm²
Liczba tranzystorów210 million10800 millionLepsze
Jednostki shader / rdzenie161920Lepsze
Cache pamięciL2 0.02 MBLepszeL1 64 KB, L2 3 MB
Maks. liczba monitorów35
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieTak
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8400 GS i RTX 2060 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8400 GSRTX 2060
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
24 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 64%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 60%
13 FPSSzacowane 63%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 56%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8400 GS24 FPSSzacowane 64%RTX 206023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RTX 206013 FPSSzacowane 63%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RTX 20605 FPSSzacowane 56%
Call of Duty: Warzone8400 GS24 FPSSzacowane 64%RTX 206023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RTX 206013 FPSSzacowane 63%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RTX 20605 FPSSzacowane 56%
Counter-Strike 28400 GS204 FPSSzacowane 72%RTX 2060192 FPSSzacowane 74%8400 GS143 FPSSzacowane 72%RTX 2060135 FPSSzacowane 74%8400 GS88 FPSSzacowane 68%RTX 206092 FPSSzacowane 71%8400 GS34 FPSSzacowane 64%RTX 206028 FPSSzacowane 64%
Cyberpunk 20778400 GS132 FPSSzacowane 72%RTX 2060124 FPSSzacowane 74%8400 GS113 FPSSzacowane 72%RTX 2060107 FPSSzacowane 74%8400 GS64 FPSSzacowane 68%RTX 206067 FPSSzacowane 71%8400 GS23 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 64%
Forza Horizon 58400 GS166 FPSSzacowane 78%RTX 2060156 FPSSzacowane 80%8400 GS108 FPSSzacowane 72%RTX 2060101 FPSSzacowane 74%8400 GS79 FPSSzacowane 68%RTX 206083 FPSSzacowane 71%8400 GS49 FPSSzacowane 64%RTX 206042 FPSSzacowane 64%
God of War Ragnarök8400 GS24 FPSSzacowane 64%RTX 206023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RTX 206013 FPSSzacowane 63%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RTX 20605 FPSSzacowane 56%
Hogwarts Legacy8400 GS108 FPSSzacowane 72%RTX 2060101 FPSSzacowane 74%8400 GS90 FPSSzacowane 72%RTX 206085 FPSSzacowane 74%8400 GS57 FPSSzacowane 68%RTX 206060 FPSSzacowane 71%8400 GS23 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 64%
Microsoft Flight Simulator 20248400 GS24 FPSSzacowane 64%RTX 206023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RTX 206013 FPSSzacowane 63%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RTX 20605 FPSSzacowane 56%
Monster Hunter Wilds8400 GS24 FPSSzacowane 64%RTX 206023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RTX 206013 FPSSzacowane 63%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RTX 20605 FPSSzacowane 56%
Starfield8400 GS24 FPSSzacowane 64%RTX 206023 FPSSzacowane 66%8400 GS21 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%8400 GS12 FPSSzacowane 60%RTX 206013 FPSSzacowane 63%8400 GS5 FPSSzacowane 56%RTX 20605 FPSSzacowane 56%
Average FPS8400 GS75 FPSRTX 206071 FPS8400 GS58 FPSRTX 206054 FPS8400 GS36 FPSRTX 206038 FPS8400 GS16 FPSRTX 206014 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8400 GSRTX 2060Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10042405%
H2H Compute IndexH2H Index / 100344528%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100344630%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001360129%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001008319%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8400 GSRTX 2060Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100294951%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100304846%
H2H Inference IndexH2H Index / 100344630%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100265165%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100334633%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRTX 2060
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0, CUDA 7.5

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRTX 2060
ArchitekturaTeslaTuring
Proces technologiczny80 nm12 nmLepsze
Data premiery20072019
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRTX 2060
Liczba tranzystorów210 million10800 millionLepsze
Rozmiar rdzenia127 mm²Lepsze445 mm²
Jednostki shader / rdzenie161920Lepsze
Taktowanie bazowe567 MHz1365 MHzLepsze
Taktowanie boost567 MHz1680 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRTX 2060
InterfejsPCIe 1x16PCIe 3x16
Długość170 mmLepsze229 mm
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Złącze zasilaniaNone8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRTX 2060
HDMIHDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorów35
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8400 GS i RTX 2060 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8400 GSRTX 2060
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze6 GB GDDR6
Typ pamięciDDR2GDDR6
Magistrala pamięci64 bit192 bitLepsze
TFLOPS0.0296.451Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8400 GS64
Urządzenie BRTX 206060
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8400 GS or RTX 2060?

8400 GS has the higher overall gaming score, while 8400 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8400 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8400 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8400 GS offers more overall performance, while 8400 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8400 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8400 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8400 GS leads in combined 1440p performance. 8400 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8400 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8400 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8400 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8400 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.