H2H

Intel Arc A380 vs Radeon Navi II 2CU 7xxx/9xxx

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx według specyfikacji oraz istotnych testów.

Navi II 2CU 7xxx/9xxx wyprzedza Arc A380 o 22% według zbiorczego indeksu Head to Head.+22%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A380 vs Radeon Navi II 2CU 7xxx/9xxx: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx pokazuje przewagę 22% dla Navi II 2CU 7xxx/9xxx w «wydajność w grach», ale Arc A380 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
3644
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A380 to najlepszy wybór ogólny

Arc A380 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A380 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI3%

Arc A380 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY372 zł

Navi II 2CU 7xxx/9xxx kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 112–117z 319
Arc A380poza TOP100pozycja w rankingu GPU
Navi II 2CU 7xxx/9xxxpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon Navi II 2CU 7xxx/9xxx

110 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Navi II 2CU 7xxx/9xxx

100/100 · Cena $89

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
36
44Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
32
38Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
30
36Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
100Lepsze
51
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
60Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSFSR
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
TFLOPS4.198Lepsze0.56
Pobór mocy75 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania6 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20222022
ArchitekturaXe-HPGNot publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0
Cena premierowa$139
Jednostki shader / rdzenie1024Not publicly specified
Taktowanie300 - 2000 MHz400 - 2200 MHzLepsze
Taktowanie bazowe300 MHz400 MHzLepsze
Taktowanie boost2000 MHz2200 MHzLepsze
Pamięć wideo6 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci15,5 GHz
Magistrala pamięci96 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci186 GB/s
InterfejsPCIe 4x8IGP
Pobór mocy75 W
Proces technologiczny6 nm6 nm
Zalecany zasilacz250 WVaries by board
Długość222 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia157 mm²Not publicly specified
Cache pamięciL2 4 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów7200 millionNot publicly specified
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
22 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
18 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
10 FPSSzacowane 59%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
5 FPSSzacowane 55%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A38022 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx22 FPSSzacowane 66%Arc A38019 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx18 FPSSzacowane 66%Arc A38010 FPSSzacowane 59%Navi II 2CU 7xxx/9xxx14 FPSSzacowane 66%Arc A3805 FPSSzacowane 55%Navi II 2CU 7xxx/9xxx8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc A38022 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx22 FPSSzacowane 66%Arc A38019 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx18 FPSSzacowane 66%Arc A38010 FPSSzacowane 59%Navi II 2CU 7xxx/9xxx14 FPSSzacowane 66%Arc A3805 FPSSzacowane 55%Navi II 2CU 7xxx/9xxx8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc A380188 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx182 FPSSzacowane 74%Arc A380129 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx128 FPSSzacowane 74%Arc A38069 FPSSzacowane 67%Navi II 2CU 7xxx/9xxx99 FPSSzacowane 74%Arc A38023 FPSSzacowane 62%Navi II 2CU 7xxx/9xxx49 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc A380121 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx117 FPSSzacowane 74%Arc A380102 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx101 FPSSzacowane 74%Arc A38050 FPSSzacowane 67%Navi II 2CU 7xxx/9xxx72 FPSSzacowane 74%Arc A38015 FPSSzacowane 62%Navi II 2CU 7xxx/9xxx33 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc A380153 FPSSzacowane 80%Navi II 2CU 7xxx/9xxx148 FPSSzacowane 80%Arc A38097 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx96 FPSSzacowane 74%Arc A38062 FPSSzacowane 67%Navi II 2CU 7xxx/9xxx89 FPSSzacowane 74%Arc A38034 FPSSzacowane 62%Navi II 2CU 7xxx/9xxx72 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc A38022 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx22 FPSSzacowane 66%Arc A38019 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx18 FPSSzacowane 66%Arc A38010 FPSSzacowane 59%Navi II 2CU 7xxx/9xxx14 FPSSzacowane 66%Arc A3805 FPSSzacowane 55%Navi II 2CU 7xxx/9xxx8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc A38099 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx96 FPSSzacowane 74%Arc A38081 FPSSzacowane 74%Navi II 2CU 7xxx/9xxx80 FPSSzacowane 74%Arc A38045 FPSSzacowane 67%Navi II 2CU 7xxx/9xxx64 FPSSzacowane 74%Arc A38016 FPSSzacowane 62%Navi II 2CU 7xxx/9xxx34 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A38022 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx22 FPSSzacowane 66%Arc A38019 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx18 FPSSzacowane 66%Arc A38010 FPSSzacowane 59%Navi II 2CU 7xxx/9xxx14 FPSSzacowane 66%Arc A3805 FPSSzacowane 55%Navi II 2CU 7xxx/9xxx8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc A38022 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx22 FPSSzacowane 66%Arc A38019 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx18 FPSSzacowane 66%Arc A38010 FPSSzacowane 59%Navi II 2CU 7xxx/9xxx14 FPSSzacowane 66%Arc A3805 FPSSzacowane 55%Navi II 2CU 7xxx/9xxx8 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc A38022 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx22 FPSSzacowane 66%Arc A38019 FPSSzacowane 66%Navi II 2CU 7xxx/9xxx18 FPSSzacowane 66%Arc A38010 FPSSzacowane 59%Navi II 2CU 7xxx/9xxx14 FPSSzacowane 66%Arc A3805 FPSSzacowane 55%Navi II 2CU 7xxx/9xxx8 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc A38069 FPSNavi II 2CU 7xxx/9xxx68 FPSArc A38052 FPSNavi II 2CU 7xxx/9xxx51 FPSArc A38029 FPSNavi II 2CU 7xxx/9xxx41 FPSArc A38012 FPSNavi II 2CU 7xxx/9xxx24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxxRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100364420%
H2H Compute IndexH2H Index / 100444911%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10043442%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100600200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1001000200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxxRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10047447%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10046444%
H2H Inference IndexH2H Index / 10043442%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100494411%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10043442%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.3
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
ArchitekturaXe-HPGNot publicly specified
Proces technologiczny6 nm6 nm
Data premiery20222022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
Liczba tranzystorów7200 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia157 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie1024Not publicly specified
Taktowanie bazowe300 MHz400 MHzLepsze
Taktowanie boost2000 MHz2200 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
InterfejsPCIe 4x8IGP
Długość222 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz250 WVaries by board
Złącze zasilania6 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A380 i Navi II 2CU 7xxx/9xxx na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A380Navi II 2CU 7xxx/9xxx
Pamięć wideo6 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci96 bitSystem memory interface
TFLOPS4.198Lepsze0.56
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A38060
Urządzenie BNavi II 2CU 7xxx/9xxx58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A380 or Navi II 2CU 7xxx/9xxx?

Arc A380 has the higher overall gaming score, while Arc A380 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc A380 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc A380 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A380 offers more overall performance, while Arc A380 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc A380 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A380 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A380 leads in combined 1440p performance. Arc A380 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A380 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A380 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A380 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A380 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.