H2H

GeForce RTX 3070 vs Radeon RX 7400

Pełne porównanie specyfikacji, wydajności i benchmarków

Zbiorczy wynik wydajności

Porównaliśmy RTX 3070 i RX 7400 według specyfikacji oraz istotnych testów.

RTX 3070 wyprzedza RX 7400 o 38% według zbiorczego indeksu Head to Head.+38%

Wyniki są normalizowane w skali Head to Head. Wyżej znaczy lepiej.
KRÓTKA ANALIZA

GeForce RTX 3070 vs Radeon RX 7400: kluczowy wniosek

Porównanie RTX 3070 i RX 7400 pokazuje przewagę 38% dla RTX 3070 w «wydajność w grach», ale RX 7400 może być lepszy w «efektywność i funkcje». Niżej sprawdzisz, czy różnica wynika z FPS, specyfikacji, efektywności, ceny czy platformy.

PROFIL PODSUMOWANIA

Radar zweryfikowanych metryk

Osie bez danych są ukryte; każda wartość używa stałej skali.

H2H
Wydajność
Efektywność
Cena / wydajność
Pojemność pamięci
Wydajność
5540
Efektywność
83100
Cena / wydajność
10088
Pojemność pamięci
6868
Brakujące wartości nigdy nie są zastępowane zerem ani średnią.Model: stała skala H2H 2026.07.
WYNIK PORÓWNANIA

RTX 3070 to najlepszy wybór ogólny

RTX 3070 prowadzi w łącznej wydajności w grach. RTX 3070 oferuje lepszą cenę za klatkę, a ostateczny wybór zależy od funkcji, pamięci i gier.

RÓŻNICA WYDAJNOŚCI15%

RTX 3070 prowadzi w indeksie łącznym

RÓŻNICA CENY243 zł

RTX 3070 kosztuje mniej

POZYCJA W KATALOGU

Ranking kart graficznych

Pełny ranking →

Ranking jest automatycznie przeliczany na podstawie danych katalogu.

Pozycje 35–40z 317
RTX 3070#37pozycja w rankingu GPU
RX 7400poza TOP100pozycja w rankingu GPU
WERDYKT PORÓWNANIA

Co wybrać?

Dwa praktyczne wnioski oparte na głosach społeczności i wartości w grach.

WYBÓR SPOŁECZNOŚCI

GeForce RTX 3070

127 polubień

Odwiedzający Head to Head obecnie częściej wybierają ten model.

$/FPSNAJLEPSZA CENA / FPS

Radeon RX 7400

88/100 · Cena $299

Wybór opiera się na indeksie ceny do wydajności i cenie premierowej.

OCENA OGÓLNA

Przegląd

Scores are calculated from specifications, performance, and efficiency.

Sekcja «Wynik podsumowania» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

CategoryRTX 3070RX 7400
GryWydajność DirectX, OpenCL i Vulkan
55Lepsze
40
Aplikacje profesjonalneModelowanie 3D, montaż wideo i rendering
46Lepsze
35
AI i machine learningMożliwości machine learning i AI
44Lepsze
33
Efektywność energetycznaPobór mocy w różnych obciążeniach
83
100Lepsze
Ocena Head to HeadOgólna ocena katalogu
69Lepsze
60
PEŁNE PORÓWNANIE

Specyfikacja

The better numeric value is highlighted in green, taking the metric direction into account.

Sekcja «Specyfikacja» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationRTX 3070RX 7400
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
Device classDesktopDesktop
UpscalingDLSS 2FSR
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320
USB Type-CNieNie
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
TFLOPS20.31Lepsze8
Pobór mocy220 W55 WLepsze
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Złącze zasilania8 pin1x 6-pin
Data premiery20202025
ArchitekturaAmpereRDNA 3.0
GrubośćDual-slotDual-slot
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.6OpenCL 2.2
Cena premierowa$499$299Lepsze
Jednostki shader / rdzenie5888Lepsze1792
Taktowanie bazowe1500 MHzLepsze1452 MHz
Taktowanie1500 - 1730 MHzLepsze1452 - 2300 MHz
Taktowanie boost1730 MHz2300 MHzLepsze
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Taktowanie pamięci14 GHzLepsze10,8 GHz
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
Przepustowość pamięci448 GB/sLepsze173 GB/s
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Pobór mocy220 W55 WLepsze
Proces technologiczny8 nm6 nmLepsze
Zalecany zasilacz550 W200 WLepsze
Długość242 mmVaries by board
Rozmiar rdzenia392 mm²204 mm²Lepsze
Cache pamięciL1 128 KB, L2 4 MBL1 128 KB, L2 2 MB
Liczba tranzystorów17400 millionLepsze13300 million
Maks. liczba monitorów44
GAME TEST BENCH

FPS w grach

Available results are shown separately; missing data is not treated as zero.

Sekcja FPS w grach porównuje RTX 3070 i RX 7400 w wybranych presetach H2H Lab. Ważny jest nie tylko średni FPS: liczy się zachowanie w 1440p i 4K, wpływ pamięci oraz magistrali na ciężkie tekstury, stabilność 1% low i to, czy silnik gry premiuje raster, ray tracing czy dojrzałość sterowników.

RTX 3070RX 7400
Zweryfikowane H2HZweryfikowane przez społecznośćSzacowanePrognozowane
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

1080p High
29 FPSSzacowane 66%
23 FPSSzacowane 66%
1080p Ultra
24 FPSSzacowane 66%
20 FPSSzacowane 66%
1440p Ultra
18 FPSSzacowane 66%
12 FPSSzacowane 61%
4K Ultra
8 FPSSzacowane 60%
5 FPSSzacowane 55%
Game1080p High1080p Ultra1440p Ultra4K Ultra
Black Myth: WukongRTX 307029 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RTX 30708 FPSSzacowane 60%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Call of Duty: WarzoneRTX 307029 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RTX 30708 FPSSzacowane 60%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Counter-Strike 2RTX 3070242 FPSSzacowane 74%RX 7400197 FPSSzacowane 74%RTX 3070170 FPSSzacowane 74%RX 7400139 FPSSzacowane 74%RTX 3070132 FPSSzacowane 74%RX 740085 FPSSzacowane 69%RTX 307049 FPSSzacowane 68%RX 740027 FPSSzacowane 63%
Cyberpunk 2077RTX 3070156 FPSSzacowane 74%RX 7400127 FPSSzacowane 74%RTX 3070135 FPSSzacowane 74%RX 7400110 FPSSzacowane 74%RTX 307096 FPSSzacowane 74%RX 740062 FPSSzacowane 69%RTX 307033 FPSSzacowane 68%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Forza Horizon 5RTX 3070197 FPSSzacowane 80%RX 7400161 FPSSzacowane 80%RTX 3070128 FPSSzacowane 74%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RTX 3070119 FPSSzacowane 74%RX 740077 FPSSzacowane 69%RTX 307072 FPSSzacowane 68%RX 740040 FPSSzacowane 63%
God of War RagnarökRTX 307029 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RTX 30708 FPSSzacowane 60%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Hogwarts LegacyRTX 3070128 FPSSzacowane 74%RX 7400104 FPSSzacowane 74%RTX 3070107 FPSSzacowane 74%RX 740087 FPSSzacowane 74%RTX 307086 FPSSzacowane 74%RX 740055 FPSSzacowane 69%RTX 307033 FPSSzacowane 68%RX 740018 FPSSzacowane 63%
Microsoft Flight Simulator 2024RTX 307029 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RTX 30708 FPSSzacowane 60%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Monster Hunter WildsRTX 307029 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RTX 30708 FPSSzacowane 60%RX 74005 FPSSzacowane 55%
StarfieldRTX 307029 FPSSzacowane 66%RX 740023 FPSSzacowane 66%RTX 307024 FPSSzacowane 66%RX 740020 FPSSzacowane 66%RTX 307018 FPSSzacowane 66%RX 740012 FPSSzacowane 61%RTX 30708 FPSSzacowane 60%RX 74005 FPSSzacowane 55%
Average FPSRTX 307090 FPSRX 740073 FPSRTX 307068 FPSRX 740056 FPSRTX 307054 FPSRX 740035 FPSRTX 307024 FPSRX 740013 FPS
HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń H2H

Porównywalne indeksy wewnętrzne w stałej skali 0–100.

Sekcja «Benchmarki» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 3070RX 7400Różnica
H2H Raster IndexH2H Index / 100554032%
H2H Compute IndexH2H Index / 100575013%
H2H Rendering IndexH2H Index / 100594821%
H2H Memory Workload IndexH2H Index / 10068680%
H2H Efficiency IndexH2H Index / 1008310019%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

HEAD TO HEAD · INDEKS OBLICZONY

Indeksy obciążeń AI H2H

Profile szacowane na podstawie dostępnej wydajności i pamięci.

Sekcja «Szczegółowe porównanie» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

IndeksRTX 3070RX 7400Różnica
H2H Image Generation IndexH2H Index / 100615314%
H2H ML Training IndexH2H Index / 100605116%
H2H Inference IndexH2H Index / 100594821%
H2H Local LLM IndexH2H Index / 100625610%
H2H Computer Vision IndexH2H Index / 100594821%

Wersjonowane indeksy H2H z normalizowanych danych katalogu; nie są wynikami zewnętrznych benchmarków.

API graficzne, SDK i upscaling

Sekcja «API graficzne, SDK i upscaling» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070RX 7400
DirectX12.212.2
Vulkan1.41.4
OpenGL4.64.6
UpscalingDLSS 2FSR
API obliczenioweOpenCL 3.0, CUDA 8.6OpenCL 2.2

Architektura i premiera

Sekcja «Architektura i premiera» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070RX 7400
ArchitekturaAmpereRDNA 3.0
Proces technologiczny8 nm6 nmLepsze
Data premiery20202025
Device classDesktopDesktop

Rdzenie GPU, die i taktowania

Sekcja «Rdzenie i taktowania» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070RX 7400
Liczba tranzystorów17400 millionLepsze13300 million
Rozmiar rdzenia392 mm²204 mm²Lepsze
Jednostki shader / rdzenie5888Lepsze1792
Taktowanie bazowe1500 MHzLepsze1452 MHz
Taktowanie boost1730 MHz2300 MHzLepsze

Rozmiar płytki, zasilanie i zgodność

Sekcja «Format i zgodność» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070RX 7400
InterfejsPCIe 4x16PCIe 4x8
Długość242 mmVaries by board
GrubośćDual-slotDual-slot
Zalecany zasilacz550 W200 WLepsze
Złącze zasilania8 pin1x 6-pin

Wyjścia obrazu i limity

Sekcja «Wyjścia wideo» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070RX 7400
HDMIHDMI 2.1HDMI 2.1a
DisplayPortDisplayPort 1.4aDisplayPort 2.1
USB Type-CNieNie
Maks. liczba monitorów44
Maks. rozdzielczość7680 × 43207680 × 4320

Pamięć i przepustowość obliczeń

Sekcja «VRAM i przepustowość» porównuje RTX 3070 i RX 7400 na podstawie znormalizowanych danych H2H i zamienia specyfikacje, testy oraz opłacalność w praktyczny kontekst wyboru.

SpecificationsRTX 3070RX 7400
Pamięć wideo8 GB GDDR68 GB GDDR6
Typ pamięciGDDR6GDDR6
Magistrala pamięci256 bitLepsze128 bit
TFLOPS20.31Lepsze8
HEAD TO HEAD · ODKRYJ

Inne porównania

6

Reviews and questions

WYJAŚNIENIE AI · HEAD TO HEAD

Wyjaśnij to porównanie

Nie tylko procenty: przyczyny, istotne specyfikacje i praktyczny wpływ każdego wykresu.

Urządzenie ARTX 307069
Urządzenie BRX 740060
Co wyjaśni AI

Wynik ogólny, radar, FPS, testy syntetyczne, specyfikacje, efektywność i opłacalność.

PRAWDZIWE KONFIGURACJE

Doświadczenia właścicieli

Prawdziwe zestawy, wyniki i opinie społeczności.

Sprawdzone przez moderatoraPomocne dla społeczności🏅Odznaki eksperta
FAQ · CHOOSE BY USE CASE

Najczęstsze pytania o porównanie

Short recommendations based on performance, memory, power consumption, and intended use.

01Which is better for gaming: RTX 3070 or RX 7400?

RTX 3070 has the higher overall gaming score, while RTX 3070 offers the better price-to-performance ratio. The final choice depends on resolution and settings.

02Which is better for streaming?

RTX 3070 is the stronger streaming choice thanks to performance, hardware encoding, and application support. Check AV1, H.264, and HEVC support before buying.

03Which is better for Blender?

RTX 3070 is generally the better option for Blender and GPU rendering. Rendering-engine support and available VRAM also matter.

04Which is better for video editing?

RTX 3070 offers more overall performance, while RTX 3070 offers more memory headroom. Codecs, hardware encoders, and editor optimization can change the result.

05Which is better for neural networks and AI?

RTX 3070 is the more practical option for local AI workloads. VRAM capacity, compute libraries, and framework compatibility are especially important.

06Which is better for 1080p?

RTX 3070 is the most rational 1080p choice, where high frame rates and cost per frame matter most.

07Which is better for 1440p?

RTX 3070 leads in combined 1440p performance. RTX 3070 can be preferable for heavy textures and games with high VRAM usage.

08Which is better for 4K?

RTX 3070 is preferable for 4K, where total performance, memory bandwidth, and VRAM capacity have the greatest impact.

09Which is better for a quiet PC?

RX 7400 is easier to use in a quiet build because of its lower estimated power and thermal load. Actual noise depends on the specific cooler.

10Which is better without replacing the power supply?

RX 7400 is the safer candidate because its stated power consumption is lower. Verify PSU wattage, age, and power connectors.

11Is it worth upgrading from the previous generation?

Consider upgrading to RTX 3070 if your current device no longer delivers the required FPS, memory capacity, or feature support. A gain below 15–20% is usually worth waiting for a price cut.