H2H

GeForce RTX 2080 Ti vs Intel Arc A310

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 2080 Ti i Arc A310 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 2080 Ti wyprzedza Arc A310 o 55% według zbiorczego indeksu Head to Head.+55%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 2080 Ti vs Intel Arc A310: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 2080 Ti i Arc A310 pokazuje przewagę 55% dla RTX 2080 Ti w «wydajność w grach», ale Arc A310 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5133
Efektywność
68100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
7760
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 2080 Ti to najlepszy wybór ogólny

RTX 2080 Ti prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 2080 Ti oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

RTX 2080 Ti prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY767 zł

Arc A310 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 65–70z 317
RTX 2080 Ti#67pozycja w rankingu GPU
Arc A310poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 2080 Ti

70 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc A310

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 2080 TiArc A310
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
51Lepsze
33
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
43Lepsze
30
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
28
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
68
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
64Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 2080 TiArc A310
DisplayPortDisplayPort 1.4amini-DisplayPort 2.0
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2XeSS
Maks. liczba monitorów54
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
Taktowanie boost1545 MHz2000 MHzLepsze
Pamięć wideo11 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Taktowanie pamięci14 GHz15,5 GHzLepsze
Magistrala pamięci352 bitLepsze64 bit
Przepustowość pamięci616 GB/sLepsze124 GB/s
InterfejsPCIe 3x16PCIe 4x8
Pobór mocy250 W75 WLepsze
Proces technologiczny12 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz600 W200 WLepsze
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia754 mm²157 mm²Lepsze
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS13.45Lepsze2.688
Pobór mocy250 W75 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8+8 pinNone
Data premiery20182022
ArchitekturaTuringXe-HPG
GrubośćDual-slotSingle-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 3.0
Cena premierowa$999$169Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4352Lepsze768
Taktowanie1350 - 1545 MHz1750 - 2000 MHzLepsze
Taktowanie bazowe1350 MHz1750 MHzLepsze
Cache pamięciL1 64 KB, L2 5.5 MBL2 4 MBLepsze
Liczba tranzystorów18600 millionLepsze7200 million
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 2080 TiArc A310
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 64%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
17 FPSSzacowane 64%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 58%
4K Ultra
9 FPSSzacowane 66%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RTX 2080 Ti209 FPSSzacowane 74%Arc A310165 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti147 FPSSzacowane 74%Arc A310116 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti114 FPSSzacowane 74%Arc A31062 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti56 FPSSzacowane 74%Arc A31022 FPSSzacowane 62%
Cyberpunk 2077RTX 2080 Ti135 FPSSzacowane 74%Arc A310106 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti116 FPSSzacowane 74%Arc A31092 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti83 FPSSzacowane 74%Arc A31045 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti37 FPSSzacowane 74%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Forza Horizon 5RTX 2080 Ti170 FPSSzacowane 80%Arc A310134 FPSSzacowane 78%RTX 2080 Ti110 FPSSzacowane 74%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti103 FPSSzacowane 74%Arc A31056 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti82 FPSSzacowane 74%Arc A31033 FPSSzacowane 62%
God of War RagnarökRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRTX 2080 Ti110 FPSSzacowane 74%Arc A31087 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti92 FPSSzacowane 74%Arc A31073 FPSSzacowane 72%RTX 2080 Ti74 FPSSzacowane 74%Arc A31041 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti38 FPSSzacowane 74%Arc A31015 FPSSzacowane 62%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
StarfieldRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Arc A31020 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Arc A31017 FPSSzacowane 64%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Arc A3109 FPSSzacowane 58%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Arc A3105 FPSSzacowane 55%
Average FPSRTX 2080 Ti77 FPSArc A31061 FPSRTX 2080 Ti59 FPSArc A31047 FPSRTX 2080 Ti47 FPSArc A31026 FPSRTX 2080 Ti27 FPSArc A31012 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2080 TiArc A310Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100513343%
H2H Compute IndexH2H Index / 100554227%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100584134%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100776025%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1006810038%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2080 TiArc A310Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100634533%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100614432%
H2H Inference IndexH2H Index / 100584134%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100654830%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100594136%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiArc A310
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiArc A310
ArchitekturaTuringXe-HPG
Proces technologiczny12 nm6 nmLepsze
Data premiery20182022
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiArc A310
Liczba tranzystorów18600 millionLepsze7200 million
Rozmiar rdzenia754 mm²157 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie4352Lepsze768
Taktowanie bazowe1350 MHz1750 MHzLepsze
Taktowanie boost1545 MHz2000 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiArc A310
InterfejsPCIe 3x16PCIe 4x8
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotSingle-slot
Zalecany zasilacz600 W200 WLepsze
Złącze zasilania8+8 pinNone

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiArc A310
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4amini-DisplayPort 2.0
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów54
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 2080 Ti i Arc A310 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiArc A310
Pamięć wideo11 GB GDDR6Lepsze4 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci352 bitLepsze64 bit
TFLOPS13.45Lepsze2.688
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 2080 Ti64
Urządzenie BArc A31058
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 2080 Ti or Arc A310?

RTX 2080 Ti has the higher overall gaming score, while RTX 2080 Ti offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2080 Ti is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2080 Ti is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 2080 Ti offers more overall performance, while RTX 2080 Ti offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2080 Ti is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 2080 Ti is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 2080 Ti leads in combined 1440p performance. RTX 2080 Ti can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 2080 Ti is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc A310 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc A310 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 2080 Ti if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.