H2H

GeForce 8600 GS vs Intel Arc A580

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8600 GS i Arc A580 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A580 wyprzedza 8600 GS o 4% według zbiorczego indeksu Head to Head.+4%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8600 GS vs Intel Arc A580: kluczowy wniosek

Porównanie 8600 GS i Arc A580 pokazuje przewagę 4% dla Arc A580 w «wydajność w grach», ale 8600 GS może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4648
Efektywność
10091
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1368
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8600 GS to najlepszy wybór ogólny

8600 GS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8600 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

8600 GS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY465 zł

8600 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 45–50z 317
8600 GS#47pozycja w rankingu GPU
Arc A580#48pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8600 GS

157 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8600 GSArc A580
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
46
48Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
40
41Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
37
39Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
91
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
67Lepsze
66
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8600 GSArc A580
Device classDesktopDesktop
Pobór mocy47 WLepsze175 W
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.03812.29Lepsze
Taktowanie pamięci800 MHzLepsze16 GHz
Typ pamięciDDR2GDDR6
Złącze zasilaniaNone8+8 pin
Data premiery20072023
ArchitekturaTeslaXe-HPG
GrubośćSingle-slotDual-slot
UpscalingXeSS
DługośćVaries by boardVaries by board
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0
Cena premierowa$79Lepsze$179
Taktowanie540 MHz1700 - 2000 MHzLepsze
Taktowanie bazowe540 MHz1700 MHzLepsze
Taktowanie boost540 MHz2000 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze8 GB GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci12800 GB/sLepsze512 GB/s
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Pobór mocy47 WLepsze175 W
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Rozmiar rdzenia169 mm²Lepsze406 mm²
Liczba tranzystorów289 million21700 millionLepsze
Jednostki shader / rdzenie163072Lepsze
Cache pamięciL2 0.03 MBL2 8 MB
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8600 GS i Arc A580 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8600 GSArc A580
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 65%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 65%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
14 FPSSzacowane 61%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
6 FPSSzacowane 57%
7 FPSSzacowane 61%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8600 GS26 FPSSzacowane 65%Arc A58025 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Arc A58021 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Arc A58016 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Call of Duty: Warzone8600 GS26 FPSSzacowane 65%Arc A58025 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Arc A58021 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Arc A58016 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Counter-Strike 28600 GS220 FPSSzacowane 73%Arc A580209 FPSSzacowane 74%8600 GS154 FPSSzacowane 73%Arc A580147 FPSSzacowane 74%8600 GS98 FPSSzacowane 69%Arc A580114 FPSSzacowane 74%8600 GS37 FPSSzacowane 65%Arc A58044 FPSSzacowane 69%
Cyberpunk 20778600 GS142 FPSSzacowane 73%Arc A580135 FPSSzacowane 74%8600 GS122 FPSSzacowane 73%Arc A580116 FPSSzacowane 74%8600 GS71 FPSSzacowane 69%Arc A58083 FPSSzacowane 74%8600 GS25 FPSSzacowane 65%Arc A58030 FPSSzacowane 69%
Forza Horizon 58600 GS179 FPSSzacowane 79%Arc A580170 FPSSzacowane 80%8600 GS116 FPSSzacowane 73%Arc A580110 FPSSzacowane 74%8600 GS88 FPSSzacowane 69%Arc A580103 FPSSzacowane 74%8600 GS54 FPSSzacowane 65%Arc A58065 FPSSzacowane 69%
God of War Ragnarök8600 GS26 FPSSzacowane 65%Arc A58025 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Arc A58021 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Arc A58016 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Hogwarts Legacy8600 GS116 FPSSzacowane 73%Arc A580110 FPSSzacowane 74%8600 GS97 FPSSzacowane 73%Arc A58092 FPSSzacowane 74%8600 GS64 FPSSzacowane 69%Arc A58074 FPSSzacowane 74%8600 GS25 FPSSzacowane 65%Arc A58030 FPSSzacowane 69%
Microsoft Flight Simulator 20248600 GS26 FPSSzacowane 65%Arc A58025 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Arc A58021 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Arc A58016 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Monster Hunter Wilds8600 GS26 FPSSzacowane 65%Arc A58025 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Arc A58021 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Arc A58016 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Starfield8600 GS26 FPSSzacowane 65%Arc A58025 FPSSzacowane 66%8600 GS22 FPSSzacowane 65%Arc A58021 FPSSzacowane 66%8600 GS14 FPSSzacowane 61%Arc A58016 FPSSzacowane 66%8600 GS6 FPSSzacowane 57%Arc A5807 FPSSzacowane 61%
Average FPS8600 GS81 FPSArc A58077 FPS8600 GS62 FPSArc A58059 FPS8600 GS41 FPSArc A58047 FPS8600 GS18 FPSArc A58021 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GSArc A580Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10046484%
H2H Compute IndexH2H Index / 100375437%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100375437%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001368136%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100100919%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GSArc A580Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100315759%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100335652%
H2H Inference IndexH2H Index / 100375437%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100285971%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100365440%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSArc A580
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSArc A580
ArchitekturaTeslaXe-HPG
Proces technologiczny80 nm6 nmLepsze
Data premiery20072023
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSArc A580
Liczba tranzystorów289 million21700 millionLepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²Lepsze406 mm²
Jednostki shader / rdzenie163072Lepsze
Taktowanie bazowe540 MHz1700 MHzLepsze
Taktowanie boost540 MHz2000 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSArc A580
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz200 WLepsze450 W
Złącze zasilaniaNone8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSArc A580
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8600 GS i Arc A580 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GSArc A580
Pamięć wideo512 MB DDR2Lepsze8 GB GDDR6
Typ pamięciDDR2GDDR6
Magistrala pamięci128 bit256 bitLepsze
TFLOPS0.03812.29Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8600 GS67
Urządzenie BArc A58066
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8600 GS or Arc A580?

8600 GS has the higher overall gaming score, while 8600 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8600 GS offers more overall performance, while 8600 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8600 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8600 GS leads in combined 1440p performance. 8600 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8600 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8600 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8600 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8600 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.