H2H

Intel Arc B770 vs Radeon RX 6800 XT

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

VS

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i RX 6800 XT według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B770 wyprzedza RX 6800 XT o 9% według zbiorczego indeksu Head to Head.+9%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs Radeon RX 6800 XT: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i RX 6800 XT pokazuje przewagę 9% dla Arc B770 w «wydajność w grach», ale RX 6800 XT może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6055
Efektywność
8961
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI12%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY150 zł

RX 6800 XT kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
RX 6800 XT#55pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon RX 6800 XT

150 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B770

100/100 · Cena $549

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B770RX 6800 XT
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60Lepsze
55
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50Lepsze
46
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47Lepsze
44
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89Lepsze
61
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
65
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B770RX 6800 XT
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
TFLOPS28Lepsze20.74
USB Type-CNieTak
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1
Pobór mocy225 WLepsze300 W
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
Zalecany zasilaczVaries by board700 W
DługośćVaries by board267 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedRDNA 2.0
Liczba tranzystorówNot publicly specified26800 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified520 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified4608
Cache pamięciNot publicly specifiedL1 128 KB, L2 4 MB
Cena premierowa$649
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Taktowanie2100 - 2400 MHzLepsze1825 - 2250 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1825 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze2250 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHz16 GHz
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci512 GB/s512 GB/s
Złącze zasilania6+8 pin8+8 pin
Data premiery20262020
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy225 WLepsze300 W
Proces technologiczny5 nmLepsze7 nm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i RX 6800 XT w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B770RX 6800 XT
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT228 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT161 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT125 FPSSzacowane 74%Arc B77067 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT62 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT147 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT127 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT90 FPSSzacowane 74%Arc B77045 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%RX 6800 XT186 FPSSzacowane 80%Arc B770131 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT112 FPSSzacowane 74%Arc B77099 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT91 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT120 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT101 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT81 FPSSzacowane 74%Arc B77046 FPSSzacowane 74%RX 6800 XT42 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT27 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT23 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT17 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%RX 6800 XT10 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc B77092 FPSRX 6800 XT84 FPSArc B77070 FPSRX 6800 XT65 FPSArc B77056 FPSRX 6800 XT51 FPSArc B77032 FPSRX 6800 XT30 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RX 6800 XTRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10060559%
H2H Compute IndexH2H Index / 10067636%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10068646%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100896137%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770RX 6800 XTRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10073704%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10071684%
H2H Inference IndexH2H Index / 10068646%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10075733%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10068655%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RX 6800 XT
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSFSR
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 2.1

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RX 6800 XT
ArchitekturaNot publicly specifiedRDNA 2.0
Proces technologiczny5 nmLepsze7 nm
Data premiery20262020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RX 6800 XT
Liczba tranzystorówNot publicly specified26800 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified520 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified4608
Taktowanie bazowe2100 MHzLepsze1825 MHz
Taktowanie boost2400 MHzLepsze2250 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RX 6800 XT
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
DługośćVaries by board267 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilaczVaries by board700 W
Złącze zasilania6+8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RX 6800 XT
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i RX 6800 XT na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770RX 6800 XT
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS28Lepsze20.74
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie BRX 6800 XT65
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or RX 6800 XT?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc B770 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc B770 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc B770 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.