H2H

Radeon Vega II 8CU 4700G vs Titan RTX

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy Vega II 8CU 4700G i Titan RTX według specyfikacji oraz istotnych testów.

Titan RTX wyprzedza Vega II 8CU 4700G o 16% według zbiorczego indeksu Head to Head.+16%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

Radeon Vega II 8CU 4700G vs Titan RTX: kluczowy wniosek

Porównanie Vega II 8CU 4700G i Titan RTX pokazuje przewagę 16% dla Titan RTX w «wydajność w grach», ale Vega II 8CU 4700G może być lepszy w «opłacalność». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Cena / wydajność
Wydajność
4552
Cena / wydajność
10064
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

Vega II 8CU 4700G to najlepszy wybór ogólny

Vega II 8CU 4700G prowadzi w łącznej wydajności w grach. Vega II 8CU 4700G oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI4%

Vega II 8CU 4700G prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY2407 zł

Vega II 8CU 4700G kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 179–184z 319
Vega II 8CU 4700Gpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
Titan RTXpoza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

Radeon Vega II 8CU 4700G

158 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon Vega II 8CU 4700G

100/100 · Cena $169

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryVega II 8CU 4700GTitan RTX
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
45
52Lepsze
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
39
44Lepsze
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
36
41Lepsze
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
51
62Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
58Lepsze
56
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationVega II 8CU 4700GTitan RTX
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
Device classDesktopDesktop
DirectX12.212.2
Vulkan1.21.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRNVIDIA Image Scaling (NIS)
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 7.5
Zalecany zasilaczVaries by board600 W
DługośćVaries by board267 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
ArchitekturaNot publicly specifiedTuring
Pobór mocy280 W
TFLOPS2.116.31Lepsze
Pamięć wideo- SMA24 GB GDDR6
Typ pamięciSMAGDDR6
Taktowanie pamięci14 GHz
Przepustowość pamięci672 GB/s
InterfejsIGPPCIe 3x16
Pobór mocy280 W
Data premiery20202018
USB Type-CNieTak
Cena premierowa$2499
Taktowanie400 - 2100 MHz1350 - 1770 MHzLepsze
Taktowanie bazowe400 MHz1350 MHzLepsze
Taktowanie boost2100 MHzLepsze1770 MHz
Proces technologiczny7 nmLepsze12 nm
Maks. liczba monitorów45
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
Liczba tranzystorówNot publicly specified18600 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified754 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified4608
Cache pamięciNot publicly specifiedL1 64 KB, L2 6 MB
Magistrala pamięciSystem memory interface384 bit
Złącze zasilaniaIntegrated (shared power)8+8 pin
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

Vega II 8CU 4700GTitan RTX
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
22 FPSSzacowane 66%
26 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
19 FPSSzacowane 66%
22 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
14 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 66%
9 FPSSzacowane 66%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongVega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Call of Duty: WarzoneVega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Counter-Strike 2Vega II 8CU 4700G185 FPSSzacowane 74%Titan RTX216 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G130 FPSSzacowane 74%Titan RTX152 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G101 FPSSzacowane 74%Titan RTX118 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G50 FPSSzacowane 74%Titan RTX59 FPSSzacowane 74%
Cyberpunk 2077Vega II 8CU 4700G119 FPSSzacowane 74%Titan RTX139 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G103 FPSSzacowane 74%Titan RTX120 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G73 FPSSzacowane 74%Titan RTX86 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G34 FPSSzacowane 74%Titan RTX39 FPSSzacowane 74%
Forza Horizon 5Vega II 8CU 4700G150 FPSSzacowane 80%Titan RTX176 FPSSzacowane 80%Vega II 8CU 4700G97 FPSSzacowane 74%Titan RTX114 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G91 FPSSzacowane 74%Titan RTX106 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G74 FPSSzacowane 74%Titan RTX86 FPSSzacowane 74%
God of War RagnarökVega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Hogwarts LegacyVega II 8CU 4700G97 FPSSzacowane 74%Titan RTX114 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G81 FPSSzacowane 74%Titan RTX95 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G65 FPSSzacowane 74%Titan RTX77 FPSSzacowane 74%Vega II 8CU 4700G34 FPSSzacowane 74%Titan RTX40 FPSSzacowane 74%
Microsoft Flight Simulator 2024Vega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Monster Hunter WildsVega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
StarfieldVega II 8CU 4700G22 FPSSzacowane 66%Titan RTX26 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G19 FPSSzacowane 66%Titan RTX22 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G14 FPSSzacowane 66%Titan RTX16 FPSSzacowane 66%Vega II 8CU 4700G8 FPSSzacowane 66%Titan RTX9 FPSSzacowane 66%
Average FPSVega II 8CU 4700G68 FPSTitan RTX80 FPSVega II 8CU 4700G53 FPSTitan RTX61 FPSVega II 8CU 4700G41 FPSTitan RTX48 FPSVega II 8CU 4700G24 FPSTitan RTX28 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksVega II 8CU 4700GTitan RTXRóżnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100455214%
H2H Compute IndexH2H Index / 100496020%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100456536%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 1000100200%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 100062200%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksVega II 8CU 4700GTitan RTXRóżnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100457449%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100457145%
H2H Inference IndexH2H Index / 100456536%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100457854%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100456638%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVega II 8CU 4700GTitan RTX
DirectX12.212.2
Vulkan1.21.4
OpenGL4.64.6
UpscalingFSRNVIDIA Image Scaling (NIS)
API obliczenioweOpenCL 3.0OpenCL 3.0, CUDA 7.5

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVega II 8CU 4700GTitan RTX
ArchitekturaNot publicly specifiedTuring
Proces technologiczny7 nmLepsze12 nm
Data premiery20202018
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVega II 8CU 4700GTitan RTX
Liczba tranzystorówNot publicly specified18600 million
Rozmiar rdzeniaNot publicly specified754 mm²
Jednostki shader / rdzenieNot publicly specified4608
Taktowanie bazowe400 MHz1350 MHzLepsze
Taktowanie boost2100 MHzLepsze1770 MHz

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVega II 8CU 4700GTitan RTX
InterfejsIGPPCIe 3x16
DługośćVaries by board267 mm
GrubośćVaries by boardDual-slot
Zalecany zasilaczVaries by board600 W
Złącze zasilaniaIntegrated (shared power)8+8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVega II 8CU 4700GTitan RTX
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.0
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 1.4a
USB Type-CNieTak
Maks. liczba monitorów45
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje Vega II 8CU 4700G i Titan RTX na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsVega II 8CU 4700GTitan RTX
Pamięć wideo- SMA24 GB GDDR6
Typ pamięciSMAGDDR6
Magistrala pamięciSystem memory interface384 bit
TFLOPS2.116.31Lepsze
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie AVega II 8CU 4700G58
Urządzenie BTitan RTX56
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: Vega II 8CU 4700G or Titan RTX?

Vega II 8CU 4700G has the higher overall gaming score, while Vega II 8CU 4700G offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

Titan RTX is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

Titan RTX is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

Vega II 8CU 4700G offers more overall performance, while Vega II 8CU 4700G offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

Titan RTX is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

Vega II 8CU 4700G is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

Vega II 8CU 4700G leads in combined 1440p performance. Vega II 8CU 4700G can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

Vega II 8CU 4700G is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Titan RTX is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Titan RTX is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to Vega II 8CU 4700G if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.