H2H

GeForce RTX 5070 vs Intel Arc A310

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 5070 i Arc A310 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 5070 wyprzedza Arc A310 o 88% według zbiorczego indeksu Head to Head.+88%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 5070 vs Intel Arc A310: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 5070 i Arc A310 pokazuje przewagę 88% dla RTX 5070 w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6233
Efektywność
83100
Cena / wydajność
81100
Pojemność pamięci
8060
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 5070 to najlepszy wybór ogólny

RTX 5070 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc A310 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI21%

RTX 5070 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY1796 zł

Arc A310 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 31–36z 317
RTX 5070#33pozycja w rankingu GPU
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 5070

135 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 5070Arc A310
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
62Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
51Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
49Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
83
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
70Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 5070Arc A310
DisplayPortDisplayPort 2.1bmini-DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS30.87Lepsze2.688
Pobór mocy250 W75 WLepsze
Taktowanie bazowe2325 MHzLepsze1750 MHz
Typ pamięciGDDR7GDDR6
Złącze zasilania16 pinNone
Data premiery20252022
ArchitekturaBlackwell 2.0Xe-HPG
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 12.0OpenCL 3.0
Cena premierowa$549$169Lepsze
Jednostki shader / rdzenie6144Lepsze768
Taktowanie2325 - 2512 MHzLepsze1750 - 2000 MHz
Taktowanie boost2512 MHzLepsze2000 MHz
Pamięć wideo12 GB GDDR7Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci28 GHzLepsze15,5 GHz
Magistrala pamięci192 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci672 GB/sLepsze124 GB/s
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x8
Pobór mocy250 W75 WLepsze
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Zalecany zasilacz600 W200 WLepsze
Długość245 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia263 mm²157 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 48 MBL2 4 MBLepsze
Liczba tranzystorów31100 millionLepsze7200 million
UpscalingDLSS 4XeSS
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 5070 i Arc A310 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 5070Arc A310
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
30 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
26 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 507011 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 507011 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RTX 5070255 FPSSzacowane 74%Arc A310165 FPSSzacowane 72%RTX 5070179 FPSSzacowane 74%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RTX 5070139 FPSSzacowane 74%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RTX 507069 FPSSzacowane 74%Arc A31022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RTX 5070165 FPSSzacowane 74%Arc A310106 FPSSzacowane 72%RTX 5070142 FPSSzacowane 74%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RTX 5070101 FPSSzacowane 74%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RTX 507046 FPSSzacowane 74%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RTX 5070208 FPSSzacowane 80%Arc A310134 FPSSzacowane 78%RTX 5070134 FPSSzacowane 74%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RTX 5070125 FPSSzacowane 74%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RTX 5070101 FPSSzacowane 74%Arc A31033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 507011 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRTX 5070134 FPSSzacowane 74%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RTX 5070112 FPSSzacowane 74%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RTX 507090 FPSSzacowane 74%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RTX 507047 FPSSzacowane 74%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 507011 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 507011 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRTX 507030 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 507026 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 507019 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 507011 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRTX 507094 FPSArc A31061 FPSRTX 507072 FPSArc A31047 FPSRTX 507057 FPSArc A31026 FPSRTX 507033 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 5070Arc A310Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100623361%
H2H Compute IndexH2H Index / 100684247%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100674148%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100806029%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008310019%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 5070Arc A310Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100704543%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100694444%
H2H Inference IndexH2H Index / 100674148%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100724840%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100674148%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5070Arc A310
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 4XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 12.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5070Arc A310
ArchitekturaBlackwell 2.0Xe-HPG
Proces technologiczny4 nmLepsze6 nm
Data premiery20252022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5070Arc A310
Liczba tranzystorów31100 millionLepsze7200 million
Rozmiar rdzenia263 mm²157 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie6144Lepsze768
Taktowanie bazowe2325 MHzLepsze1750 MHz
Taktowanie boost2512 MHzLepsze2000 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5070Arc A310
InterfejsPCIe 5x16PCIe 4x8
Długość245 mmVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz600 W200 WLepsze
Złącze zasilania16 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5070Arc A310
HDMIHDMI 2.1bHDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1bmini-DisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 5070 i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 5070Arc A310
Pamięć wideo12 GB GDDR7Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR7GDDR6
Magistrala pamięci192 bitLepsze64 bit
TFLOPS30.87Lepsze2.688
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 507070
Urządzenie BArc A31058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 5070 or Arc A310?

RTX 5070 has the higher overall gaming score, while Arc A310 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 5070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 5070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 5070 offers more overall performance, while RTX 5070 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 5070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc A310 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 5070 leads in combined 1440p performance. RTX 5070 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 5070 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 5070 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.