H2H

GeForce RTX 3070 vs Intel Arc B570

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 3070 i Arc B570 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 3070 wyprzedza Arc B570 o 17% według zbiorczego indeksu Head to Head.+17%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 3070 vs Intel Arc B570: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 3070 i Arc B570 pokazuje przewagę 17% dla RTX 3070 w «wydajność w grach», ale Arc B570 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5547
Efektywność
83100
Cena / wydajność
100100
Pojemność pamięci
6874
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 3070 to najlepszy wybór ogólny

RTX 3070 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 3070 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI3%

RTX 3070 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY94 zł

Arc B570 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 35–40z 317
RTX 3070#37pozycja w rankingu GPU
Arc B570#44pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 3070

127 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Intel Arc B570

100/100 · Cena $219

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 3070Arc B570
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
55Lepsze
47
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
46Lepsze
40
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
44Lepsze
38
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
83
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
69Lepsze
67
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 3070Arc B570
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2XeSS
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS20.31Lepsze11.52
Pobór mocy220 W150 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin8 pin
Data premiery20202025
ArchitekturaAmpereXe2-HPG
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.6OpenCL 3.0
Cena premierowa$499$219Lepsze
Jednostki shader / rdzenie5888Lepsze2304
Taktowanie bazowe1500 MHz2500 MHzLepsze
Taktowanie1500 - 1730 MHz2500 - 2500 MHzLepsze
Taktowanie boost1730 MHz2500 MHzLepsze
Pamięć wideo8 GB GDDR610 GB GDDR6Lepsze
Taktowanie pamięci14 GHz19 GHzLepsze
Magistrala pamięci256 bitLepsze160 bit
Przepustowość pamięci448 GB/sLepsze380 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Pobór mocy220 W150 WLepsze
Proces technologiczny8 nm5 nmLepsze
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Długość242 mmLepsze272 mm
Rozmiar rdzenia392 mm²272 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 4 MBL1 250 KB, L2 18 MB
Liczba tranzystorów17400 million19600 millionLepsze
Maks. liczba monitorów44
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 3070 i Arc B570 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 3070Arc B570
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
25 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
21 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
16 FPSSzacowane 66%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 60%
7 FPSSzacowane 60%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 307029 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 30708 FPSSzacowane 60%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Call of Duty: WarzoneRTX 307029 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 30708 FPSSzacowane 60%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Counter-Strike 2RTX 3070242 FPSSzacowane 74%Arc B570208 FPSSzacowane 74%RTX 3070170 FPSSzacowane 74%Arc B570146 FPSSzacowane 74%RTX 3070132 FPSSzacowane 74%Arc B570114 FPSSzacowane 74%RTX 307049 FPSSzacowane 68%Arc B57041 FPSSzacowane 68%
Cyberpunk 2077RTX 3070156 FPSSzacowane 74%Arc B570134 FPSSzacowane 74%RTX 3070135 FPSSzacowane 74%Arc B570116 FPSSzacowane 74%RTX 307096 FPSSzacowane 74%Arc B57082 FPSSzacowane 74%RTX 307033 FPSSzacowane 68%Arc B57028 FPSSzacowane 68%
Forza Horizon 5RTX 3070197 FPSSzacowane 80%Arc B570169 FPSSzacowane 80%RTX 3070128 FPSSzacowane 74%Arc B570110 FPSSzacowane 74%RTX 3070119 FPSSzacowane 74%Arc B570102 FPSSzacowane 74%RTX 307072 FPSSzacowane 68%Arc B57061 FPSSzacowane 68%
God of War RagnarökRTX 307029 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 30708 FPSSzacowane 60%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Hogwarts LegacyRTX 3070128 FPSSzacowane 74%Arc B570110 FPSSzacowane 74%RTX 3070107 FPSSzacowane 74%Arc B57092 FPSSzacowane 74%RTX 307086 FPSSzacowane 74%Arc B57074 FPSSzacowane 74%RTX 307033 FPSSzacowane 68%Arc B57028 FPSSzacowane 68%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 307029 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 30708 FPSSzacowane 60%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Monster Hunter WildsRTX 307029 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 30708 FPSSzacowane 60%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
StarfieldRTX 307029 FPSSzacowane 66%Arc B57025 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%Arc B57021 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%Arc B57016 FPSSzacowane 66%RTX 30708 FPSSzacowane 60%Arc B5707 FPSSzacowane 60%
Average FPSRTX 307090 FPSArc B57077 FPSRTX 307068 FPSArc B57059 FPSRTX 307054 FPSArc B57047 FPSRTX 307024 FPSArc B57020 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 3070Arc B570Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100554716%
H2H Compute IndexH2H Index / 10057570%
H2H Rendering IndexH2H Index / 10059557%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068748%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008310019%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 3070Arc B570Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 10061593%
H2H ML Training IndexH2H Index / 10060583%
H2H Inference IndexH2H Index / 10059557%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 10062620%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 10059557%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070Arc B570
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2XeSS
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.6OpenCL 3.0

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070Arc B570
ArchitekturaAmpereXe2-HPG
Proces technologiczny8 nm5 nmLepsze
Data premiery20202025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070Arc B570
Liczba tranzystorów17400 million19600 millionLepsze
Rozmiar rdzenia392 mm²272 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie5888Lepsze2304
Taktowanie bazowe1500 MHz2500 MHzLepsze
Taktowanie boost1730 MHz2500 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070Arc B570
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Długość242 mmLepsze272 mm
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W450 WLepsze
Złącze zasilania8 pin8 pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070Arc B570
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 3070 i Arc B570 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070Arc B570
Pamięć wideo8 GB GDDR610 GB GDDR6Lepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bitLepsze160 bit
TFLOPS20.31Lepsze11.52
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 307069
Urządzenie BArc B57067
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 3070 or Arc B570?

RTX 3070 has the higher overall gaming score, while RTX 3070 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 3070 offers more overall performance, while RTX 3070 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 3070 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 3070 leads in combined 1440p performance. RTX 3070 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 3070 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

Arc B570 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

Arc B570 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 3070 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.