H2H

GeForce 8800 Ultra vs Radeon RX 6750 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8800 Ultra i RX 6750 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6750 XT wyprzedza 8800 Ultra o 16% według zbiorczego indeksu Head to Head.+16%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8800 Ultra vs Radeon RX 6750 XT: kluczowy wniosek

Porównanie 8800 Ultra i RX 6750 XT pokazuje przewagę 16% dla RX 6750 XT w «wydajność w grach», ale 8800 Ultra może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4350
Efektywność
8467
Cena / wydajność
10091
Pojemność pamięci
1780
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8800 Ultra to najlepszy wybór ogólny

8800 Ultra prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8800 Ultra oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI2%

8800 Ultra prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1329 zł

8800 Ultra kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 84–89z 317
8800 Ultra#86pozycja w rankingu GPU
RX 6750 XTpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6750 XT

130 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 Ultra

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8800 UltraRX 6750 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
43
50Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
42Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
35
40Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
84Lepsze
67
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
62Lepsze
61
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8800 UltraRX 6750 XT
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.38713.31Lepsze
Pobór mocy171 WLepsze250 W
Taktowanie612 MHz2150 - 2600 MHzLepsze
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilania6+6 pin6+8 pin
Data premiery20072022
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
GrubośćDual-slotDual-slot
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.0, CUDA 1.0OpenCL 2.1
Cena premierowa$79Lepsze$549
Jednostki shader / rdzenie1282560Lepsze
Taktowanie bazowe612 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost612 MHz2600 MHzLepsze
Pamięć wideo768 MB GDDR3Lepsze12 GB GDDR6
Taktowanie pamięci2,2 GHz18 GHzLepsze
Magistrala pamięci384 bitLepsze192 bit
Przepustowość pamięci106 GB/s432 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Pobór mocy171 WLepsze250 W
Proces technologiczny90 nm7 nmLepsze
Zalecany zasilacz450 WLepsze600 W
Długość270 mm267 mmLepsze
Rozmiar rdzenia484 mm²335 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 0.1 MBLepszeL1 128 KB, L2 3 MB
Liczba tranzystorów681 million17200 millionLepsze
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8800 UltraRX 6750 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 64%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 64%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 58%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
8 FPSSzacowane 64%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Call of Duty: Warzone8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Counter-Strike 28800 Ultra217 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT211 FPSSzacowane 74%8800 Ultra152 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT149 FPSSzacowane 74%8800 Ultra85 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT116 FPSSzacowane 74%8800 Ultra32 FPSSzacowane 63%RX 6750 XT51 FPSSzacowane 72%
Cyberpunk 20778800 Ultra140 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT136 FPSSzacowane 74%8800 Ultra121 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT118 FPSSzacowane 74%8800 Ultra62 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT84 FPSSzacowane 74%8800 Ultra22 FPSSzacowane 63%RX 6750 XT34 FPSSzacowane 72%
Forza Horizon 58800 Ultra176 FPSSzacowane 78%RX 6750 XT172 FPSSzacowane 80%8800 Ultra114 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%8800 Ultra77 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT104 FPSSzacowane 74%8800 Ultra47 FPSSzacowane 63%RX 6750 XT76 FPSSzacowane 72%
God of War Ragnarök8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Hogwarts Legacy8800 Ultra114 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT111 FPSSzacowane 74%8800 Ultra96 FPSSzacowane 72%RX 6750 XT93 FPSSzacowane 74%8800 Ultra55 FPSSzacowane 66%RX 6750 XT75 FPSSzacowane 74%8800 Ultra22 FPSSzacowane 63%RX 6750 XT35 FPSSzacowane 72%
Microsoft Flight Simulator 20248800 Ultra26 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Monster Hunter Wilds8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Starfield8800 Ultra26 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT25 FPSSzacowane 66%8800 Ultra22 FPSSzacowane 64%RX 6750 XT21 FPSSzacowane 66%8800 Ultra12 FPSSzacowane 58%RX 6750 XT16 FPSSzacowane 66%8800 Ultra5 FPSSzacowane 55%RX 6750 XT8 FPSSzacowane 64%
Average FPS8800 Ultra80 FPSRX 6750 XT78 FPS8800 Ultra62 FPSRX 6750 XT60 FPS8800 Ultra35 FPSRX 6750 XT48 FPS8800 Ultra15 FPSRX 6750 XT24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 UltraRX 6750 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100435015%
H2H Compute IndexH2H Index / 100366050%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100365847%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001780130%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100846723%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 UltraRX 6750 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100316368%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100336261%
H2H Inference IndexH2H Index / 100365847%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100296678%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100355951%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 UltraRX 6750 XT
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.0, CUDA 1.0OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 UltraRX 6750 XT
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
Proces technologiczny90 nm7 nmLepsze
Data premiery20072022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 UltraRX 6750 XT
Liczba tranzystorów681 million17200 millionLepsze
Rozmiar rdzenia484 mm²335 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie1282560Lepsze
Taktowanie bazowe612 MHz2150 MHzLepsze
Taktowanie boost612 MHz2600 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 UltraRX 6750 XT
InterfejsPCIe 1x16PCIe 4x16
Długość270 mm267 mmLepsze
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz450 WLepsze600 W
Złącze zasilania6+6 pin6+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 UltraRX 6750 XT
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8800 Ultra i RX 6750 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 UltraRX 6750 XT
Pamięć wideo768 MB GDDR3Lepsze12 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci384 bitLepsze192 bit
TFLOPS0.38713.31Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8800 Ultra62
Urządzenie BRX 6750 XT61
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 Ultra or RX 6750 XT?

8800 Ultra has the higher overall gaming score, while 8800 Ultra offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 Ultra is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 Ultra is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 Ultra offers more overall performance, while 8800 Ultra offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 Ultra is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 Ultra is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 Ultra leads in combined 1440p performance. 8800 Ultra can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 Ultra is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 Ultra is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 Ultra is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 Ultra if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.