H2H

Intel Arc B770 vs Intel Arc A770

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Arc B770 i Arc A770 według specyfikacji oraz istotnych testów.

Arc B770 wyprzedza Arc A770 o 9% według zbiorczego indeksu Head to Head.+9%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Intel Arc B770 vs Intel Arc A770: kluczowy wniosek

Porównanie Arc B770 i Arc A770 pokazuje przewagę 9% dla Arc B770 w «wydajność w grach», ale Arc A770 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
6055
Efektywność
8981
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
8888
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Arc B770 to najlepszy wybór ogólny

Arc B770 prowadzi w łącznej wydajności w grach. Arc B770 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI6%

Arc B770 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY561 zł

Arc A770 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 13–18z 317
Arc B770#15pozycja w rankingu GPU
Arc A770#35pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Intel Arc A770

118 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A770

100/100 · Cena $329

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryArc B770Arc A770
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
60Lepsze
55
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
50Lepsze
46
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
47Lepsze
44
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
89Lepsze
81
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
73Lepsze
69
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationArc B770Arc A770
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.0
TFLOPS28Lepsze19.66
USB Type-CNieNie
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0
Pobór mocy225 W225 W
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
Zalecany zasilaczVaries by board550 W
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćVaries by boardDual-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedXe-HPG
Liczba tranzystorówNot publicly specified21700 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified406 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified4096
Cache pamięciNot publicly specifiedL2 16 MB
Cena premierowa$329
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Taktowanie2100 - 2400 MHz2100 - 2400 MHz
Taktowanie bazowe2100 MHz2100 MHz
Taktowanie boost2400 MHz2400 MHz
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Taktowanie pamięci16 GHz16 GHz
Magistrala pamięci256 bit256 bit
Przepustowość pamięci512 GB/s512 GB/s
Złącze zasilania6+8 pin8+8 pin
Data premiery20262022
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
Pobór mocy225 W225 W
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Arc B770 i Arc A770 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Arc B770Arc A770
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
27 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
25 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
11 FPSSzacowane 66%
10 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongArc B77029 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneArc B77029 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Arc B770248 FPSSzacowane 74%Arc A770228 FPSSzacowane 74%Arc B770174 FPSSzacowane 74%Arc A770160 FPSSzacowane 74%Arc B770135 FPSSzacowane 74%Arc A770125 FPSSzacowane 74%Arc B77067 FPSSzacowane 74%Arc A77062 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Arc B770160 FPSSzacowane 74%Arc A770147 FPSSzacowane 74%Arc B770138 FPSSzacowane 74%Arc A770127 FPSSzacowane 74%Arc B77098 FPSSzacowane 74%Arc A77090 FPSSzacowane 74%Arc B77045 FPSSzacowane 74%Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Arc B770202 FPSSzacowane 80%Arc A770186 FPSSzacowane 80%Arc B770131 FPSSzacowane 74%Arc A770120 FPSSzacowane 74%Arc B770122 FPSSzacowane 74%Arc A770112 FPSSzacowane 74%Arc B77099 FPSSzacowane 74%Arc A77091 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökArc B77029 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyArc B770131 FPSSzacowane 74%Arc A770120 FPSSzacowane 74%Arc B770109 FPSSzacowane 74%Arc A770101 FPSSzacowane 74%Arc B77088 FPSSzacowane 74%Arc A77081 FPSSzacowane 74%Arc B77046 FPSSzacowane 74%Arc A77042 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Arc B77029 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsArc B77029 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
StarfieldArc B77029 FPSSzacowane 66%Arc A77027 FPSSzacowane 66%Arc B77025 FPSSzacowane 66%Arc A77023 FPSSzacowane 66%Arc B77019 FPSSzacowane 66%Arc A77017 FPSSzacowane 66%Arc B77011 FPSSzacowane 66%Arc A77010 FPSSzacowane 66%
Average FPSArc B77092 FPSArc A77084 FPSArc B77070 FPSArc A77065 FPSArc B77056 FPSArc A77051 FPSArc B77032 FPSArc A77030 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770Arc A770Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 10060559%
H2H Compute IndexH2H Index / 10067645%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10068646%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10088880%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 10089819%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksArc B770Arc A770Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10073704%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10071684%
H2H Inference IndexH2H Index / 10068646%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10075733%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10068655%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770Arc A770
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingXeSSXeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770Arc A770
ArchitekturaNot publicly specifiedXe-HPG
Proces technologiczny5 nmLepsze6 nm
Data premiery20262022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770Arc A770
Liczba tranzystorówNot publicly specified21700 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified406 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified4096
Taktowanie bazowe2100 MHz2100 MHz
Taktowanie boost2400 MHz2400 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770Arc A770
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x16
DługośćVaries by boardVaries by board
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilaczVaries by board550 W
Złącze zasilania6+8 pin8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770Arc A770
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 2.1DisplayPort 2.0
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorówVaries by board4
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Arc B770 i Arc A770 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsArc B770Arc A770
Pamięć wideo16 GB GDDR616 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bit256 bit
TFLOPS28Lepsze19.66
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AArc B77073
Urządzenie BArc A77069
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Arc B770 or Arc A770?

Arc B770 has the higher overall gaming score, while Arc B770 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Arc B770 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Arc B770 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Arc B770 offers more overall performance, while Arc B770 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Arc B770 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Arc B770 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Arc B770 leads in combined 1440p performance. Arc B770 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Arc B770 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B770 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B770 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Arc B770 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.