H2H

GeForce 8800 GS vs Radeon RX 6800 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8800 GS i RX 6800 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6800 XT wyprzedza 8800 GS o 28% według zbiorczego indeksu Head to Head.+28%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8800 GS vs Radeon RX 6800 XT: kluczowy wniosek

Porównanie 8800 GS i RX 6800 XT pokazuje przewagę 28% dla RX 6800 XT w «wydajność w grach», ale 8800 GS może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
4355
Efektywność
10061
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1788
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Urządzenia mają taki sam wynik ogólny

8800 GS prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8800 GS oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI0%

Wydajność jest prawie identyczna

RÓŻNICA CENY1179 zł

8800 GS kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 53–58z 317
8800 GS#56pozycja w rankingu GPU
RX 6800 XT#55pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6800 XT

150 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 GS

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8800 GSRX 6800 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
43
55Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
37
46Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
35
44Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
61
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8800 GSRX 6800 XT
Device classDesktopDesktop
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
TFLOPS0.26420.74Lepsze
Pobór mocy105 WLepsze300 W
Data premiery20082020
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Złącze zasilania6 pin8+8 pin
GrubośćSingle-slotDual-slot
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1
Cena premierowa$79Lepsze$649
Jednostki shader / rdzenie964608Lepsze
Taktowanie550 MHz1825 - 2250 MHzLepsze
Taktowanie bazowe550 MHz1825 MHzLepsze
Taktowanie boost550 MHz2250 MHzLepsze
Pamięć wideo768 MB GDDR3Lepsze16 GB GDDR6
Taktowanie pamięci1,9 GHz16 GHzLepsze
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
Przepustowość pamięci46 GB/s512 GB/sLepsze
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x16
Pobór mocy105 WLepsze300 W
Proces technologiczny65 nm7 nmLepsze
Zalecany zasilacz300 WLepsze700 W
Długość229 mmLepsze267 mm
Rozmiar rdzenia324 mm²Lepsze520 mm²
Cache pamięciL2 0.05 MBLepszeL1 128 KB, L2 4 MB
Liczba tranzystorów754 million26800 millionLepsze
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320
USB Type-CNieTak
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8800 GS i RX 6800 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8800 GSRX 6800 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 64%
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 64%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
12 FPSSzacowane 58%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%8800 GS5 FPSSzacowane 55%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: Warzone8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%8800 GS5 FPSSzacowane 55%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 28800 GS216 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT228 FPSSzacowane 74%8800 GS152 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT161 FPSSzacowane 74%8800 GS85 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT125 FPSSzacowane 74%8800 GS31 FPSSzacowane 62%RX 6800 XT62 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 20778800 GS140 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT147 FPSSzacowane 74%8800 GS120 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT127 FPSSzacowane 74%8800 GS62 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT90 FPSSzacowane 74%8800 GS21 FPSSzacowane 62%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 58800 GS176 FPSSzacowane 78%RX 6800 XT186 FPSSzacowane 80%8800 GS114 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%8800 GS77 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT112 FPSSzacowane 74%8800 GS45 FPSSzacowane 62%RX 6800 XT91 FPSSzacowane 74%
God of War Ragnarök8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%8800 GS5 FPSSzacowane 55%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Hogwarts Legacy8800 GS114 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%8800 GS95 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT101 FPSSzacowane 74%8800 GS55 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT81 FPSSzacowane 74%8800 GS21 FPSSzacowane 62%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 20248800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%8800 GS5 FPSSzacowane 55%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter Wilds8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%8800 GS5 FPSSzacowane 55%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Starfield8800 GS26 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%8800 GS22 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%8800 GS12 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%8800 GS5 FPSSzacowane 55%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Average FPS8800 GS80 FPSRX 6800 XT84 FPS8800 GS61 FPSRX 6800 XT65 FPS8800 GS35 FPSRX 6800 XT51 FPS8800 GS15 FPSRX 6800 XT30 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GSRX 6800 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100435524%
H2H Compute IndexH2H Index / 100356357%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100366456%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001788135%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001006148%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GSRX 6800 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100317077%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100336869%
H2H Inference IndexH2H Index / 100366456%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100297386%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100356560%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GSRX 6800 XT
DirectX10.012.2
Vulkan1.4
OpenGL3.34.6
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GSRX 6800 XT
ArchitekturaTeslaRDNA 2.0
Proces technologiczny65 nm7 nmLepsze
Data premiery20082020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GSRX 6800 XT
Liczba tranzystorów754 million26800 millionLepsze
Rozmiar rdzenia324 mm²Lepsze520 mm²
Jednostki shader / rdzenie964608Lepsze
Taktowanie bazowe550 MHz1825 MHzLepsze
Taktowanie boost550 MHz2250 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GSRX 6800 XT
InterfejsPCIe 2x16PCIe 4x16
Długość229 mmLepsze267 mm
GrubośćSingle-slotDual-slot
Zalecany zasilacz300 WLepsze700 W
Złącze zasilania6 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GSRX 6800 XT
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorów34
Maks. rozdzielczość2560 × 16007680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8800 GS i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GSRX 6800 XT
Pamięć wideo768 MB GDDR3Lepsze16 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR3GDDR6
Magistrala pamięci192 bit256 bitLepsze
TFLOPS0.26420.74Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8800 GS65
Urządzenie BRX 6800 XT65
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 GS or RX 6800 XT?

8800 GS has the higher overall gaming score, while 8800 GS offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GS is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GS is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 GS offers more overall performance, while 8800 GS offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GS is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GS is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 GS leads in combined 1440p performance. 8800 GS can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 GS is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

8800 GS is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

8800 GS is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 GS if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.