H2H

Intel Arc A580 vs GeForce 210

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A580 i 210 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A580 wyprzedza 210 o 55% według zbiorczego indeksu Head to Head.+55%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A580 vs GeForce 210: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A580 i 210 pokazuje przewagę 55% dla Arc A580 w «wydajność w grach», ale 210 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4831
Efektywność
91100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6843
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A580 to najlepszy wybór ogólny

Arc A580 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A580 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI16%

Arc A580 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY465 zł

210 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 46–51z 317
Arc A580#48pozycja w rankingu GPU
210poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A580

111 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 210

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A580210
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
48Lepsze
31
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
41Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
39Lepsze
26
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
91
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
66Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A580210
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze1,2 GHz
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort
HDMIHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS12.29Lepsze0.039
Pobór mocy175 W31 WLepsze
Data premiery20232009
ArchitekturaXe-HPGTesla 2.0
UpscalingXeSS
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Cena premierowa$179$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3072Lepsze16
Typ pamięciGDDR6DDR3
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Rozmiar rdzenia406 mm²57 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 8 MBL2 0.03 MB
Taktowanie1700 - 2000 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze589 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze260 million
Złącze zasilania8+8 pinNone
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze10 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Pobór mocy175 W31 WLepsze
Proces technologiczny6 nmLepsze40 nm
Maks. liczba monitorów43
DługośćVaries by board168 mm
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A580 i 210 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A580210
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
8 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
7 FPSSzacowane 61%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A58025 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc A58021 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc A58016 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc A5807 FPSSzacowane 61%2105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneArc A58025 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc A58021 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc A58016 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc A5807 FPSSzacowane 61%2105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2Arc A580209 FPSSzacowane 74%210154 FPSSzacowane 72%Arc A580147 FPSSzacowane 74%210108 FPSSzacowane 72%Arc A580114 FPSSzacowane 74%21058 FPSSzacowane 66%Arc A58044 FPSSzacowane 69%21021 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077Arc A580135 FPSSzacowane 74%210100 FPSSzacowane 72%Arc A580116 FPSSzacowane 74%21086 FPSSzacowane 72%Arc A58083 FPSSzacowane 74%21042 FPSSzacowane 66%Arc A58030 FPSSzacowane 69%21014 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5Arc A580170 FPSSzacowane 80%210126 FPSSzacowane 78%Arc A580110 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%Arc A580103 FPSSzacowane 74%21052 FPSSzacowane 66%Arc A58065 FPSSzacowane 69%21031 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökArc A58025 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc A58021 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc A58016 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc A5807 FPSSzacowane 61%2105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyArc A580110 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%Arc A58092 FPSSzacowane 74%21068 FPSSzacowane 72%Arc A58074 FPSSzacowane 74%21038 FPSSzacowane 66%Arc A58030 FPSSzacowane 69%21014 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A58025 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc A58021 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc A58016 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc A5807 FPSSzacowane 61%2105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsArc A58025 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc A58021 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc A58016 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc A5807 FPSSzacowane 61%2105 FPSSzacowane 55%
StarfieldArc A58025 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%Arc A58021 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%Arc A58016 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%Arc A5807 FPSSzacowane 61%2105 FPSSzacowane 55%
Average FPSArc A58077 FPS21057 FPSArc A58059 FPS21044 FPSArc A58047 FPS21024 FPSArc A58021 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A580210Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100483143%
H2H Compute IndexH2H Index / 100543154%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100543445%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100684345%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100911009%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A580210Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100573645%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100563643%
H2H Inference IndexH2H Index / 100543445%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100593843%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100543543%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580210
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580210
ArchitekturaXe-HPGTesla 2.0
Proces technologiczny6 nmLepsze40 nm
Data premiery20232009
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580210
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze260 million
Rozmiar rdzenia406 mm²57 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie3072Lepsze16
Taktowanie bazowe1700 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost2000 MHzLepsze589 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580210
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
DługośćVaries by board168 mm
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz450 W200 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580210
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A580 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A580210
Pamięć wideo8 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Typ pamięciGDDR6DDR3
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
TFLOPS12.29Lepsze0.039
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A58066
Urządzenie B21057
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A580 or 210?

Arc A580 has the higher overall gaming score, while Arc A580 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

210 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

210 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A580 offers more overall performance, while Arc A580 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

210 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A580 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A580 leads in combined 1440p performance. Arc A580 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A580 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A580 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.