H2H

Intel Arc A750 vs GeForce RTX 2070

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc A750 i RTX 2070 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc A750 wyprzedza RTX 2070 o 16% według zbiorczego indeksu Head to Head.+16%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc A750 vs GeForce RTX 2070: kluczowy wniosek

Porównanie Arc A750 i RTX 2070 pokazuje przewagę 16% dla Arc A750 w «wydajność w grach», ale RTX 2070 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5144
Efektywność
7679
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc A750 to najlepszy wybór ogólny

Arc A750 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A750 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI5%

Arc A750 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY131 zł

RTX 2070 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 50–55z 317
Arc A750#52pozycja w rankingu GPU
RTX 2070poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 2070

178 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A750

100/100 · Cena $289

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc A750RTX 2070
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
51Lepsze
44
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
43Lepsze
38
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
36
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
76
79Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
65Lepsze
62
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc A750RTX 2070
Maks. liczba monitorów45
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieTak
Vulkan1.41.4
GrubośćDual-slotDual-slot
DługośćVaries by board229 mm
TFLOPS17.2Lepsze7.465
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
Device classDesktopDesktop
UpscalingXeSSDLSS 2
DirectX12.212.2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 7.5
ArchitekturaXe-HPGTuring
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania6+8 pin8 pin
Data premiery20222018
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
OpenGL4.64.6
Pobór mocy225 W185 WLepsze
Cena premierowa$289Lepsze$499
Jednostki shader / rdzenie3584Lepsze2304
Proces technologiczny6 nmLepsze12 nm
Taktowanie2050 - 2400 MHzLepsze1410 - 1620 MHz
Taktowanie bazowe2050 MHzLepsze1410 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1620 MHz
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHzLepsze14 GHz
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci512 GB/sLepsze448 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 3x16
Pobór mocy225 W185 WLepsze
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Rozmiar rdzenia406 mm²Lepsze445 mm²
Cache pamięciL2 16 MBLepszeL1 64 KB, L2 4 MB
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze10800 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc A750 i RTX 2070 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc A750RTX 2070
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
26 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
22 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
17 FPSSzacowane 66%
15 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 61%
6 FPSSzacowane 60%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 207023 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 207020 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 207015 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 20706 FPSSzacowane 60%
Call of Duty: WarzoneArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 207023 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 207020 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 207015 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 20706 FPSSzacowane 60%
Counter-Strike 2Arc A750221 FPSSzacowane 74%RTX 2070194 FPSSzacowane 74%Arc A750156 FPSSzacowane 74%RTX 2070137 FPSSzacowane 74%Arc A750121 FPSSzacowane 74%RTX 2070106 FPSSzacowane 74%Arc A75047 FPSSzacowane 69%RTX 207039 FPSSzacowane 68%
Cyberpunk 2077Arc A750143 FPSSzacowane 74%RTX 2070125 FPSSzacowane 74%Arc A750123 FPSSzacowane 74%RTX 2070108 FPSSzacowane 74%Arc A75088 FPSSzacowane 74%RTX 207077 FPSSzacowane 74%Arc A75032 FPSSzacowane 69%RTX 207026 FPSSzacowane 68%
Forza Horizon 5Arc A750180 FPSSzacowane 80%RTX 2070158 FPSSzacowane 80%Arc A750117 FPSSzacowane 74%RTX 2070103 FPSSzacowane 74%Arc A750109 FPSSzacowane 74%RTX 207096 FPSSzacowane 74%Arc A75069 FPSSzacowane 69%RTX 207058 FPSSzacowane 68%
God of War RagnarökArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 207023 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 207020 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 207015 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 20706 FPSSzacowane 60%
Hogwarts LegacyArc A750117 FPSSzacowane 74%RTX 2070103 FPSSzacowane 74%Arc A75098 FPSSzacowane 74%RTX 207086 FPSSzacowane 74%Arc A75079 FPSSzacowane 74%RTX 207069 FPSSzacowane 74%Arc A75032 FPSSzacowane 69%RTX 207027 FPSSzacowane 68%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 207023 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 207020 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 207015 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 20706 FPSSzacowane 60%
Monster Hunter WildsArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 207023 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 207020 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 207015 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 20706 FPSSzacowane 60%
StarfieldArc A75026 FPSSzacowane 66%RTX 207023 FPSSzacowane 66%Arc A75022 FPSSzacowane 66%RTX 207020 FPSSzacowane 66%Arc A75017 FPSSzacowane 66%RTX 207015 FPSSzacowane 66%Arc A7508 FPSSzacowane 61%RTX 20706 FPSSzacowane 60%
Average FPSArc A75082 FPSRTX 207072 FPSArc A75063 FPSRTX 207055 FPSArc A75050 FPSRTX 207044 FPSArc A75023 FPSRTX 207019 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A750RTX 2070Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100514415%
H2H Compute IndexH2H Index / 100584917%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10056519%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10076794%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc A750RTX 2070Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10059557%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10058547%
H2H Inference IndexH2H Index / 10056519%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10060575%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10056519%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 2070
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 2
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 7.5

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 2070
ArchitekturaXe-HPGTuring
Proces technologiczny6 nmLepsze12 nm
Data premiery20222018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 2070
Liczba tranzystorów21700 millionLepsze10800 million
Rozmiar rdzenia406 mm²Lepsze445 mm²
Jednostki shader / rdzenie3584Lepsze2304
Taktowanie bazowe2050 MHzLepsze1410 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze1620 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 2070
InterfejsPCIe 4x16PCIe 3x16
DługośćVaries by board229 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Złącze zasilania6+8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 2070
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 2.0DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorów45
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc A750 i RTX 2070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc A750RTX 2070
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS17.2Lepsze7.465
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc A75065
Urządzenie BRTX 207062
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc A750 or RTX 2070?

Arc A750 has the higher overall gaming score, while Arc A750 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc A750 offers more overall performance, while Arc A750 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A750 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc A750 leads in combined 1440p performance. Arc A750 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc A750 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 2070 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 2070 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc A750 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.