H2H

GeForce 8600 GTS vs Radeon RX 6750 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8600 GTS i RX 6750 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6750 XT wyprzedza 8600 GTS o 28% według zbiorczego indeksu Head to Head.+28%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8600 GTS vs Radeon RX 6750 XT: kluczowy wniosek

Porównanie 8600 GTS i RX 6750 XT pokazuje przewagę 28% dla RX 6750 XT w «wydajność w grach», ale 8600 GTS może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3950
Efektywność
10067
Cena / wydajność
10091
Pojemność pamięci
1380
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8600 GTS to najlepszy wybór ogólny

8600 GTS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8600 GTS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

8600 GTS prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1329 zł

8600 GTS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 81–86z 317
8600 GTS#83pozycja w rankingu GPU
RX 6750 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6750 XT

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8600 GTS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8600 GTSRX 6750 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
39
50Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
34
42Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
32
40Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
67
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62Lepsze
61
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8600 GTSRX 6750 XT
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.09313.31Lepsze
Pobór mocy60 WLepsze250 W
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilania6 pin6+8 pin
Data premiery20072022
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
GrubośćSingle-slotDual-slot
UpscalingFSR
Taktowanie675 MHz2150 - 2600 MHzLepsze
Taktowanie bazowe675 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost675 MHz2600 MHzLepsze
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze12 GB GDDR6
Taktowanie pamięci2 GHz18 GHzLepsze
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
Przepustowość pamięci32 GB/s432 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Pobór mocy60 WLepsze250 W
Proces technologiczny80 nm7 nmLepsze
Zalecany zasilacz250 WLepsze600 W
Długość198 mmLepsze267 mm
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1
Cena premierowa$79Lepsze$549
Jednostki shader / rdzenie322560Lepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²Lepsze335 mm²
Cache pamięciL2 0.03 MBLepszeL1 128 KB, L2 3 MB
Liczba tranzystorów289 million17200 millionLepsze
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8600 GTSRX 6750 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 64%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 64%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
10 FPSSzacowane 58%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
8 FPSSzacowane 64%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Call of Duty: Warzone8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Counter-Strike 28600 GTS197 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT211 FPSSzacowane 74%8600 GTS138 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT149 FPSSzacowane 74%8600 GTS74 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT116 FPSSzacowane 74%8600 GTS27 FPSSzacowane 62%RX 6750 XT51 FPSSzacowane 72%
Cyberpunk 20778600 GTS127 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT136 FPSSzacowane 74%8600 GTS109 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT118 FPSSzacowane 74%8600 GTS54 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT84 FPSSzacowane 74%8600 GTS18 FPSSzacowane 62%RX 6750 XT34 FPSSzacowane 72%
Forza Horizon 58600 GTS160 FPSSzacowane 78%RX 6750 XT172 FPSSzacowane 80%8600 GTS104 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%8600 GTS67 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT104 FPSSzacowane 74%8600 GTS39 FPSSzacowane 62%RX 6750 XT76 FPSSzacowane 72%
God of War Ragnarök8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Hogwarts Legacy8600 GTS104 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%8600 GTS87 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT93 FPSSzacowane 74%8600 GTS48 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT75 FPSSzacowane 74%8600 GTS18 FPSSzacowane 62%RX 6750 XT35 FPSSzacowane 72%
Microsoft Flight Simulator 20248600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Monster Hunter Wilds8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Starfield8600 GTS23 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8600 GTS20 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8600 GTS10 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8600 GTS5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Average FPS8600 GTS73 FPSRX 6750 XT78 FPS8600 GTS56 FPSRX 6750 XT60 FPS8600 GTS30 FPSRX 6750 XT48 FPS8600 GTS13 FPSRX 6750 XT24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GTSRX 6750 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100395025%
H2H Compute IndexH2H Index / 100336058%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100325858%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001380144%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001006740%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8600 GTSRX 6750 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100276380%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100286276%
H2H Inference IndexH2H Index / 100325858%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100246693%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100315962%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6750 XT
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6750 XT
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
Proces technologiczny80 nm7 nmLepsze
Data premiery20072022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6750 XT
Liczba tranzystorów289 million17200 millionLepsze
Rozmiar rdzenia169 mm²Lepsze335 mm²
Jednostki shader / rdzenie322560Lepsze
Taktowanie bazowe675 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost675 MHz2600 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6750 XT
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Długość198 mmLepsze267 mm
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz250 WLepsze600 W
Złącze zasilania6 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6750 XT
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8600 GTS i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8600 GTSRX 6750 XT
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze12 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci128 bit192 bitLepsze
TFLOPS0.09313.31Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8600 GTS62
Urządzenie BRX 6750 XT61
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8600 GTS or RX 6750 XT?

8600 GTS has the higher overall gaming score, while 8600 GTS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8600 GTS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8600 GTS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8600 GTS offers more overall performance, while 8600 GTS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8600 GTS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8600 GTS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8600 GTS leads in combined 1440p performance. 8600 GTS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8600 GTS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8600 GTS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8600 GTS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8600 GTS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.