H2H

GeForce RTX 2080 Ti vs Radeon Vega II 8CU 4700G

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 2080 Ti wyprzedza Vega II 8CU 4700G o 13% według zbiorczego indeksu Head to Head.+13%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 2080 Ti vs Radeon Vega II 8CU 4700G: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G pokazuje przewagę 13% dla RTX 2080 Ti w «wydajność w grach», ale Vega II 8CU 4700G może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
5145
Cena / wydajność
100100
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 2080 Ti to najlepszy wybór ogólny

RTX 2080 Ti prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 2080 Ti oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI10%

RTX 2080 Ti prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY528 zł

Vega II 8CU 4700G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 59–64z 319
RTX 2080 Ti#61pozycja w rankingu GPU
Vega II 8CU 4700Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon Vega II 8CU 4700G

158 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega II 8CU 4700G

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
51Lepsze
45
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
43Lepsze
39
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
41Lepsze
36
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
68Lepsze
51
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
64Lepsze
58
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.1
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2FSR
Maks. liczba monitorów54
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CTakNie
Taktowanie boost1545 MHz2100 MHzLepsze
Pamięć wideo11 GB GDDR6- SMA
Taktowanie pamięci14 GHz
Magistrala pamięci352 bitSystem memory interface
Przepustowość pamięci616 GB/s
InterfejsPCIe 3x16IGP
Pobór mocy250 W
Proces technologiczny12 nm7 nmLepsze
Zalecany zasilacz600 WVaries by board
Długość267 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia754 mm²Not publicly specified
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
TFLOPS13.45Lepsze2.1
Pobór mocy250 W
Typ pamięciGDDR6SMA
Złącze zasilania8+8 pinIntegrated (shared power)
Data premiery20182020
ArchitekturaTuringNot publicly specified
GrubośćDual-slotVaries by board
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 3.0
Cena premierowa$999
Jednostki shader / rdzenie4352Not publicly specified
Taktowanie1350 - 1545 MHzLepsze400 - 2100 MHz
Taktowanie bazowe1350 MHzLepsze400 MHz
Cache pamięciL1 64 KB, L2 5.5 MBNot publicly specified
Liczba tranzystorów18600 millionNot publicly specified
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
25 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
21 FPSSzacowane 66%
19 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
16 FPSSzacowane 66%
14 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
9 FPSSzacowane 66%
8 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2RTX 2080 Ti209 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G185 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti147 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G130 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti114 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G101 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti56 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G50 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077RTX 2080 Ti135 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G119 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti116 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G103 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti83 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G73 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti37 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G34 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5RTX 2080 Ti170 FPSSzacowane 80%Vega II 8CU 4700G150 FPSSzacowane 80%RTX 2080 Ti110 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G97 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti103 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G91 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti82 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G74 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyRTX 2080 Ti110 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G97 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti92 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G81 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti74 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G65 FPSSzacowane 74%RTX 2080 Ti38 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G34 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%
StarfieldRTX 2080 Ti25 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti21 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%RTX 2080 Ti9 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%
Average FPSRTX 2080 Ti77 FPSVega II 8CU 4700G68 FPSRTX 2080 Ti59 FPSVega II 8CU 4700G53 FPSRTX 2080 Ti47 FPSVega II 8CU 4700G41 FPSRTX 2080 Ti27 FPSVega II 8CU 4700G24 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2080 TiVega II 8CU 4700GRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100514513%
H2H Compute IndexH2H Index / 100554912%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100584525%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 100770200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100680200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 2080 TiVega II 8CU 4700GRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100634533%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100614530%
H2H Inference IndexH2H Index / 100584525%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100654536%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100594527%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.2
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2FSR
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 7.5OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
ArchitekturaTuringNot publicly specified
Proces technologiczny12 nm7 nmLepsze
Data premiery20182020
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
Liczba tranzystorów18600 millionNot publicly specified
Rozmiar rdzenia754 mm²Not publicly specified
Jednostki shader / rdzenie4352Not publicly specified
Taktowanie bazowe1350 MHzLepsze400 MHz
Taktowanie boost1545 MHz2100 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
InterfejsPCIe 3x16IGP
Długość267 mmVaries by board
GrubośćDual-slotVaries by board
Zalecany zasilacz600 WVaries by board
Złącze zasilania8+8 pinIntegrated (shared power)

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
HDMIHDMI 2.0HDMI 2.1
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CTakNie
Maks. liczba monitorów54
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 2080 Ti i Vega II 8CU 4700G na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 2080 TiVega II 8CU 4700G
Pamięć wideo11 GB GDDR6- SMA
Typ pamięciGDDR6SMA
Magistrala pamięci352 bitSystem memory interface
TFLOPS13.45Lepsze2.1
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 2080 Ti64
Urządzenie BVega II 8CU 4700G58
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 2080 Ti or Vega II 8CU 4700G?

RTX 2080 Ti has the higher overall gaming score, while RTX 2080 Ti offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 2080 Ti is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 2080 Ti is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 2080 Ti offers more overall performance, while RTX 2080 Ti offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 2080 Ti is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 2080 Ti is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 2080 Ti leads in combined 1440p performance. RTX 2080 Ti can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 2080 Ti is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RTX 2080 Ti is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RTX 2080 Ti is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 2080 Ti if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.