H2H

Radeon RX 6800 XT vs GeForce 210

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RX 6800 XT i 210 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RX 6800 XT wyprzedza 210 o 77% według zbiorczego indeksu Head to Head.+77%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon RX 6800 XT vs GeForce 210: kluczowy wniosek

Porównanie RX 6800 XT i 210 pokazuje przewagę 77% dla RX 6800 XT w «wydajność w grach», ale 210 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5531
Efektywność
61100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8843
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RX 6800 XT to najlepszy wybór ogólny

RX 6800 XT prowadzi w łącznej wydajności w grach. RX 6800 XT oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI14%

RX 6800 XT prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1179 zł

210 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 53–58z 317
RX 6800 XT#55pozycja w rankingu GPU
210poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6800 XT

150 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 210

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRX 6800 XT210
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
55Lepsze
31
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
46Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
44Lepsze
26
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
61
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRX 6800 XT210
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
HDMIHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingFSR
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160
USB Type-CTakNie
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
TFLOPS20.74Lepsze0.039
Pobór mocy300 W31 WLepsze
Typ pamięciGDDR6DDR3
Złącze zasilania8+8 pinNone
Data premiery20202009
ArchitekturaRDNA 2.0Tesla 2.0
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Cena premierowa$649$79Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4608Lepsze16
Taktowanie1825 - 2250 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie bazowe1825 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost2250 MHzLepsze589 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze1,2 GHz
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze10 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Pobór mocy300 W31 WLepsze
Proces technologiczny7 nmLepsze40 nm
Zalecany zasilacz700 W200 WLepsze
Długość267 mm168 mmLepsze
Rozmiar rdzenia520 mm²57 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 4 MBL2 0.03 MBLepsze
Liczba tranzystorów26800 millionLepsze260 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RX 6800 XT i 210 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RX 6800 XT210
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
27 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
23 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
8 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
10 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RX 6800 XT228 FPSSzacowane 74%210154 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT161 FPSSzacowane 74%210108 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT125 FPSSzacowane 74%21058 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT62 FPSSzacowane 74%21021 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RX 6800 XT147 FPSSzacowane 74%210100 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT127 FPSSzacowane 74%21086 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT90 FPSSzacowane 74%21042 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%21014 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RX 6800 XT186 FPSSzacowane 80%210126 FPSSzacowane 78%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT112 FPSSzacowane 74%21052 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT91 FPSSzacowane 74%21031 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%21081 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT101 FPSSzacowane 74%21068 FPSSzacowane 72%RX 6800 XT81 FPSSzacowane 74%21038 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%21014 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%21018 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%21016 FPSSzacowane 64%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%2108 FPSSzacowane 58%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%2105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRX 6800 XT84 FPS21057 FPSRX 6800 XT65 FPS21044 FPSRX 6800 XT51 FPS21024 FPSRX 6800 XT30 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6800 XT210Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100553156%
H2H Compute IndexH2H Index / 100633168%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100643461%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100884369%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1006110048%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRX 6800 XT210Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100703664%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100683662%
H2H Inference IndexH2H Index / 100643461%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100733863%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100653560%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800 XT210
DirectX12.210.1
Vulkan1.4
OpenGL4.63.3
UpscalingFSR
API obliczenioweOpenCL 2.1OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800 XT210
ArchitekturaRDNA 2.0Tesla 2.0
Proces technologiczny7 nmLepsze40 nm
Data premiery20202009
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800 XT210
Liczba tranzystorów26800 millionLepsze260 million
Rozmiar rdzenia520 mm²57 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4608Lepsze16
Taktowanie bazowe1825 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost2250 MHzLepsze589 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800 XT210
InterfejsPCIe 4x16PCIe 2x16
Długość267 mm168 mmLepsze
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz700 W200 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800 XT210
HDMIHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów43
Maks. rozdzielczość7680 × 43204096 × 2160

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RX 6800 XT i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRX 6800 XT210
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze1 GB DDR3
Typ pamięciGDDR6DDR3
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
TFLOPS20.74Lepsze0.039
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARX 6800 XT65
Urządzenie B21057
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RX 6800 XT or 210?

RX 6800 XT has the higher overall gaming score, while RX 6800 XT offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

210 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

210 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RX 6800 XT offers more overall performance, while RX 6800 XT offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

210 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RX 6800 XT is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RX 6800 XT leads in combined 1440p performance. RX 6800 XT can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RX 6800 XT is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RX 6800 XT if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.