H2H

GeForce RTX 2060 vs GeForce 210

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 2060 i 210 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 2060 wyprzedza 210 o 29% według zbiorczego indeksu Head to Head.+29%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 2060 vs GeForce 210: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 2060 i 210 pokazuje przewagę 29% dla RTX 2060 w «wydajność w grach», ale 210 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4031
Efektywność
83100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6043
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 2060 to najlepszy wybór ogólny

RTX 2060 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 2060 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI5%

RTX 2060 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY337 zł

210 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 142–147z 317
RTX 2060poza TOP100pozycja w rankingu GPU
210poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 2060

137 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 210

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 2060210
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
40Lepsze
31
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
35Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
33Lepsze
26
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
83
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 2060210
Jednostki shader / rdzenie1920Lepsze16
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2
Maks. liczba monitorów53
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160
USB Type-CTakNie
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS6.451Lepsze0.039
Pobór mocy160 W31 WLepsze
Typ pamięciGDDR6DDR3
Złącze zasilania8 pinNone
Data premiery20192009
ArchitekturaTuringTesla 2.0
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Cena premierowa$349$79Lepsze
InterfejsPCIe 3x16PCIe 2x16
Taktowanie1365-1680 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie bazowe1365 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost1680 MHzLepsze589 MHz
Pamięć wideo6 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Taktowanie pamięci14 GHzLepsze1,2 GHz
Magistrala pamięci192 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci336 GB/sLepsze10 GB/s
Pobór mocy160 W31 WLepsze
Proces technologiczny12 nmLepsze40 nm
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Długość229 mm168 mmLepsze
Rozmiar rdzenia445 mm²57 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 64 KB, L2 3 MBL2 0.03 MBLepsze
Liczba tranzystorów10800 millionLepsze260 million
HDMIHDMI 2.0
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 2060 i 210 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 2060210
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
13 FPSSzacowane 63%
8 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 56%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 206023 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RTX 206013 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RTX 20605 FPSSzacowane 56%2105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRTX 206023 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RTX 206013 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RTX 20605 FPSSzacowane 56%2105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RTX 2060192 FPSSzacowane 74%210154 FPSSzacowane 72%RTX 2060135 FPSSzacowane 74%210108 FPSSzacowane 72%RTX 206092 FPSSzacowane 71%21058 FPSSzacowane 66%RTX 206028 FPSSzacowane 64%21021 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RTX 2060124 FPSSzacowane 74%210100 FPSSzacowane 72%RTX 2060107 FPSSzacowane 74%21086 FPSSzacowane 72%RTX 206067 FPSSzacowane 71%21042 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 64%21014 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RTX 2060156 FPSSzacowane 80%210126 FPSSzacowane 78%RTX 2060101 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%RTX 206083 FPSSzacowane 71%21052 FPSSzacowane 66%RTX 206042 FPSSzacowane 64%21031 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRTX 206023 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RTX 206013 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RTX 20605 FPSSzacowane 56%2105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRTX 2060101 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%RTX 206085 FPSSzacowane 74%21068 FPSSzacowane 72%RTX 206060 FPSSzacowane 71%21038 FPSSzacowane 66%RTX 206019 FPSSzacowane 64%21014 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 206023 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RTX 206013 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RTX 20605 FPSSzacowane 56%2105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRTX 206023 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RTX 206013 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RTX 20605 FPSSzacowane 56%2105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRTX 206023 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RTX 206019 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RTX 206013 FPSSzacowane 63%2108 FPSSzacowane 58%RTX 20605 FPSSzacowane 56%2105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRTX 206071 FPS21057 FPSRTX 206054 FPS21044 FPSRTX 206038 FPS21024 FPSRTX 206014 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2060210Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100403125%
H2H Compute IndexH2H Index / 100453137%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100463430%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100604333%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008310019%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2060210Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100493631%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100483629%
H2H Inference IndexH2H Index / 100463430%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100513829%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100463527%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060210
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060210
ArchitekturaTuringTesla 2.0
Proces technologiczny12 nmLepsze40 nm
Data premiery20192009
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060210
Liczba tranzystorów10800 millionLepsze260 million
Rozmiar rdzenia445 mm²57 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie1920Lepsze16
Taktowanie bazowe1365 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost1680 MHzLepsze589 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060210
InterfejsPCIe 3x16PCIe 2x16
Długość229 mm168 mmLepsze
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Złącze zasilania8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060210
HDMIHDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów53
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 2060 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2060210
Pamięć wideo6 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Typ pamięciGDDR6DDR3
Magistrala pamięci192 bitLepsze64 bit
TFLOPS6.451Lepsze0.039
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 206060
Urządzenie B21057
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 2060 or 210?

RTX 2060 has the higher overall gaming score, while RTX 2060 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2060 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2060 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 2060 offers more overall performance, while RTX 2060 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2060 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 2060 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 2060 leads in combined 1440p performance. RTX 2060 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 2060 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 2060 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.