H2H

GeForce 8800 GTS rev 2 vs GeForce 210

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy 8800 GTS rev 2 i 210 według specyfikacji oraz istotnych testów.

8800 GTS rev 2 wyprzedza 210 o 26% według zbiorczego indeksu Head to Head.+26%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce 8800 GTS rev 2 vs GeForce 210: kluczowy wniosek

Porównanie 8800 GTS rev 2 i 210 pokazuje przewagę 26% dla 8800 GTS rev 2 w «wydajność w grach», ale 210 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
3931
Efektywność
96100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
1343
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

8800 GTS rev 2 to najlepszy wybór ogólny

8800 GTS rev 2 prowadzi w łącznej wydajności w grach. 8800 GTS rev 2 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI7%

8800 GTS rev 2 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY0 zł

Ceny są identyczne

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 83–88z 317
8800 GTS rev 2#85pozycja w rankingu GPU
210poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce 8800 GTS rev 2

84 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

GeForce 8800 GTS rev 2

100/100 · Cena $79

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Category8800 GTS rev 2210
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
39Lepsze
31
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
34Lepsze
29
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
32Lepsze
26
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
96
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
61Lepsze
57
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specification8800 GTS rev 2210
Jednostki shader / rdzenie816Lepsze
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci52 GB/sLepsze10 GB/s
InterfejsPCIe 2x16PCIe 2x16
Pobór mocy135 W31 WLepsze
Proces technologiczny65 nm40 nmLepsze
Zalecany zasilacz200 W200 W
Długość170 mm168 mmLepsze
Rozmiar rdzenia86 mm²57 mm²Lepsze
Cache pamięciL2 0.02 MBL2 0.03 MB
Liczba tranzystorów210 million260 millionLepsze
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczośćVaries by board4096 × 2160
USB Type-CNieNie
Device classDesktopDesktop
HDMI
DisplayPortDisplayPort
DirectX10.010.1
Vulkan
OpenGL3.33.3
TFLOPS0.0220.039Lepsze
Pobór mocy135 W31 WLepsze
Typ pamięciGDDR3DDR3
Taktowanie650 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie bazowe650 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost650 MHzLepsze589 MHz
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze1 GB DDR3
Taktowanie pamięci1,64 GHzLepsze1,2 GHz
Złącze zasilania6 pinNone
Data premiery20072009
ArchitekturaTeslaTesla 2.0
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Upscaling
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 1.1, CUDA 1.2
Cena premierowa$79$79
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

8800 GTS rev 2210
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
23 FPSSzacowane 64%
18 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
20 FPSSzacowane 64%
16 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
11 FPSSzacowane 58%
8 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: Wukong8800 GTS rev 223 FPSSzacowane 64%21018 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 64%21016 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 211 FPSSzacowane 58%2108 FPSSzacowane 58%8800 GTS rev 25 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: Warzone8800 GTS rev 223 FPSSzacowane 64%21018 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 64%21016 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 211 FPSSzacowane 58%2108 FPSSzacowane 58%8800 GTS rev 25 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 28800 GTS rev 2194 FPSSzacowane 72%210154 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 2137 FPSSzacowane 72%210108 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 276 FPSSzacowane 66%21058 FPSSzacowane 66%8800 GTS rev 229 FPSSzacowane 63%21021 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 20778800 GTS rev 2125 FPSSzacowane 72%210100 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 2108 FPSSzacowane 72%21086 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 255 FPSSzacowane 66%21042 FPSSzacowane 66%8800 GTS rev 219 FPSSzacowane 63%21014 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 58800 GTS rev 2158 FPSSzacowane 78%210126 FPSSzacowane 78%8800 GTS rev 2102 FPSSzacowane 72%21081 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 269 FPSSzacowane 66%21052 FPSSzacowane 66%8800 GTS rev 242 FPSSzacowane 63%21031 FPSSzacowane 62%
God of War Ragnarök8800 GTS rev 223 FPSSzacowane 64%21018 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 64%21016 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 211 FPSSzacowane 58%2108 FPSSzacowane 58%8800 GTS rev 25 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts Legacy8800 GTS rev 2102 FPSSzacowane 72%21081 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 286 FPSSzacowane 72%21068 FPSSzacowane 72%8800 GTS rev 250 FPSSzacowane 66%21038 FPSSzacowane 66%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 63%21014 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 20248800 GTS rev 223 FPSSzacowane 64%21018 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 64%21016 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 211 FPSSzacowane 58%2108 FPSSzacowane 58%8800 GTS rev 25 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter Wilds8800 GTS rev 223 FPSSzacowane 64%21018 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 64%21016 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 211 FPSSzacowane 58%2108 FPSSzacowane 58%8800 GTS rev 25 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Starfield8800 GTS rev 223 FPSSzacowane 64%21018 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 220 FPSSzacowane 64%21016 FPSSzacowane 64%8800 GTS rev 211 FPSSzacowane 58%2108 FPSSzacowane 58%8800 GTS rev 25 FPSSzacowane 55%2105 FPSSzacowane 55%
Average FPS8800 GTS rev 272 FPS21057 FPS8800 GTS rev 255 FPS21044 FPS8800 GTS rev 232 FPS21024 FPS8800 GTS rev 214 FPS21011 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GTS rev 2210Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100393123%
H2H Compute IndexH2H Index / 10032313%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10032346%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1001343107%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100961004%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Indeks8800 GTS rev 2210Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100273629%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100283625%
H2H Inference IndexH2H Index / 10032346%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100243845%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100313512%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTS rev 2210
DirectX10.010.1
Vulkan
OpenGL3.33.3
Upscaling
API obliczenioweOpenCL 1.1, CUDA 1.1OpenCL 1.1, CUDA 1.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTS rev 2210
ArchitekturaTeslaTesla 2.0
Proces technologiczny65 nm40 nmLepsze
Data premiery20072009
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTS rev 2210
Liczba tranzystorów210 million260 millionLepsze
Rozmiar rdzenia86 mm²57 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie816Lepsze
Taktowanie bazowe650 MHzLepsze589 MHz
Taktowanie boost650 MHzLepsze589 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTS rev 2210
InterfejsPCIe 2x16PCIe 2x16
Długość170 mm168 mmLepsze
GrubośćSingle-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz200 W200 W
Złącze zasilania6 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTS rev 2210
HDMI
DisplayPortDisplayPort
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board3
Maks. rozdzielczośćVaries by board4096 × 2160

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje 8800 GTS rev 2 i 210 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

Specifications8800 GTS rev 2210
Pamięć wideo512 MB GDDR3Lepsze1 GB DDR3
Typ pamięciGDDR3DDR3
Magistrala pamięci256 bitLepsze64 bit
TFLOPS0.0220.039Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie A8800 GTS rev 261
Urządzenie B21057
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: 8800 GTS rev 2 or 210?

8800 GTS rev 2 has the higher overall gaming score, while 8800 GTS rev 2 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

8800 GTS rev 2 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

8800 GTS rev 2 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

8800 GTS rev 2 offers more overall performance, while 8800 GTS rev 2 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

8800 GTS rev 2 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

8800 GTS rev 2 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

8800 GTS rev 2 leads in combined 1440p performance. 8800 GTS rev 2 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

8800 GTS rev 2 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

210 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

210 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to 8800 GTS rev 2 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.