H2H

Intel Arc B770 vs GeForce RTX 5070

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i RTX 5070 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 5070 wyprzedza Arc B770 o 3% według zbiorczego indeksu Head to Head.+3%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs GeForce RTX 5070: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i RTX 5070 pokazuje przewagę 3% dla RTX 5070 w «wydajność w grach», ale Arc B770 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6062
Efektywność
8983
Cena / wydajność
10081
Pojemność pamięci
8880
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY823 zł

Arc B770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
RTX 5070#33pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 5070

135 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B770

100/100 · Cena $549

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B770RTX 5070
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60
62Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50
51Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47
49Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89Lepsze
83
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
70
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B770RTX 5070
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1b
TFLOPS2830.87Lepsze
USB Type-CNieNie
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 4
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 12.0
Pobór mocy225 WLepsze250 W
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
Zalecany zasilaczVaries by board600 W
DługośćVaries by board245 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedBlackwell 2.0
Liczba tranzystorówNot publicly specified31100 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified263 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified6144
Cache pamięciNot publicly specifiedL1 128 KB, L2 48 MB
Cena premierowa$549
Typ pamięciGDDR6GDDR7
Taktowanie2100 - 2400 MHz2325 - 2512 MHzLepsze
Taktowanie bazowe2100 MHz2325 MHzLepsze
Taktowanie boost2400 MHz2512 MHzLepsze
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze12 GB GDDR7
Taktowanie pamięci16 GHz28 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bitLepsze192 bit
Przepustowość pamięci512 GB/s672 GB/sLepsze
Złącze zasilania6+8 pin16 pin
Data premiery20262025
InterfejsPCIe 4x16PCIe 5x16
Pobór mocy225 WLepsze250 W
Proces technologiczny5 nm4 nmLepsze
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i RTX 5070 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B770RTX 5070
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
30 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
11 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 507011 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 507011 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%RTX 5070255 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%RTX 5070179 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%RTX 5070139 FPSSzacowane 74%Arc B77067 FPSSzacowane 74%RTX 507069 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%RTX 5070165 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%RTX 5070142 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%RTX 5070101 FPSSzacowane 74%Arc B77045 FPSSzacowane 74%RTX 507046 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%RTX 5070208 FPSSzacowane 80%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RTX 5070134 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%RTX 5070125 FPSSzacowane 74%Arc B77099 FPSSzacowane 74%RTX 5070101 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 507011 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%RTX 5070134 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%RTX 5070112 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%RTX 507090 FPSSzacowane 74%Arc B77046 FPSSzacowane 74%RTX 507047 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 507011 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 507011 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RTX 507011 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc B77092 FPSRTX 507094 FPSArc B77070 FPSRTX 507072 FPSArc B77056 FPSRTX 507057 FPSArc B77032 FPSRTX 507033 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RTX 5070Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10060623%
H2H Compute IndexH2H Index / 10067681%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10068671%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100888010%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10089837%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RTX 5070Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10073704%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10071693%
H2H Inference IndexH2H Index / 10068671%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10075724%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10068671%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 5070
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSDLSS 4
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 12.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 5070
ArchitekturaNot publicly specifiedBlackwell 2.0
Proces technologiczny5 nm4 nmLepsze
Data premiery20262025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 5070
Liczba tranzystorówNot publicly specified31100 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified263 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified6144
Taktowanie bazowe2100 MHz2325 MHzLepsze
Taktowanie boost2400 MHz2512 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 5070
InterfejsPCIe 4x16PCIe 5x16
DługośćVaries by board245 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilaczVaries by board600 W
Złącze zasilania6+8 pin16 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 5070
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1b
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.1b
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i RTX 5070 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RTX 5070
Pamięć wideo16 GB GDDR6Lepsze12 GB GDDR7
Typ pamięciGDDR6GDDR7
Magistrala pamięci256 bitLepsze192 bit
TFLOPS2830.87Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie BRTX 507070
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or RTX 5070?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 5070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 5070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 5070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.